Junioři vezou tři body z Poruby

Vít Káňa | 22.01.2020

H A V Í Ř O V - V dnešní dohrávce 23. kola REEDSTONE Extaligy Juniorů se havířovští junioři vydali na led Poruby. Havířovu patřila před utkáním druhá příčka, Poruba byla šestá. Zápas začal v dobrém tempu, jako první se z gólu radoval AZ, v 10. minutě se prosadil Marek Revaj, stejný hráč to měl nejblíže k puku i v 19. minutě, první třetinu AZ vyhrál 0:2. Ve druhé třetině gól nepadl, výsledek určilo až třetí dějství. AZ ve 45. minutě navýšil na 0:3, střelou od modré se prezentoval Ondřej Grygar. Poruba snížila na 1:3 minutu a půl před koncem zásluhou Häringa. Poslední slova se však ujal AZ, Daniel Tomeček uzavřel skóre zápasu na 1:4 z pohledu domácích. Havířov díky vítězné dohrávce stáhl náskok momentálně prvních Zubrů na dva body, ale oproti týmu z Přerova má jeden zápas k dobru.

Extraliga juniorů - 20.kolo st 22.1.18:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Residomo Havířov
1:4
(0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 59. Häring (Pavlík) – 10. Revaj (Byčkov), 19. Revaj (Byčkov, Uhlíř), 45. Grygar (Byčkov, Tomeček), 60. Tomeček (Hudeček, Čempel). Rozhodčí: Rapák – Kořistka, Hladík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3 1:3 1:4.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Debnár, Topolanský, Smička, Pitucha, Hranický, Zajíc – Žídek, Mrozek, Stodůlka, Anlauf, Häring, Pavlík, Benka-Rybár, Barčák, Morávek.
AZ Residomo Havířov: Atanasiadis (Štipčák) – Uhlíř, Grygar, Koubek, Hrček, Pavelek, Kočí, Kubíček – Čempel, Hudeček, Ivashchenko, Mrkvica, Pindel, Byčkov, Kubík, Horváth, Tomeček, Juhász, Revaj

Zápas začal ve svižném tempu, oba týmy se snažili urvat zápas pro sebe. Ve 4. minutě si šel na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici porubský Alex Benka – Rybár, ten obdržel dvě minuty za podrážení. AZ, ač měl v přesilovce několik šancí, za zmínku stojí střela z úhlu Tomečka, výhodu nevyužil. Po přesilovce byl Havířov lehce lepší. Svou snahu korunoval v 10. minutě, když se prosadil Marek Revaj, toho oslovil přihrávkou do jízdy Filip Byčkov, Revaj z levého kruhu propálil všechno, co mu stálo v cestě, stav zápasu byl 0:1. Ve 12. minutě se Matěj Čempel dostal k zakončení před Pawlasem, ten mu však dobře vykryl střelecký úhel a z nadějné pozice, nic nebylo. Ve 13. minutě se na dvě minuty poroučel havířovský Tomeček, ten dostal dvě minuty za krosček. Poruba se sice během přesilovky dostala k výraznější šanci díky Jonáši Barčákovi, ale havířovský gólman Atanasiadis jeho šanci vyřešil. V 16. minutě měla Poruba velkou šanci, konkrétně Alex Benka Rybár, ten byl v samostatném úniku, jenže gólman Atanasiadis, ukázal své rychlé nohy a z přečíslení nic, nebylo. V 16. minutě se havířovský Grygar provinil sekáním, Poruba měla k dispozici dvouminutovou výhodu jednoho hráče v poli, jenže přesilovkou doslova opovrhla. V 19. minutě Filip Byčkov vyslal ránu od mantinelu, jeho střela se dostala až k Marku Revajovi, ten gólmana Pawlase propálil mezi betony, na světelné tabuli svítilo 0:2 pro AZ. Tímto stavem i skončila první třetina.

Druhá perioda začala dobře pro AZ. Při Porubě stáli všichni svatí, když ve 22. minutě havířovský Fabian Kočí orazítkoval tyč Pawlasovi brány. Domácí jako by byli u všeho o krok pomaleji. To vyústilo ve 25. minutě k oslabení domácích, Häring se provinil hákováním a dvouminutová přesilovka pro Havířov byla na světě. Paradoxně blíže k vstřelení gólu byli domácí. Michal Morávek vystihl rozehrávku havířovského týmu a upaloval si to sán na Atanasiadise, jeho bekhend však skončil na horní tyči havířovské branky. AZ přesilovou hru nevyužil a hra se nám v porubské Torax Aréně sice vyrovnala, ale vyložené šance chyběly. V polovině 35. minuty dostal havířovský Mrkvica dvě minuty za faul kolenem. Poruba se nadechovala k ataku, největší šanci měl Daniel Häring, ale jeho střela skončila na prsou dobře chytajícího gólmana Anatasiadise, jenž měl zakrytý výhled. Zbytek přesilovky se domácí hledali, AZ se nerozpakoval a vyhazoval puky přes všechny čáry. Před koncem třetiny měl dobrou střeleckou pozici havířovský Revaj, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou. Druhá třetina skončila výsledkem 0:2.

Na začátku třetího dějství rozvířilo atmosféru v hale podražení porubského Häringa, ale rozhodčí do píšťalky nefoukli. Ve 43. minutě dostal podruhé dvouminutový trest porubský Benka – Rybár, nyní to bylo za podrážení. AZ měl v přesilovce velkou šanci. Kevin Horváth měl dokonce k dispozici dvě střely, ale domácí Pawlas ukázal svou kvalitu a držel domácí v zápase. Ve 45. minutě přesně jednu vteřinu před koncem porubského trestu udeřil AZ. Střelou od modré se prosadil Ondřej Grygar a bylo to 0:3 pro hosty. Poruba vrhla všechno do útoku, ale Havířov přepnul na vyšší rychlostní stupeň, v 51. minutě tvrdě vystřelil Petr Kubíček, ale trefil jen domácího gólmana do helmy. Oba týmy se nažili dát gól, ale úspěšná byla až v čase 58:35 Poruba. Šimon Pavlík přihrál Danielu Häringovi a ten přehodil puk přes ležícího Atanasiadise, Poruba snížila na 1:3. Domácí se snažili ještě upravit skóre, ale gól dal AZ. V čase 59:45 Zdenko Hudeček přihrál přímo na hůl volnému Danielu Tomečkovi, který doklepl puk do poloprázdné brány a bylo to 1:4 pro AZ. Tímto skórem skončilo i celé utkání.