Generálka na ligu nevyšla, Havířov prohrál doma s Novým Jičínem 5:7

Josef Nudera | 15.09.2022

Ve čtvrtek 15. 9. 2022 se na ledě Gascontrol arény odehrála generálka na nový druholigový ročník. Havířov měl za soupeře celek Nového Jičína. Domácí se sice dokázali dostat po brance Adama Kofroně do vedení, ale hosté následně využili přesilové hry a odskočili do vedení o dvě branky. Průběh utkání měli Ďáblové víceméně po celou dobu ve svých rukách, jelikož se jim dařilo využívat šance. Havířov měl sice hodně dobrých příležitostí, ale nakonec dokázal jen zkorigovat na konečných 5:7. Za AZet se trefil vedle Kofroně, také Tvrdý, Kuboš, Zdeněk a z trestného střílení Apolenář. Další zápas už bude ligový, v sobotu 24. 9. 2022 vyzveme celek Vyškova.

Přípravné zápasy - 8.kolo čt 15.9.18:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
5:7
(1:3, 1:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. Kofroň (Zdeněk), 21. Tvrdý (Spratek), 47. Kuboš (Dudáš, Pastor), 57. Zdeněk (Kofroň), 60. Apolenář (TS) – 14. Bednář (Flok, Konečný), 17. Štefka (Handl, Maliník), 18. Holáň (Sluštík), 25. Flok (Tomeček), 37. Bednář, 39. Flok, 53. Konečný (Holáň, Štefka). Rozhodčí: Konvička – Tomis, Michler. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 55:28. Diváci: 463. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7, 5:7.

AZ Havířov: Šembera (od 41. Michalík) – Kunc, Mrowiec (A), Dudáš (C), Kuboš, Homola, Havlík, Ščurek – Tvrdý, Ćmiel, Spratek – Pastor, Zdeněk (A), Apolenář – Kofroň, Stuchlík, Pawliczek – Krupa, Plevka, Middleton
HC Nový Jičín: Galuška (Hřívová) – Holáň, Hruška, Tomeček, Váňa, Foltýn, Kožený, Pospíšil, Flok, Berka, Pecha, Lehečka (C), Sluštík, Hilšer, Gebauer, Handl, Maliník, Štefka, Konečný, Bednář

Havířov odehrál ve čtvrtek generálku na následující ročník 2. ligy proti Novému Jičínu. Hosté se dostali do zápasu rychleji a byli aktivnější. Oslabený Havířov, který nenastoupil v plné sestavě, odolal úvodním pokusům hostů, aby mohl začít útočit. V 9. minutě se dostal do největší šance Havířova Krupa, ale z dobré a rychlé přihrávky z rohu Galušku neprostřelil.

V 11. minutě se nejprve mohli prosadit hosté. Gebauer dorážel u tyčky, ale Šembera udržel tělo i beton na ledě a tlak ustál. Na druhé straně se pak podařilo domácím získat vedení. Puk dostal od Jiřího Zdeňka na hranici kruhů Adam Kofroň, který se nemýlil a bleskově prostřelil Galušku – 1:0.

Ve 14. minutě ale nastal zlom první třetiny. Po vyloučení Ćmiela se dokázali Novojičínští poprvé prosadit. Přesilovou hru využil tvrdou střelou od modré čáry nad rameno Šembery ještě loni havířovský Lukáš Bednář – 1:1.

V 17. minutě se situace opakovala. Hosté opět dokázali využít přesilovou hru. David Štefka se dostal po sérii odrazů k dorážce před prázdnou brankou – 1:2. O minutu později pak zmrazil Havířov Jan Holáň, který se prosadil nenápadnou střelou zápěstím od modré čáry – 1:3.

Druhá třetina začala pro Havířov dobře. Jiří Tvrdý se prosadil do horního růžku a snížil na 2:3. Havířov byl pak hodně aktivní, ale prosadili se hosté. Adam Flok dostal přihrávku za obranu, ujal a propálil Šemberu – 2:4. Ve 28. minutě se střela Pawliczka zastavila na tyčce, následně se tváří v tvář brankáři Galuškovi neprosadil Spratek. Havířov měl sice několik šancí, ale žádnou nevyužil.

A hosté znovu udeřili. Ve 37. minutě ujel na Šemberu Lukáš Bednář a ani tentokrát se nemýlil, svou druhou brankou v utkání poslal Nový Jičín do ještě většího trháku – 2:5. Ve 39. minutě potrestal chybu Havířova ve středním pásmu Adam Flok, který se objevil sám před havířovským brankářem a s klidem proměnil – 2:6. Hosté tak šli do kabin s pohodlným vedením.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Havířova Sebastian Michalík. Ve 47. minutě se podařilo Havířovu snížit. Petr Kuboš se prosadil rychlou střelou od mantinelu – 3:6. Ďáblové dokázali Havířov ještě jednou překonat, a to v 53. minutě, když zakončil rychlou kličkou Viktor Konečný 3:7.

AZet se nevzdal a dokázal soupeři vsítit dvě branky a upravit tak nepříjemně vypadající výsledek. Nejprve se prosadil Jiří Zdeněk střelou k tyčce (4:7), aby poslední branku utkání vstřelil po proměněném trestném střílení Jakub Apolenář – 5:7.

Další utkání čeká na Havířov v sobotu 24. 9. 2022 od 17 hodin, kdy bude hrát doma 1. kolo 2. ligy proti Vyškovu.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Nám se hrubě nepovedl vstup do utkání. Vůbec jsme se neprezentovali hokejem, který chceme hrát. Chybělo nám bruslení, agresivita a ztráceli jsme spoustu puků kolem modré čáry. Prohrávali jsme 1:3, ale zápas byl ještě pořád k otočení. Bohužel jsme po dalších chybách dostali další góly. Zhruba od poloviny zápasu jsme se trochu zlepšili v pohybu a napadání. Ve třetí třetině jsme soupeře zatlačili, ale nepodařilo se nám z toho tlaku vytěžit více. Toto nebyl výkon hodný generálky před ligou. Máme týden na to, abychom na určitých věcech zapracovali a příští týden v sobotu vypadali úplně jinak.

Kamil Gebauer (HK Nový Jičín): Nebudu hodnotit dnes výsledek. Pořád je to příprava, i když už to byla generálka. Musím tým pochválit, hráli jsme výborně. Ještě jsou sice v naší hře chyby, ale máme týden do soutěže a zaměříme se na ně. Věřím, že jsme připraveni na sezonu dobře.