V prvním venkovním přípravném utkání proti Žilině jsme neuspěli

Klára Bártková a Lukáš Jandora | 22.08.2023

Po dvou domácích přípravných utkáních se AZet vydal kousek za hranice do Žiliny. Domácí měli v první polovině zápasu převahu a vytvořili si dvoubrankové vedení, no a i když pak AZet vyrovnal hru, tak se prosadil jen jednou. Jaké tedy utkání bylo?

Přípravné zápasy - 0.kolo út 22.8.17:00
MsHK Žilina - AZ Havířov
2:1
(2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Galamboš (Varga, Bezúch), 12. Varga (Bezúch) – 45. Apolenář. Diváci: 525. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

MsHK Žilina: Kubiridžák – Bakala, Pišoja, Jakubík, Pacalaj, Ulrych, Jansons, Pobežal, Nahálka – Koyš, Paukovček, Melcher – Bezúch, Galamboš, Varga – Beták, Mráz, Juščák – Lopušan, Halama, Benko.
AZ Havířov: Sachr – Kunc, Ščurek, Vosátko, Ševčík, Ficek, Havlík, Kalina – Apolenář, Křivohlávek, Kratochvil – Mrva, Ćmiel, Kotásek – Middleton, Spratek, Pawliczek - Pavlík

Začátek zápasu byl hodně vyrovnaný a v prvních deseti minutách si obě mužstva zahrála přesilovou hru, právě Žilina byla v početní převaze nebezpečnější. Vlci si vytvořili mnohem více šancí, které však zastavil skvěle chytající Sachr. Převaha Vlků pokračovala i při hře pět na pět. Domácí se zaslouženě dostali do vedení, když se před havířovským brankářem vytvořila skrumáž a z dorážky skóroval Peter Galamboš 1:0.

Po malé chvíli šel AZet znovu do čtyř a skóre se měnilo na 2:0Róbert Varga zakončoval z těsné blízkosti po přihrávce zpoza branky. Po druhé brance bylo vidět, že Žilina přebrala otěže zápasu, ve zbytku třetiny hráli domácí mnohem lépe a několik jejich pokusů zneškodnil havířovský brankář, další šance Vlci neproměnili kvůli nepřesnosti, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Vlci navázali na svůj výkon z první dvacetiminutovky a několikrát naše hokejisty uzavřeli v pásmu. Nadále pokračovali i ve výborné kombinaci a jejich převaha byla opravdu velká, i tak ale neměli moc šancí skórovat. Havířov se do hry dostal zhruba v polovině utkání, kdy se Slezanům naskytla možnost zahrát si přesilovou hru.

AZet si v ní vytvořil několik dobrých příležitostí, ale domácí gólman si poradil. V čase 32:09 se havířovská sestava ještě více zúžila, protože poté, co se v první třetině zranili dva hráči, dostal Daniel Spratek trest do konce utkání.

Zlepšený výkon hostujícího celku pokračoval, obraz hry se postupně vyrovnal, ale šlo vidět, že domácí jsou mnohem sehranější a havířovským hráčům dělalo problém přebírání hráčů. Pár šancí si sice svěřenci Jiřího Raszky vytvořili, ale žádnou se jim nepodařilo využít, proto se skóre neměnilo.

Po zahájení třetí periody se domácí stáhli a přestali hrát. Už se také nepouštěli do různých výpadů, zato AZet hrál právě naopak. Ve 45. minutě gólman Žiliny poprvé inkasoval, to když se na levé straně uvolnil Jakub Apolenář a zamířil mezi betony – 2:1. Tento gól dodal Havířovu energii do žil, určitě pomohly i přesilovky a celek ze Slezska se každou další akci hnal za vyrovnáním.

Jenže necelých 5 minut před koncem se hra hodně rozkouskovala hlavně díky šarvátkám a rozhodčí vyloučil hned deset hráčů do konce utkání, pět na každé straně. Šimon Kratochvil to pak ještě několikrát zkusil od modré a zpoza kruhů, ale gól už žádný nepadl, a tak havířovský celek podruhé v přípravě prohrál.

Zítra se můžete těšit na rozšířený ohlas hlavního trenéra po dnešním zápasu!

Ernest Bokroš (trenér Vlci Žilina): Jsme ve čtvrtém týdnu přípravy a v rámci druhého herního týdne jsme dnes čelili soupeři, který se víc než na samotnou hru soustředil na osobní souboje. Myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší a mrzí mě, že ta exhibice byla až moc velká bez efektu. Dali jsme jen dva góly, šancí na skórování sice bylo více, ale zklamali jsme v koncovce. Pro mě jako trenéra je důležité, abychom hráli to, co trénujeme a dnes tam bylo vidět hodně dobrých věcí.

Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): K dnešnímu zápasu jsme nepřistoupili dobře, možná jsme si mysleli, že to bude snadné, ale Žilina má samozřejmě hodně kvalitní kádr, vždyť už několik sezón čeká na postup do extraligy, navíc hráli skoro v plné sestavě. Naopak my máme tu přípravu založenou na tom, že testujeme nové hráče a bereme to hodně kondičně, proto hrajeme na tři lajny. První třetina byla opravdu hodně špatná, ale pak nám paradoxně pomohla i zranění, kdy nám odpadli dva hráči, navíc do konce utkání byl vyloučen Dan Spratek. Naše hra se zlepšila a měli jsme navrch, ukázala se ale naše slabina, kdy když nám takový soupeř nabídne střelu, my toho musíme využít. No a to se bohužel nestalo.