Junioři zabrali a porazili Prostějov 4:0

Petr Miklas | 19.10.2012

H A V Í Ř O V - Po třech porážkách v řadě junioři vyhráli za tři body, když porazili Prostějov. Hodně je podržel brankář Lazovský, který hlavně v první třetině pochytal dost šancí Jestřábů. Dvěmi brankami se na vítězství výrazně podílel Jan Křibík.

Liga juniorů - 9.kolo pá 19.10.19:30
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Křibík (Řehulka, Kostelník), 38. Křibík (Řehulka, Patrman), 53. Putniorz (Matějek), 57. Smuž (Kostelník). Rozhodčí: Šutara - Čaja, Konvička. Vyloučení: 2:5. Využití:1:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 67.
AZ Havířov: Lazovský - Dýrr, Flamík, Graca, Jaroch, Kostelník, Křibík, Lenomar, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Patrman, Přívara, Putniorz, Řehulka, Smuž, Szewieczek.
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc – Kaluža, Kovařík, Arnošt, Janíček, Vybíral, Sekanina, Konečný D., Maška, Prokop, Zezula, Pezda, Koranda, Skácel, Dočkal, Očenášek, Pán.
Utkání začalo zostra – hned na konci první minuty jel sám na Kloce Mráz, ale nepovedlo se mu trefit mezírku mezi jeho betony. Poté jsme žádnou vyloženou šanci neviděli, přestože domácí hráli přesilovku. Až ve 12. minutě mohl skórovat hostující Koranda, který byl sám před Lazeckým, zkusil blafák do bekendu, ale domácí brankář skvělým zákrokem gólu zabránil.

V 16. minutě hráli hosté přesilovku, ale nedokázali ji využít. O dvě minuty později měli stejnou možnost Havířovští, ale ani oni ji nevyužili. Přesto se těsně po jejím konci mohli radovat, když Řehulka našel mezi kruhy volného Jana Křibíka, který se trefil přesně k tyči prostějovské branky. Azet se tak dostal do jednobrankového vedení.

Druhá třetina začala opatrně, první větší šanci měl až ve 24. minutě domácí Lenomar, ale netrefil branku. Další velkou šanci jsme viděli až ve 31. minutě, když se prostějovští Prokop s Maškem dostali do přečíslení 2 na 1, ale domácí obránce Kostelník obětavě padl do přihrávky a akci jim překazil.

Ve 38. minutě jsme se konečně dočkali druhé branky – vstřelil ji Havířov, když využil za čtrnáct vteřin přesilovku. Opakovala se situace z první třetiny – Josef Řehulka nahrál volnému Janu Křibíkovi, který se trefil přesně mezi Klocovy betony. Ve zbytku třetiny se už nic zajímavého nestalo, takže domácí vedli po dvou třetinách 2:0.

Do třetí části už domácí nastoupili celkem v klidu, byli už lepším celkem a ve 45. minutě mohli zvýšit, když Řehulka střílel ve velmi dobré příležitosti mezi Klocovy betony, ale hostující brankář scvakl betony včas a zabránil pohromě. O necelé dvě minuty později mohli naopak snížit hosté, když se opět dostali do přečíslení dvou na jednoho Prokop s Maškem, prvně jmenovaný se rozhodl střílet, ale netrefil branku.

V 53. minutě už Havířov vedl o tři branky – krásnou akci předvedli Tomáš Matějek, který zatáhl puk do útočné třetiny a Jan Putniorz, který převzal jeho přihrávku a trefil se mezi betony hostujícího brankáře.

Chvíli na to měli domácí přesilovku, s tou však příliš dobře nenaložili, i proto,že soupeř velmi dobře bránil. To však juniorům Azetu nemuselo příliš vadit, protože na konci 57. minuty předvedli rychlou kombinaci Kostelník a střílející Daniel Smuž, který se trefil přesně k levé tyči Klocovy branky.

Ve zbytku zápasu už se nic zajímavého nestalo a AZ tedy nakonec poměrně zaslouženě uhrál tři body.

Miroslav KUSÝ (asistent trenéra AZ Havířov): Myslím si, že jsme byli po celé utkání lepším týmem, ale brankově se to projevilo až ve třetí třetině. Po těch třech porážkách jsme byli v psychickém útlumu, báli jsme se udělat chybu. Do třetí branky jsme hráli v takové křeči, pak se ale hra uvolnila a narůstala herní převaha. Začali jsme si opět věřit a přestříleli jsme soupeře. Utkání bylo vedené férově bez zbytečných faulů.

Martin KUŽÍLEK (trenér LHK Prostějov): Domácí ukázali, že dnes chtějí vyhrát. Měli sérii třech proher a už potřebovali bodovat. To srdíčko tam bylo mnohem více než z naší strany.