Junioři ve Frýdku-Místku získali bod za prohru po nájezdech

David Motloch | 03.03.2013

Havířovští junioři nedokázali ve Frýdku-Místku vyhrát, a jejich šňůra bez vítězství se natáhla již na šest zápasů v řadě. Na půdě nedalekého Frýdku-Místku většinu zápasu vedli, ale soupeř vždy dokázal najít odpověď. Ta nejdůležitější přišla v 58. minutě, kdy Bartek poslal utkání do samostatných nájezdů. Z nich si samostatnou soutěž udělali domácí, kteří o své výhře rozhodli už po dvou sériích. V nádherné hokejové přestřelce tak stačily dvě branky Mráze, Glose a jedna trefa Smuže pouze na bod.

Liga juniorů - 34.kolo pá 1.3.
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
6:5sn
(0:0, 3:2, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Suchý, 33. Kurajský (Bartek), 37. Suchý, 47. Kočko (Kurajský), 58. Bartek (Alina), 65. Čintala (sn) - 21. Glos (Mráz, Mihal), 32. Smuž (Patrman, Lenomar), 41. Glos (Matějek, Mráz), 44. Mráz (Matějek), 57. Mráz (Glos). Rozhodčí: Langer - Bartošák, Kopřiva. Vyloučení: 3:3 - navíc Slovák (FRM) 10 min. za nesp. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 41:23 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5.
HC Frýdek-Místek: Baldík - Horváth, Golasovský, Teper, Hamhalter, Čintala, Minařík, Masarovič, Kočko, Suchý, Jakubowski, Beinstein, Mamula, Kurajský, Mičulka, Bartek, Alina, Slovák, Havlík
AZ Havířov: Gabler - Weisser, Dýrr, Smuž, Glos, Graca, Jaroch, Kostelník, Řehulka, Lenomár, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří, Patrman

Ve Frýdku-Místku začali lépe hostující hráči Havířova. Ti si svým tlakem vynutili fauly soupeře a brankář Baldík se musel hned ze startu pořádně zapotit. Obě dvě přesilovky však zůstaly nevyužity, což na druhé straně platit nemuselo. Po vyloučení Matěje zvonila tyč za brankou chytajícího Gablera. Jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, byli opět aktivnější hosté. Dramatičtější momenty však druhá polovina první třetiny postrádala.

Vše se změnilo hned po přestávce. Ránu Pavla Glose ve 21. minutě museli ještě potvrdit sudí, nicméně Havířov šel do vedení. To se ovšem nelíbilo Dominiku Suchému, který hned dvě minuty po inkasované brance vzal útočnou akci na svá bedra, a střelou z mezikruží propálil brankáře Gablera. Poté se hra trochu uklidnila a následovala série nepřesností. O hokejové vzrušení se postaral v 32. minutě Daniel Smuž, když svou střelou Baldíka trochu překvapil.

Stejně jako v úvodu druhé třetiny, i tentokrát našli domácí rychlou odpověď. Tentokrát byl časový interval mezi dvěma brankami ještě kratší. Denis Kurajský stihl srovnat už po 55 vteřinách. Domácí mohli jít posléze dokonce do vedení, to by ale Dominik Suchý musel trefit zcela prázdnou svatyni Azetu. Tentýž hráč však svou chybu napravil, když si připsal druhou branku v zápase po úspěšné střele ve vlastním oslabení. Tím výčet brankových situací ve druhé třetině skončil.

Hráči Azetu Havířov i do třetí části vstoupili gólovou vsuvkou, když se už po 36 vteřinách prosadil Pavel Glos, jehož druhý gól srovnal stav utkání po nádherné kličce v úniku na Baldíka. Poté se střelec poslední branky Azetu mohl radovat z trestné lavice, když jeho spoluhráči v 44. minutě skórovali v oslabení. V klasickém přečíslení 2 na 1 nahrával Matějek na volného Tomáše Mráze, který neměl se zakončením sebemenší problém. Vítr z plachet ale hostům sebral v 47. minutě Petr Kočko, jehož přesná a především rychlá střela už potřetí v utkání smazala náskok soupeře.

Havířovští vážně útočili na vítězství a závěrečný tlak dokázal zužitkovat v 57. minutě opět Tomáš Mráz, po jehož střele měl brankář Baldík černé svědomí. Jeho chyba ale utkání nakonec nerozhodla, protože už po minutě Frýdek-Místek opět srovnal. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Přemysl Bartek, který tak poslal zápas do samostatných nájezdů. V této, do jisté míry, loterijní části, nebylo co řešit už po dvou sériích. Jak první Čintala, tak druhý Jakubowski své nájezdy proměnili, zatímco na druhé straně se síťku nepodařilo rozvlnit Matějkovi ani Mihalovi. Bonusový bod tak zůstal na domácím ledě ve Frýdku-Místku.