Junioři na úvod prohráli v Šumperku

Tomáš Vlček | 16.09.2011

Jako poslední z mládežnických týmů AZetu vstoupili do své soutěže havířovští junioři. Rozlosování jeich Ligy juniorů je na úvod zavedlo na led šumperských Draků. V zajímavém a útočně hraném zápase panoval dlouho vyrovnaný stav, ale nakonec se krátce před koncem dostali domácí do vedení, které už nepustili. Velkou kaňkou na kráse utkání je zranění havířovského útočníka Marka Kopúna, kterého musela po krvavém zranění z ledu odvézt zdravotní služba.

Liga juniorů - 1.kolo pá 16.9.18:00
Draci Šumperk - AZ Havířov
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Drtil, 55. Svoboda (Gewiese) - 21. Moržol (Čintala, Dýrr). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Draci Šumperk: Misiosrz - Navrátil, Feledík, Drtil, Vepřek, Gewiese, Chytil, Horváth, Žalčík, Kovář, Holinka, Kastner, Prokopec, Řehák, Galuška, Horák, Svoboda
AZ Havířov: Matoušek (Dvořák) - Barnošák, Čaja, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Matějíček, Moržol, Ovčaří, Patrman, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún
Od úvodního vhazování mohli diváci sledovat vyrovnané utkání. Oba celky vsadily především na útok, což vyvolalo v průběhu první třetiny plno obraných faulů. Do první větší příležitosti se dostal Pavel Feledík, který ve druhé minutě z ostrého úhlu prověřil hostujícího brankáře Petra Matouška. Již o deset vteřin později se nabízí první přesilová hra pro Šumperk, ten ji ale po dvouminutovém neúspěchu v zakládání útoku nevyužívá.

Běžela sedmá minuta a havířovský Jiří Čaja vyslal přepychovou pecku na branku Šumperka, gólman Misiorsz s ní měl velké problémy, nakonec ji však vyrazil. O necelou minutu později ujížděl na hostující branku úplně sám Karel Navrátil, ani on se však nezapsal do tabulky střelců.

Čekání na první gól skončilo v čase 10:57, kdy se uvolnil Lukáš Drtil a bezchybně zavěsil pod víko Matouškovy branky, čímž poslal Šumperk do vedení. Závěr úvodní části se znovu nesl ve znamení několika vyloučení, branka však ani na jedné straně už nepadla, a tak tato část zápasu skončila stavem 1:0 pro domácí Šumperk.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta úvodní. Opět převládala snaha o rychlé, ale často i nepřesné, zakládání útoků na obou stranách a poměrně častá vyloučení. Azet na jejím počátku dohrával přesilovku a již po 21 vteřinách ji využil. Konkrétně se po přihrávkách Čintaly a Dýrra prosadil Dominik Moržol, který od modré čáry přesnou střelou propálil domácího brankáře.

Hra se po vstřelení gólu hostí nijak zvlášť neměnila. Oba kádry se i nadále snažily, ale ani jednomu z nich se nedařilo dotáhnout své akce do úspěšného konce. Poslední velkou šanci druhé třetiny měl havířovský Pavel Glos, který však v samotném nájezdu šumperského brankáře neprostřelil, ale trefil mantinel za jeho bránou. Stav po prostřední časti, byl tedy vyrovnaný, po gólu na každé straně.

Nejzajímavější byla určitě poslední třetina střetnutí. Hrál se nadále útočný hokej, ale rozdíl od prvních dvou třetin se spoustou střel na branku. K vidění bylo i několik samostatných úniků na bránu. Na světelné tabuli byla čtyřicátá pátá minuta, když proti skvělé střele Petra Gewieseho hostující gólman Petr Matoušek vytáhl zákrok lapačkou, jež by se mohl rovnat i zákrokům v zámořské NHL.

Zlomová situace zápasu přišla v čase 47:53, kdy po střetnutí se šumperským obráncem zůstal na ledě ležet havířovský Marek Kopún. Ten se udeřil do hlavy a na bílé ploše byla vidět kaluž krve. Hráč AZetu musel být okamžitě převezen do nemocnice, když jej zdravotní tým odnesl na nosítkách. Na hráčích ze Slezska bylo znát, že se něco stalo, jejich psychické síly byly rázem na dně.

To se projevilo ještě více, když se v čase 54:30 odráží v přesilovce domácích puk od zadního mantinelu k Martinu Svobodovi, který rozhoduje zápas střelou pod horní tyč. Havířov tedy i trochu s příspěvkem smůly odjíždí ze Šumperka s prázdnou, první body do ligové tabulky si připisují Draci.