Juniorka vyhrála i derby s Třincem

Petr Miklas | 03.11.2018

Včera junioři porazili vedoucí Vítkovice, dnes dokázali po vyrovnaném utkání urvat dva body po výhře v prodloužení s Třincem. Branky AZetu dali Vojtěch Ševěček v přesilovce a Jan Babula v oslabení. Svými zákroky držel AZ Michal Dufek.

DHL Extraliga juniorů - 16.kolo so 3.11.14:00
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Ševěček (Bambula, Zdeněk), 51. Bambula, 62. Zdeněk (Pindel) – 3. Indrst (Havránek, Čmiel), 39. Čmiel (Indrst). Rozhodčí: Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 101. Střely na branku: 29:20 (9:7, 8:7, 11:5, 1:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček – Béreš, Pindel, Bambula, Juhász, Adámek, Pawliczek, Mastič, Kylnar, Revaj, Dufek K.
HC Oceláři Třinec: Švehlák – Krzak, Rufer, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Geidl, Peterek, Raška, Čmiel, Matěj.

Třinec dostal hned na konci první minuty možnost přesilové hry, kterou zásluhou přesné střely Filipa Indrsta z levé strany, kdy šel puk od pravé tyče do sítě, využil. V 6. minutě byl blízko vyrovnání Pawliczek, jenž z levého kruhu mířil mezi Švehlákovy betony, ale gólman ocelářů scvakl své chrániče včas.

Ve zbytku třetiny se hrálo ve vysokém tempu, oba týmy výborně bruslily a byly pozorné v obraně. Když už nějaká šance přišla, zlikvidoval ji jeden nebo druhý brankář. Po první třetině proto vedl Třinec 0:1.

AZ, podobně jako Třinec v první třetině, využil na začátku druhé třetiny přesilovku. Bylo to ve 23. minutě, když Vojtěch Ševeček vypálil od modré a puk se zastavil až v síti. Dlouho se pak hrál vyrovnaný hokej s minimem šancí, ale v závěru třetiny začínali mít hosté trochu navrch.

Ve 36. minutě mohl skórovat hostující Rufer, ale jeho střelu zastavila Dufkova lapačka. Na začátku 39. minuty využili Oceláři svou druhou přesilovku v utkání, když po Indrstově přihrávce propálil Dufka Matouš Čmiel. O půl minuty později mohl ještě navýšit vedení Třince Pastor, ale Dufek jeho bekhendový blafák zastavil. Po dvou třetinách proto tedy vedli Oceláři 1:2.

Třetí část přinesla vyrovnaný hokej, dlouho také nebylo k vidění moc šancí. Až ve 49. minutě se do přečíslení dostali domácí Mastič s Bambulou, prvně jmenovaný hledal před brankou druhého, ale hostující obrana tuto hrozbu zastavila.

V 51. minutě hrál Třinec přesilovku, ale ujel Jan Bambula, jenž brejk proměnil střelou do pravého horního růžku. Závěr třetí třetiny patřil Ocelářům, v 59. minutě mohli dát hned dvakrát gól. Nejprve pálil z dobré pozice Matěj, ale Dufek zasáhl betonem. Pak už se hosté radovali z gólu, ale ten byl dosažen vysokou holí. Utkání tak skončilo 2:2 a rozhodovat muselo prodloužení.

To trvalo jen minutu a patnáct vteřin, Pindel nahrál puk před branku, kde byl připraven David Zdeněk, jenž po forhandovém blafáku poslal puk do levého horního rohu Švehlákovy branky. Tím rozhodl o bodu navíc pro Havířov.

Další utkání sehrají junioři v pátek 16.11. ve Zlíně. Zápas začíná v 15 hodin.