Junioři si ze Šumperka odváží dva body

Vít Káňa | 05.01.2020

H A V Í Ř O V - Hráči Havířova vyjeli k prvnímu zápasu REDSTONE Extraligy juniorů v tomto kalendářním roce na led Šumperka. AZ byl před zápasem na třetím místě a na první Přerov ztrácel sedm bodů, ale měl o čtyři odehraná utkání méně. Draci byli před utkáním na čtvrté pozici. První třetina zápasu přinesla dva góly na obou stranách, za AZ se prosadili Pindel a Ševěček. Ve druhé periodě jsme branku v síti neviděli. Třetí třetina přinesla nejprve branku domácího Drlíka, na kterou odpověděl Urban. AZ se musel na konci třetiny dvě minuty bránit, vyloučen byl Juhász. Havířov se ubránil tlaku Draků a v samostatných nájezdech zvítězil. Rozhodující nájezd proměnil Vojtěch Ševěček. AZ si ze Šumperka odváží dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Extraliga juniorů - 25.kolo ne 5.1.16:15
Draci Šumperk - AZ Residomo Havířov
3:4sn
(2:2. 0:0 1:1 -0:1 )

Branky a nahrávky: 7. Scheuter (Vogel), 17. Drlík (Poledna, Haluza), 48. Drlík (Kučera) – 3. Pindel (Horváth, Juhász), 5. Šěvěček, 53. Urban (Vlček, Tomeček), rozh. náj. Šěvěček. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Macek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:. Diváci: 87. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2 3:2 3:3 3:4.

Draci Šumperk: Kašpar – Holub, F. Cekr, L. Cekr, Ott, Štrbík, Plhal – Šembera, Scheuter, Kučera, Jurča, Habrman, Kavan, Haluza (C), Horký, Drlík, Kesler, Vogel, Poledna.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Koubek, Kubíček, Pavelek, Kočí, Šěvěček – Byčkov, Pindel (C), Tomeček, Vlček, Kubík, Moškoř, Hudeček, Horváth, Ivaščensko, Juhász, Urban.

Hokejisté z nejmladšího města republiky do zápasu vtrhli jako lavina, už na konci 3.minuty skóroval Vojtěch Pindel, kterému přihrávali Kevin Horváth a Lukáš Juhász, stav zápasu byl 0:1. Na začátku 5. minuty se k puku dostal Vojtěch Ševeček a už to bylo pro hosty z Havířova 0:2. Nápor AZetu přerušila 7. Minuta, to jel okusit pohodlnost trestné lavice Vojtěch Ševeček, který se provinil hákováním. Domácí první přesilovou hru využili. na konci 7. minuty se prosadil centr první lajny domácích Adam Scheuter, přihrál mu Radek Volter, stav zápasu byl 1:2. Po obdržené Brance AZ přidal v napadání a Draci začali faulovat. V 8. minutě šel na trestnou lavici domácí útočník Poledna, ten dostal dvouminutový trest za hákování. Přesilovou hru Havířov nevyužil. Domácí opět faulovali. V 10.minutě obdržel dvě minuty Holub za podrážení. Aby to nebylo domácí málo, tak na konci 11. minuty obdržel Plhal dvě minuty za nedovolené bránění. Havířov hrál přesilovou hru pět na tři. I přes tlak, který vyvinul na domácího brankáře Kašpara. AZ nevyužil výhodu dvou mužů na ledě a posléze ani klasickou přesilovou hru pět na čtyři. Na začátku 14. minuty šel na trestnou lavici na dvě minuty obránce Uhlíř, ten se provinil nedovoleným bráněním. Domácí přesilovou hru nevyužili, ale začali na soupeře z Havířova, tlačit. V 17. minutě zápasu se prosadil domácí útočník Matěj Drlík, začínalo se opět od začátku, stav zápasu byl 2:2.Tímto skórem skončila i první třetina zápasu.

Hosty jako by obdržená branka z konce první třetiny zaskočila. Od té doby na ledě působili lehce zakřiknutě. K jejich pohodě nepřispěli ani vyloučení hráči. Jako první šel v druhé třetině na trestnou lavici havířovský Koubek, ten se provinil podrážením a šel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici. Přesilovou hrou domácí opovrhli, ale díky faulu Kubíka, rovněž podrážení, ze začátku 23. minuty hráli první čtyři minuty druhé třetiny s výhodou jednoho muže v poli navíc. Šumperk ani druhou výhodu nevyužil. Dostali jsme se do 31. minuty, když si šel dvě minuty odpočinout hostující útočník Vlček, ten obdržel dvě minuty za napadání rozhodčích. Domácí ani třetí přesilovku v druhé třetině nevyužili. Na začátku 34. minuty fauloval domácí útočník Kučera a na dvě minuty se poroučel na trestnou lavici za hákování. AZ přesilovku nevyužil. Nikdo na ledě nechtěl udělat chybu. Třetina skončila za stavu 2:2.

Ve třetí třetině se jako první prosadili Draci, když ve 48. minutě zápasu skóroval Matěj Drlík, asistenci si připsal Jan Kučera, stav byl 3:2, domácí se poprvé v zápase ujali vedení. AZ si na vyrovnání stavu „počkal“ pět minut. V 53 minutě se totiž prosadil Adam Urban, asistenci si připsali Vlček a Tomeček, na světelné tabuli svítil stav 3:3. V 59. minutě se nechal vyloučit havířovský útočník Juhász za hákovaní a Draci dohrávali zbytek třetí třetiny v početní výhodě. Avšak výhodu jednoho muže v poli navíc nevyužili, šlo se do prodloužení. V prodloužení gól nepadl a došlo na samostatné nájezdy, ty jsou vždy loterií. „“Sťastnější“ ruku měl trenér AZetu, rozhodující nájezd proměnil Vojtěch Ševěček. Havířov si tak odváží ze Šumperku dva body za výhru 3:4 po samostatných nájezdech.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov):

V utkání jsme se lehce dostali do vedení, ale jak se říká, lehce nabyli a lehce pozbyli. Šumperk měl větší chuť a srdce a my jsme museli bojovat alespoň o remízu. Někteří hráči našeho týmu by si měli v hlavách uspořádat, proč ten hokej vlastně hrají. Měli by si uvědomit, že to, co tomu hokeji dají, pak také na tom hřišti „sklidí“… Tým je vždy nadřazen jednotlivci.