Juniorka venku nestačila na Zlín

David Motloch | 28.09.2018

V 7. kole DHL Extraligy juniorů přišli svěřenci trenéra Tomáše Potěšila zkrátka. Ve venkovním zápase ve Zlíně nedokázali Havířovští za 60 minut vsítit jedinou branku, což samozřejmě k vítězsví nevedlo. Domácí hokejisté za stejnou hrací dobu dokázali vsítit dvě branky, které dovedly Zlín k vítězství 2:0. AZ si spravil chuť alespoň v nadstavbě, kde přesně pálil DOMINIK PAWLICZEK. Prémiový čtvrtý bod tak bere Havířov. Další utkání sehraje družina trenéra Tomáše Potěšila v neděli 30.9. doma se Vsetínem.

DHL Extraliga juniorů - 7.kolo pá 28.9.15:00
PSG Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
2:0
(0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Weintritt (Luža, Světlík), 60. Sebera (Pröschl, Hamrlík) – 64. Pawliczek. Rozhodčí: Velčovský – Blažek, Pospíšil. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 176. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 2:0.

PSG Berani Zlín: Huf – Janošek, Bednařík, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Fajkus, Sebera.
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Pindel, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Žídek, Bochnak, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek.

V brankově chudém utkání se v první třetině nic podstatného neodehrálo. Ve 4. minutě se Havířovští museli bránit v oslabení po podražení Bochnaka, ale družina trenéra Tomáše Potěšila přežila horké chvilky ve vlastním pásmu bez ztráty květinky. Ve druhé části hry se ale už domácí hokejisté Zlína přeci jen prosadili. Zasloužil se o to ve 26. minutě přesně pálicí FILIP WEINTRITT.

Poté se na dlouhou dobu skóre utkání nepohlo, čemuž hodně napomohli oba chytající brankáři. Stav zápasu se neměnil ani v 51. minutě, kdy mohlo být srovnáno. Po faulu Pavlase bylo sudím nařízeno trestné střílení. Maxim Mastič jej ale nedokázal proměnit. Sekundu před závěrečnou sirénou pak pečetil vítězství PSG MATĚJ SEBERA

Havířov si spravil chuť alespoň v nadstavbové části, ve které domácím ukradl čtvrtý bod. V 64. minutě totiž dokázal najít mezeru ve výstroji brankáře Hufa DOMINIK PAWLICZEK.