Junioři si prohráli zápas vlastními chybami

Petr Miklas | 27.02.2011

H A V Í Ř O V - Domácí Azet se v polovině zápasu dostal do vedení zásluhou Puffera, přestože Kladno mělo od začátku mírně navrch. Havířov držel svůj hubený náskok až do 46. minuty, kdy dali Kladenští během 18 vteřin 2 branky. Nejprve využil přesilovku Knotek, poté prostřelil Zelenku Krpata. Deset minut před koncem přidal třetí branku Kladna Dalecký. Azet už žádnou ze svých šancí nevyužil a Kladno si tak odváží 3 body.

Extraliga junioři - 44.kolo ne 27.2.16:00
AZ Havířov - Rytíř Kladno
1:3
(0:0, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 35. PUFFER (Deustch) - 46. KNOTEK (Doskočil), 46. KRPATA (Gutwald, Mnatsyan), 50. DALECKÝ (Krpata, Bernat). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:5, navíc Steigauf(KLA) 10min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 1:0,1:3.
AZ Havířov: Zelenka - Duda, Teper, Zientek, Lešiga, Jindřich, Suchý, Kasperlík, Deutsch, Bálint, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Krause, Mach, Juhász, Dýrr
Rytíř Kladno: Ilašenko - Gutwald, David, Steigauf, Kužel, Dalecký, Kolařík, Tomáš, Mnatsyan, Strnad, Máša, Krpata, Doskočil, Bernat, Rendlich, Knotek, Obr, Vyšín, Čurda

Hned v první minutě byl vyloučen hostující Čurda, ale přesilovka domácích trvala jen 8 vteřin, pak putoval na trestnou lavici domácí Číp. Hra ve čtyřech však žádnou šanci nepřinesla, první zákrok si připsal až v 5. minutě domácí Zelenka. I nadále byli aktivnější hosté, velmi blízko byli i první brance, když se v 11. minutě po přihrávce Strnada dostal sám před brankáře Obr, ale Zelenka jej vychytal. Další obrovskou šanci mělo Kladno v 17. minutě, kdy jel sám na Zelenku Knotek, ale ani tentokrát se domácí gólman překonat nenechal. Havířov si opravdovou gólovou příležitost vytvořil až 19. minutě, když při vlastním oslabení ujela dvojice Puffer a Pechanec. Pechancovu střelu vyrazil Ilašenko a jeho následnou nahrávku na Puffera zablokovali obránci Kladna. Nic dalšího se nestalo a tak skončila první část 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, sám před Ilašenka se dostal Číp, ale ani nadvakrát kotouč za jeho záda nedostal. Další průběh druhé třetiny žádné velké šance nepřinesl, až ve 35. minutě, kdy měl AZ výhodu přesilové hry, se dostal po přihrávce Deutsche do úniku Puffer, který sám tváří v tvář Ilašenkovi nezaváhal a takto netradičně tuto přesilovku využil. O minutu později hráli přesilovku hosté, ale byli to paradoxně domácí, kdo si vytvářel šance – nejprve Pechanec dojel vyhozený kotouč a dostal se sám před Ilašenka, ale ten jeho pokus vyrazil. Poté jel ve vlastním oslabení sám na brankáře Kasperlík, ale svůj blafák poslal pouze na tyč. A protože už nikdo další neskóroval, šli hokejisté podruhé do šaten při vedení Havířova 2:1.

Hned na začátku třetí části, při přesilovce hostí, o sobě dal vědět dnes velmi aktivní Kladenský Knotek, který se proháčkoval před Zelenku, ale nezakončil přesně. Ten samý hráč měl obrovskou šanci i o 2 minuty později, ale ani tentokrát si se Zelenkou neporadil. Až ve 46. minutě byl Knotek úspěšný, když bombou z první prostřelil Zelenku a bleskově tak využil další Kladenskou přesilovku, přihrával mu Doskočil. Uplynulo pouhých 18 vteřin a Kladno vedlo, tento gól se dá přičíst na vrub Zelenkovi, který pustil střelu Krpaty z úhlu, asistence si připsali Gutwald a Mnatsyan. Ve 47. minutě si ve vlastním oslabení vytvořili tlak hráči Azetu, konkrétně Pechanec se Zientkem, kteří se snažili protlačit kotouč za Ilašenka. V 50. minutě hosté zvýšili na rozdíl dvou branek, když se po Pechancově chybě dostali k puku a Zelenka neudržel Daleckého střelu. O pět minut později mohli domácí snížit, dvě obrovské šance měl Suchý, první příležitost mu vychutal Ilašenko a podruhé přestřelil. Poté měli Havířovští šanci se zápasem něco udělat při vyloučení Gutwalda, ale byli to hosté, kdo se dostával do šancí. Nejprve Strnad a poté Knotek, ale žádné další branky už nepadly. Domácí se nedostali ani ke hře bez brankáře a připsali si další prohru.