Po drtivé třetí třetině si připisuje tři body Havířov

Petr Blakala | 14.12.2013

H A V Í Ř O V - V rámci 32. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže čekalo havířovské hokejisty další střetnutí se Šumperkem. Domácí museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok draků, což se jim povedlo na začátku třetí třetiny, kdy využili početní převahu. Ve třetím dějství dokázal Havířov otočit vývoj utkání na sovu stranu a poslední dvacetiminutovku vyhrál v poměru 4:0. AZ si tak připisuje další tři body do prvoligové tabulky.

1. liga - 32.kolo so 14.12.17:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
6:3
(1:1, 1:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 10. Hrňa, 39. Říčka (Klimíček, Maruna), 42. Maruna (Šlahař, Jakúbek), 52. Maruna (Šlahař, Krisl), 56. Šedivý (Hrňa), 60. Říčka (Hrňa, Maruna) – 2. Dudáš (Žalčík, Sedlák), 35. Moskal (Červenka, Haas), 40. Staněk (Žalčík, Moskal). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:8 - navíc Staněk (SUM) 5+20, a Novotný (SUM) 2+10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 388. Střely na branku: 40.29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.
AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Klimíček, Koma, Rimmel P. – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Rimmel M., Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát
Draci Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese – Haas, Plášek, Půhoný – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Kucsera, Červenka – Langr, Skoumal, Cink

Lepší vstup do utkání zaznamenali draci ze Šumperka, kteří se v úvodních minutách dokázali i prosadit. Ke konci druhé minuty se dostal do střelecké pozice Martin Dudáš, který prudkou střelou našel mezeru nad levým betonem havířovského brankáře Danečka. AZet se snažil ihned vyrovnat, jenže Šumperk držel výbornými zákroky Štůrala. Havířovští hokejisté dokázali v 10. minutě úvodní třetiny vyrovnat, jelikož se dostala k dorážce posila AZetu Erik Hrňa a bylo to 1:1. V K&K Pneu Aréně nastala po vyrovnávací brance euforie. Oba fanouškovské tábory se většinu zápasu překřikovali a vytvořili tak bouřlivou atmosféru. Do konce úvodní dvacetiminutovky se do šance dostal ještě šumperský Haas nebo také havířovský Mikuláš Rimmel. Do šaten se ale odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá část utkání začala v rychlém tempu. Po patnácti vteřinách bylo nařízeno trestné střílení proti brance Šumperka. Havířovský Sztefek však s kličkou neuspěl a skóre se neměnilo. O minutu později měli k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru domácí hráči, ale ani v tomto případě se diváci nedočkali gólu. Utkání se přehouplo do své druhé poloviny a střela Maruny skončila pouze v lapačce Štůraly. 35. minuta patřila Šumperku, za který se prosadil Patrik Moskal. Ten zužitkoval přihrávku Červenky a poslal draky opět do vedení. Do konce třetiny zbývalo sedmdesát vteřin a obě fanouškovské strany se mohly radovat. Nejprve vyrovnával Robert Říčka, který švihem umístil puk k pravé tyčce šumperské klece - 2:2. Tři vteřiny před druhou sirénou ale přišel šok, když Aleš Staněk objel ležícího brankáře Danečka a neomylně skóroval.

Do poslední třetiny nastoupil Havířov jako vyměněný. Hned ve druhé minutě využil přesilovou hru Jan Maruna, který mířil s naprostou přesností od pravého kruhu. Těchto dvacet minut přineslo celkem sedm vyloučených hráčů a velmi vypjatou atmosféru na havířovském stadionu. AZet v 52. minutě využil další početní výhodu, tentokrát 5 na 3. Byl to opět Jan Maruna, který umístil kotouč za Štůralu s naprostou přesností a AZ poprvé v zápase vedl. Za čtyři minuty přišla další rychlá akce havířovského týmu, kdy úřadoval svou kličkou Ondrej Šedivý. Ten si položil brankáře Šumperka a neměl potíže dostat puk za brankovou čáru - 5:3. Zdálo se, že se další branka už nepadne, ale Robert Říčka všechny přesvědčil o opaku, když se nabídl u pravé tyčky a v poslední minutě trefil odkrytou branku Draků.

Další utkání čeká havířovské borce v pondělí, 16. 12. 2013, kdy na ně čeká venkovní souboj v Ústí nad Labem.

Jan Daneček (trenér AZ Havířov): Dneska jsme viděli vyrovnané utkání. My jsme s tím počítali, protože se Šumperku vůbec nepodařil zápas v Třebíči, což chtěli napravit. Soupeř předvedl od první třetiny výborný pohyb, dohrával souboje a byl důrazný před brankou. Do utkání jsme špatně vstoupili, několikrát nám tam odjeli sami na branku. Ve třetí třetině rozhodly přesilovky, zjednodušili jsme je, a to nám přineslo úspěch. Po Jihlavě to byl druhý nejlepší tým, který tady hrál.

Celý rozhovor s trenérem Danečkem bude k dispozici na WEB.TV

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Je obrovská škoda, že jsme prohráli, protože dlouho jsme hráli dobře a měli možná i více šancí a více ze hry než soupeř, bohužel v závěru rozhodla naše nekázeň.

Převzato: Deník Šumperk