MDO: AZ podlehl silnému Zlínu 2:10

Petr Miklas | 29.01.2014

H A V Í Ř O V - Otázkou před tímto zápasem nebylo, jestli Zlín vyhraje, ale o kolik vyhraje. Havířovští mladší dorostenci nechtěli dostat "desítku", ale nakonec se tomu neubránili, i když chybělo málo. Do utkání zasáhla i čtveřice hráčů z osmé třídy, která se ukázala v dobrém světle. Na straně Zlína byli nejvíc vidět Karafiát, Krejčiřík, Mikulec a Fryšara. Gólman Azetu Vít Kováč musel čelit 59 střelám!

ELMD - 27.kolo st 29.1.17:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
2:10
(0:4, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. Peterek (Hysek, Bambula), 51. Hynek (Cháňa, Potočný) – 4. Dlabaja (Karafiát, Kotek), 8. Krejčiřík (Nevřela), 18. Dlabaja (Karafiát), 20. Mikulec (Krejčiřík, Nevřela), 22. Bainar (Kenša), 23. Karafiát (Klauda, Kotek), 24. Krejčiřík (Mikulec, Fryšara), 35. Mikulec (Krejčiřík, Fryšara), 55. Fryšara (Krejčiřík, Gába), 59. Mikulec (Krejčiřík, Fryšara). Rozhodčí: Šeděnka – Stonavský, Kuchař. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 83. Střely na branku: 19:59. Průběh utkání: 0:7, 1:7,1:8, 2:8, 2:10.
AZ Havířov: Kováč – Matějík, Kalus, Hudeček, Adámek, Srníček, Kozubek, Hysek, Szturc, Pawliczek, Rzekanowski, Lenomár, Cháňa, Mrowiec, Hynek, Frojda, Ligocký, Potočný, Bambula, Peterek, Ševěček.
PSG Berani Zlín: Šimonů – Gába, Kotek, Fryšara, Richter, Kowalczyk, Mikulec, Jenáček, Nevřela, Kenša, Klauda, Vodák, Krejčiřík, Martínek, Karafiát, Bainar, Dlabaja, Urbanec, Fridrich.

Hostující hráči sice hráli krátce po začátku utkání v oslabení, přesto to byli oni, kdo měl první šanci a vstřelil první gól. Nedlouho poté, co zase hráli v plném počtu, se prosadil Daniel Dlabaja, který po Karafiátově přihrávce pálil do poloodkryté branky. V 8. minutě přidal druhou branku Zlína Vojtěch Krejčiřík, který ujel po pravém křídle, dostal se až před Kováče, oklamal jej kličkou a zavěsil k tyči.

Ve 12. minutě hrál Azet přesilovku, ale nic v ní nepředvedl, naopak mohl být rád, že neinkasoval. Závěr třetiny opět patřil střelcům Zlína, v 18. minutě se přesně nad Kováčovo rameno trefil Daniel Dlabaja a necelou minutu před koncem třetiny zvyšoval střelou pod horní tyč na 0:4 Jan Mikulec.

Kanonádu hostí nezabrzdila ani přestávka. Hned po odehrané minutě protlačil po závaru před Kováčem puk za brankovou čáru Viktor Bainar, ve 23. minutě přidal šestou branku Beranů Jiří Karafiát, který mířil přesně pod Kováčovu vyrážečku. Uběhlo něco málo přes dvacet vteřin, když zakončil úspěšnou tříminutovku hostí Vojtěch Krejčiřík, jenž jemně tečoval Mikulovo nahození.

Na začátku 33. minuty se prosadil i domácí AZet, když Jonáš Peterek využil přesilovku. Ale poslední slovo ve druhé části měli opět hosté, konkrétně Jan Mikulec, po jehož teči zapadl puk přesně k pravé tyči Kováčovy branky.

Po dvou třetinách tedy platil stav 1:8.

Závěrečná třetina začala šancí hostujícího Karafiáta, ale tentokrát bez gólového efektu. V 51. minutě přidali domácí po závaru před Šimonů druhou branku, úspěšným střelcem byl Karel Hynek. O čtyři minuty později naopak skórovali při vlastním oslabení hosté, jmenovitě Štěpán Fryšara, jenž nadvakrát překonal Kováče.

Už se zdálo, že Havířov neoblíbenou “desítku” nedostane, ale minutu a devět vteřin před koncem zápasu přesnou střelou z první završil svůj hattrick i střelecký účet dne Jan Mikulec.

Michal Janeček (AZ Havířov): Už do druhého utkání jsme nastoupili v omlazené sestavě. Dnešní soupeř nám hned od začátku dával najevo, kde je v tabulce a tlačil nás od první minuty. My jsme v první třetině hráli zbytečně ustrašeně a tak nás soupeř trestal i brankově. Druhá část hry byla o něco lepší, ale soupeř nám opět nastřílel čtyři branky. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, i když soupeř z důrazu už trochu polevil. Pochválit bych chtěl za příkladnou bojovnost a nasazení Karla Hynka. Velice slušně zahrála čtveřice kluků z osmé třídy Jan Bambula, Matěj Potočný, Jonáš Peterek a Vojta Ševěček.