Junioři naložili Opavě sedm branek

David Motloch | 16.10.2015

H A V Í Ř O V - 5. kolo Ligy juniorů znamenalo pro svěřence trenéra Michala Janečka domácí bitvu s Opavou. Duel dvou tabulkových sousedů by měl být sice papírově vyrovnaný, Havířov však v něm zcela dominoval. Po první třetině sice svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 1:1, v prostřední části však junioři AZetu nasázeli soupeři pět branek a rozhodli o osudu utkání. Se dvěma brankami na kontě odchází z tohoto zápasu útočníci Jan Šmíd a Matěj Baláž. Havířov nakonec vstřelil v závěru ještě jednu branku, a i když sám dvě inkasoval, je konečný stav utkání pro Havířov více než příznivý - 7:2. Další utkání sehraje havířovská juniorka v neděli 18.10 doma se Vsetínem.

LJ - 6.kolo pá 16.10.19:00
AZ Havířov - HC Slezan Opava
7:2
(1:1, 5:1, 1:0)
Branky a nahrávky:14. Bednář (Caruk), 26. Baláž (Dobrzynski, Bednář), 27. Šmíd, 32. Stružík (Stoklásek, Schmied), 32. Baláž (Bednář), 39. Stoklásek (Bednář, Chroboček), 48. Šmíd (Polak) – 16. Slavík (Krupa), 39. Klement (Kažimír, Pražák). Rozhodčí: Šutara - Malysz, Rada. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 139. Střely na branku: 28:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2.
AZ Havířov: Turšner – Heinzl, Trombik, Bednář, Chroboček – Stoklásek, Němec, Stružík, Dobrzynski, Polak, Šmíd, Caruk, Baláž, Schmied
HC Slezan Opava: Drnda – Rohovský, Slavík, Hon, Dyba, Kažimír, Blaževič – Rubý, Krupa, Hlista, Pražík, Borunský, Dreljuš, Cygal, Klement

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší havířovští hráči, kteří si hned na začátku začali vytvářet velké šance, Jednou z nich byla ta ze druhé minuty z hole Šmída a posléze Chrobočka, ale oba dva útočníci ztroskotali na dobře připraveném brankáři Drndovi. O malou chvíli později byl brankář Opavy sice překonán, jenže jej zachránila dobře postavená tyč.

Trvalo to sice 14 minut, ale zasloužený úspěch domácích byl poprvé zhodnocen rozdílovou brankou. O tu se postaral skórující Martin Caruk, který překonal Drndu, jenž se v brance snažil rozplácnout, jak jen mohl. Opava ale ke skórování tolik šancí nepotřebovala.

Ke srovnání ji stačila přesilová hra, kterou v 16. minutě využil kapitán Slezanu Daniel Slavík nenápadným nahozením od modré čáry, které brankář Turšner neviděl. Co naplat, že domácí měli více šancí a trefili dokonce hned dvě tyčky, do šaten se šlo po úvodní dvacetiminutovce za nerozhodného stavu – 1:1.

Havířov si uvědomil, že své šance musí začít využívat, a přesně to se také ve druhé třetině stalo. Už ve 26. minutě mohli jít domácí do vedení, když se za ně prosazoval po dorážce do prázdné branky Matěj Baláž. AZ rázem chytil velké sebevědomí, které bylo nejlépe vidět na Janu Šmídovi. Ten o necelou minutu později skóroval po krásné individuální akci.

V polovině zápasu, přesněji ve 32. minutě pak domácí pokračovali ve svém brankostroji. Nikolas Stružík našel volnou mezírku ve výstroji brankáře Drndy a o půlminutu později navyšoval, v tu chvíli, hrozivý náskok domácích, Matěj Baláž, který zužitkoval přesnou přihrávku od Bednáře zpoza branky.

V závěru utkání padly ještě dvě branky. Pro Havířov střílel ve 39. minutě šestou branku Martin Stoklasem. Za Opavu pak alespoň snižoval brankový rozdíl Josef Klement, který procedil puk za záda brankáře Turšnera.

Třetí třetina se už vzhledem k výsledku spíše už pouze dohrávala. Opavští žádný velký odpor nepředvedli, naopak mohli přítomní diváci v závěru utkání vidět další šance svého týmu. Po několika vyložených šancích halu opět rozezvučela tyč, která předcházela poslední brance Anetu. O tu se postaral ve 48. minutě již podruhé v zápase skórující Jan Šmíd. Konečný výsledek zápasu tedy zní – 7:2 pro Havířov.

Michal Janeček (AZ Havířov): V první třetině jsme sice měli velké množství šancí, ale byla z našeho pohledu taková rozpačitá, protože se nám nedařilo v koncovce. V šatně jsme si řekli, že musíme uplatnit větší důraz a střelbu na branku, což se ve druhé třetině také potvrdilo. Díky tomu jsme soupeři vstřelili pět branek a zápas prakticky rozhodli. Ve třetí třetině se už zápas prakticky pouze dohrával a v pohodě jsme kontrolovali výsledek.