Dorost doma porazil Vsetín

Vít Káňa | 05.12.2021

H A V Í Ř O V - V sobotu 4. prosince do GASCONTROL Arény dorazil tým VHK Vsetín. AZ i Valaši patří mezi týmy, které jsou letos v přímém ohrožení sestupu, oba se nacházejí na posledních dvou příčkách skupiny E. AZ měl proti oslabenému soupeři dobrý vstup do utkání, v první třetině se totiž prosadil hned třikrát. Góly vstřelili Karas, Bortoli a Middleton. Valaši do druhého dějství poslali nového gólmana a hrozili z rychlých kontrů, v největší šanci ale Pejchal sehnal. Havířov navýšil na konečných 4:0 Kubečkou v závěru třetí periody. V dalším zápase vyzvou naši dorostenci 9. prosince na Hané Olomouc.

Extraliga dorostu - 20.kolo so 4.12.15:30
AZ Heimstaden Havířov - VHK Vsetín
4:0
(3:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Karas (Middleton), 17. Bortoli (Jung, Svozil), 18. Middleton (Maršálek), 55. Kubečka (Toma, Jung) Rozhodčí: Šico - Gebauer, Kociňák. Vyloučení: 4:3. Bez využitíDiváci: 110. Střely na branku: 41:21 (25:7, 15:6, 1:8). Průběh utkání: 4:0.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Bortoli, Beleš, Maršálek, Valouch, Barnošák, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Kubečka, Middleton, Hansel, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma. Trenér: Tomáš Urbánek
VHK Vsetín: Čada (od 20. Konečný) – Stodůlka, Zedek, Škrabola, Šedlbauer, Kotrla, Herman – Vaněk, Kovář, Budín, Pejchal, Raušer. Trenér: Jan Dědek

Na začátku zápasu byl ještě oslabený Vsetín, který hrál na dvě formace, plný sil a hrozil z rychlých kontrů. Navíc měl k dispozici ve 3. minutě přesilovou hru, tu ale nevyužil. Jako první se radovali domácí, v 11.minutě dorazil Antonín Karas puk za záda Čady, 1:0. V 17. minutě, se po přihrávce od Junga, prosadil z mezikruží Mario Bortoli, 2:0. O chvíli později se opět z mezikruží trefil Adam Middleton a bylo to 3:0 pro domácí. Tímto stavem také skončila první třetina.

Ve druhém dějství sáhli Valaši ke změně v brankovišti, Čadu nahradil Konečný. Hrálo se v dobrém tempu, jen vyložené šance chyběly. Domácí nevyužili ve druhé dvacetiminutovce tři přesilovky. Po skončení té třetí mohli Valaši snížit, ale Pejchalovi vzal tutovku z hokejky havířovský obránce. Po 40 minutách byl stav pořád 3:0.

V úvodu třetí periody se řítil sám na gólmana domácí Zielinski, ale v jasné šanci trefil jenom gólmanovo rameno. Tempo opadlo, AZ si byl vědom svého náskoku a utkání se dohrávalo. Přesto ještě v 55. minutě Nikolas Kubečka natřikrát dostal puk za záda Konečného, 4:0. Tímto výsledkem skončilo i celé utkání.

Tomáš Urbánek (AZ HEIMSTADEN Havířov): Dnešní zápas se Vsetínem, i když to podle výsledku možná nevypadá, byl pro nás strašně těžký. Zhodnotím to rychle a stručně. Jsem rád za to, že jsme poprvé v sezóně dali čtyři branky a že jsme doma získali tři body.