Junioři berou ze zápasu se Slavií dva body

Tomáš Vlček | 15.02.2022

H A V Í Ř O V - První kolo nadstavbové skupiny o 13. – 19. místo odehrála dnes juniorka AZetu na domácím ledě proti Slavii Praha. Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří šli i do vedení, ale AZ skóre koncem druhé třetiny otočil. Ve třetí třetině hosté srovnali a zápas šel do prodloužení. V něm o výhře za dva body rozhodl 3 vteřiny před koncem Ondřej Becher. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek v Chomutově.

DHL extraliga juniorů - 39.kolo út 15.2.18:15
AZ Heimstaden Havířov - HC Slavia Praha
3:2p
(0:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Makovec (Horváth, Kyselý), 39. Kotrba (Kubíček), 65. Becher (Kočí, Bárta) – 26. Serov (Strnad), 52. Štrombach (Tichý, Serov). Rozhodčí: Koziol, Maršálek – Hranoš, Hladík. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:36 (5:14, 13:10, 7:11, 3:1). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Kalina, Kočí – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Pavlačka, Byčkov (C), Špaček, Bárta
HC Slavia Praha: Pitr – Hrdlička, Palát, Stejskal, Serov, Kluch (C), Brotánek – Štrombach, Strnad, Matuška, Hofman, Tichý, Soukup, Kvasnička, Šíma, Tomas, Jokl

V první třetině byli hosté o něco živější. Nicméně nepřinesla žádnou hitparádu šancí a tak se není co divit, že jsme branku neviděli. Ve druhé třetině AZ ožil, ale skóre otevřeli hosté. Vladimír Serov v přesilovce z pravého kruhu propálil vše co bylo potřeba – 0:1. Slavii vydrželo vedení přes 11 minut, pak ale předvedl rychlý obrat. Nejprve totiž Horváth, po opuštění trestné lavice, zavezl puk do útočného pásma, prudce vystřelil a protože Pitr puk neudržel Pavel Makovec jej dorazil do sítě – 1:1. A za necelou minutu, při velkém závaru před brankou Slavie, prokázal velký důraz na brankovišti Max Kotrba a dokázal puk dorazit za ležícího Pitra – 2:1. Ve třetí třetině AZ nevyužil dvě přesilovky, naopak Slavia z té svojí v 52. minutě bleskově srovnala, když se Filip Štrombach prosadil dorážkou na brankovišti. V závěru základní hrací doby i následném prodloužení mohly strhnout výhru pro sebe oba týmy. Podařilo se to ale až v čase 64:57 domácím. Když už to totiž vypadalo, že zápas půjde do nájezdů, našlápl Ondřej Becher na levém křídle, natlačil se do zakončení a po ledě překonal Pitra – 3:2.

Tomáš Urbánek (AZ Heimstaden Havířov): Chtěli jsme využít toho, že soupeř byl po dlouhé cestě, ale začali jsme hodně pasivně. Slavia byla lepší a v první třetině nás podržel gólman Nowak. Hrát jsme začali až v momentě, kdy jsme dostali gól. Zaslouženě jsme se dostali do vedení 2:1, ale o body nás připravila naše nedisciplinovanost. Zbytečné fauly v útočném pásmu, v situaci, kdy hrajeme o bytí a nebytí, to se nám nesmí stávat. Nezvládli jsme to v hlavách. Nakonec jsme moc rádi, že jsme zápas zlomili v prodloužení. Z vítězství mám radost, ale na druhou stranu mě zlobí ty věci v naší hře, které by se v juniorském hokeji neměly stávat.

Petr Macek (HC Slavia Praha): V první třetině se zápas odehrával tak, jak jsme my takticky chtěli. Měli jsme i hodně šancí, které jsme ale nevyužili. Z nepochopitelných důvodů kluci od toho ve druhé třetině upustili a ta byla z našeho pohledu hodně špatná. Ve třetí třetině jsme ubránili hodně oslabení a podařilo se nám vyrovnat. Obdržený gól v oslabení byl nešťastný. Mysleli jsme si na dva body, ale nakonec odjíždíme s jedním.