Junioři i přes tříbrankové vedení prohráli se Šumperkem

David Motloch | 28.10.2011

H A V Í Ř O V - Junioři kráčeli za třemi body už od samého počátku zápasu. Herní převahu dokázal do přestávky využít Divoký. Do půlky zápasu si domácí hráči vytvořili tlak, díky němuž se dostali dokonce do tříbrankového vedení, když se prosadil Majda a Brezani. Více branek však hráči AZetu nepřidali a když se ještě do druhé přestávky trefil hostující Holinka, bylo jasné, že zápas bude ještě otevřený. Ve třetí třetině domácí junioři jen smutně přihlíželi, jak jim slibné vedení utíká před očima. Šumperk dokázal vstřelit další čtyři branky a vyloupil tak nakonec havířovskou K&K Pneu arénu.

Liga juniorů - 12.kolo pá 28.10.18:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
3:5
(1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 18. Divoký (Brezani, Pechanec ), 27. Majda (Matějek, Dýrr), 31. Brezani - 36. Holinka, 44. Kovář (Navrátil), 44. Valčík, 57. Drtil (Holinka), 60. Drtil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 3:0, 3:5.
AZ Havířov: Matoušek (Tomšů) - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Pechanec
Draci Šumperk: Misiorz (Vepřek) - Navrátil, Nevrlý, Blaniček, Soós, Holinka, Prokopec, Drtil, Horváth, Valčík, Kovář, Galuška, Řehák, Horák, Kastner, Řezáč, Provaz

Přestože Havířov už od samého počátku zápasu tvořil hru, k první slibnější možnosti ke skórování se dostal Šumperk. V přečíslení 2 na 1 ale Kováře zradila koncovka. V 10. minutě se ozval domácí Barnošák, jenž si svou aktivitou vydobyl hned dvě dobré šance. Hned o minutu později se ke slovu dostali hosté, kteří jeli do brejkové situace. Jen skvělý obranný zákrok Patrmanna nedovolil Šumperku skórovat jako prvnímu v zápase.

První třetinu do značné míry poznamenaly emoce na šumperské střídačce, jelikož se hostující trenér nechal vyloučit a musel opustit prostory střídačky. A aby toho nebylo málo, Navrátil se rovněž nechal vyloučit. Nabídnutou přesilovku 5 na 3 domácí bez problémů využili. Akce mezi Pechancem, Brezanim a Divokým patřila jednoznačně k nejlepší akci zápasu. Posledně jmenovaný měl už snadnou úlohu, tudíž usměrnit puk do odkryté klece brankáře Misiorze.

Hned po přestávce mohl srovnat Horák, ale Matoušek byl proti. Zahanbit se nenechal ani Barnošák, kterému ke skórování zabránil dobře bránící obránce hostů. O chvíli později zase pár centimetrů chybělo Drtilovi. Poté už však udeřil Havířov. Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1 a Matějek nechal vyniknout na milimetr přesnou přihrávkou Majdu, který už se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Ve 29. minutě ujel hostující obraně Matějíček, ale neuspěl. Jeho tým to ale mrzet nemuselo, jelikož hned o pár okamžiků později už Havířov vedl 3:0. Brezaniho výstavní střela se otřela o břevno a zapadla až do branky. Ve 35. minutě si Matějek aktivní hrou vytvořil šanci, když pálil z mezikruží a s jeho ránou měl Misiorz plné ruce práce.

Havířov kontroloval zápas a byl na koni. Další šanci si vypracoval Smuž, ale neuspěl. Pak ale rozhodčí nařídil trestné střílení pro Šumperk. Holinka se v něm nemýlil a beckhandovou střelou nad vyrážečkou Matouška započal velký obrat hostů. Do druhé třetiny se sice stav nezměnil, za což mohli být hosté rádi, jelikož Matějíček s Patrmanem mohli s trochou štěstí zápas definitivně rozhodnout.

Do třetí třetiny vtrhl Šumperk jako uragán. Ve 44. minutě nechala havířovská obrana dostatek prostoru Kovářovi, který ukázkovou střelou překonal Matouška. O necelou minutu později už bylo srovnáno, když se z předbrankového prostoru trefil Valčík. Za nerozhodného stavu už příliš šancí nepřicházelo, jelikož oba týmy nechtěly udělat osudovou chybu. Jedna velká šance však nakonec přišla. Zůstala však nevyužita, když Brezani trestuhodně neproměnil samostatný únik.

Na tabuli svítila 57. minuta a skóre zápasu se poprvé přiklonilo na stranu Draků. Holinka nahodil puk na branku a Drtil jej i s velkou porcí štěstí ze vzduchu dokázal ztečovat až za záda Matouška. Havířov měl dobrou příležitost vyrovnat, když se minutu a půl před koncem nechal vyloučit Holinka. Domácí hráli dokonce ve dvoujnásobné přesile, jelikož hráli bez brankáře. Tento tah se však neprojevil jako správný, jelikož Drtil skóroval do prázdné klece a uzavřel tak skóre zápasu na 5:3 pro Šumperk.

Dalibor Pasker (trenér HC AZ Havířov): Měli jsme zápas pod kontrolou, hráli sebevědomě a vytvářeli si spoustu šancí. Za stavu 3:0, však přišlo uspokojení a soupeř snížil. Další dva slepené góly ve třetí třetině nás zaskočily a nebyli jsme schopni na ně reagovat. Naše hra to už pak byla nervozita a křeč. Navíc hosté pak šli do vedení šťastnou brankou, ale my už nedokázali odpovědět.