V dramatické bitvě nakonec uspěli hosté ze Šumperka

Tomáš Vlček | 09.10.2010

Po dvanáctidenní přestávce dnes muži AZetu nastoupili k zápasu 9. kola 2. ligy proti vedoucímu týmu soutěže Salithu Šumperk. V utkání bohatém na branky i vyloučení však stále jen dotahovali náskok hostujícího týmu. A i když se jim to v poslední třetině díky velké bojovnosti povedlo, v závěru se projevila síla soupeře a ten si nakonec odvezl všechny body.

2. liga východ - 9.kolo so 9.10.17:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
5:7
(1:3, 3:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Sztefek (Říčka), 29. Lhotský (Sztefek, Vydra), 32. Maruna (Najdek, Stránský), 36. Klimša (Najdek, Maruna), 41. Maruna (Jindřich, Najdek) - 13. Haas (Velecký, Drtil), 19. Holík (Meluzín), 19. Hulva z TS, 21. Novosad, 30. Haas (Červenka), 55. Velecký, 60. Holík. Rozhodčí: . Vyloučení: 9:12, navíc Prokop (Hav) OT do konce utkání a Červenka (Šum) 2+10 za úder do hlavy. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1425. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 5:5, 5:7.
AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Jindřich, Prokop, Krisl, Balčík, Vydra, Jurčík - Klimša, Najdek, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Pechanec, Říčka, Sztefek, Číp, Lhotský
Draci Šumperk: Peksa (Boška) - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Tesařík, Drtil - Novosad, Meluzín, Matějka, Brunec, Hulva, Ambruz, Haas, Velecký, Malý, Peška, Fischer, Cink, Skoumal, Červenka, Gewiese

Utkání, v němž na obou stranách nastoupili hráči se zkušenostmi i z týmu soupeře, mělo předehru v podobě malé slavnosti. Totiž předáním cen pro nejlepší hráče Havířova v loňské nepovedené sezóně. Brankáři Jakubu Čechovi a útočníkovi Marku Sýkorovi bude poslána do jejich současných klubů, ale obránce Jan Tesařík si křišťálový puk převzal osobně. I když i on už měl na sobě dres hostujícího týmu.

Samotný zápas začala obě mužstva opatrně a za prvních deset minut se urodila jen jediná branková příležitost, ale i tu šumperští Draci ve své přesilovce nevyužili. Hráči však divákům ve druhé desetiminutovce vše vynahradili. Nejprve byli ve 12. min. vyloučeni rychle po sobě hostující Holík a domácí Prokop a při hře 4 na 4 přišly i první branky. Skóre otevřel Marek Haas, ale už za 20 vteřin vyrovnal domácí Michal Sztefek. Utkání pak nabralo rychlejší tempo a přišly i šance. Nejprve trefila tyč domácí branky bomba jednoho ze šumperských obránců a pak dvakrát neuspěl havířovský Maruna. Zejména jeho druhá příležitost v přesilovce v 17. min., kdy na něj zívala prázdná branka, volala po gólu. Výborně sehraná, avšak nevyužitá přesilovka, domácí hodně zamrzela. Už za dvě minuty šli totiž hosté (opět při hře ve čtyřech na obou stranách) do vedení, když obránce Holík dorazil svou střelu zblízka za záda brankáře Vrby. A za 12 vteřin bylo s domácími ještě hůř. To proměnil přísně nařízené trestné střílení Jakub Hulva a tak šli hosté do šatny s dvougólovým vedením.

Snahu havířovských poprat se s nepříznivým vývojem utkání naboural těžce už po 11 vteřinách 2. třetiny Jiří Krisl, když ve vlastní přesilovce nasměroval puk při rozehrávce do vlastní branky a bylo to 1:4! Z tohoto šoku se domácí dostávali dlouhé minuty a protože ani šumperští se nikam moc nehnali, úroveň utkání opět poklesla. Teprve na konci třetí desetiminutovky přišly dvě branky. Nejprve snížil ve 29. min. svým prvním gólem v soutěži uzdravený navrátilec Luděk Lhotský, ale za minutu opět vrátil hostům třígólový náskok Haas, když dokončil samostatný únik Červenky – 2:5. Domácím pomohly v návratu do zápasu, jako už letos několikrát, využité přesilovky. Stalo se tak ve 32. min., kdy dvojnásobnou převahu zužitkoval Maruna, a ve 35. min., po brance Davida Klimši. V dramatickém zbytku třetiny se ještě několikrát sice zaplnila trestná lavice a domácí hráli chvíli i přesilovku 5 na 3, ale gól už publikum nevidělo.

O to více domácí fandy potěšil po 13 sekundách 3. třetiny Jan Maruna když svým 2. gólem (těsně po skončení přesilovky) vyrovnal na 5:5. Třetí asistenci v zápase si u této branky připsal Robert Najdek. Vyrovnané skóre nevyhovovalo ani jednomu z mužstev a tak hrálo nahoru dolů s moha šancemi na obou stranách. Domácí se snažili být co nejvíce u puku a postupně si vytvářet své příležitosti. Zato hosté podnikali spíš bleskové výpady a nevynechali žádnou možnost důrazně ohrožovat branku Havířova. Postupně si přece jen více šancí vytvářeli šumperští. Zejména ta ze 48. min. byla stoprocentní. Ani nadvakrát však neprostřelili na brankové čáře zaskakující domácí obránce. Kolem 50. min se havířovští jen s vypětím všech sil ubránili 1 min. a 38 vteřin trvající přesilovce 5 na 3. Od 52. min. měli možnost přesilovky i domácí, a i když ji nevyužili nastartovala je opět alespoň na chvíli více k útočení. Protiútoky hostů však byly stále velmi nebezpečné, což se potvrdilo v 55. min kdy skóroval Michal Velecký – 5:6. Domácí na tento gól již účinnou odpověď nenašli. Nepomohla jim ani přesilovka mezi 55. až 57. minutou, v níž jim citelně scházel za protesty do konce zápasu vyloučený obránce Petr Prokop. V poslední minutě sice AZet zkusil ještě hru bez brankáře, ale v čase 59:17 ukončil brankový účet zápasu střelou přes celé hřiště do prázdné havířovské klece šumperský obránce Aleš Holík – 5:7.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni domácí Robert Najdek a hostující Marek Haas.

I přes prohru se Azet i tentokrát prezentoval kvalitním výkonem podpořeným velkou bojovností a tak nepřekvapilo, že se hráči dočkali po zápase opět bouřivé děkovačky ze strany fanoušků!!!

Trenér Jan Daneček starší - Zápas zaslouženě vyhrál soupeř, ale myslím si, že jsme s ním drželi více než polovinu zápasu důstojnou roli a v některých chvílích jsme toho soupeře i přehrávali. Ten deficit kondice tam přece jenom hraje ještě roli, že ty lepší mužstva, která jsou opravdu dobře vytrénovaný, nás ke konci přehrávaly.

Trenér Radek Kučera - Byly tam nějaký fauly, ze kterých padaly góly a pak jsme ten zápas otočili na svoji stranu.