FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

MDO: O prohře s Opavou rozhodla špatná koncovka

Josef Nudera | 22.09.2013

V dalším kole ELIOD Extraligy mladšího dorostu čekala na Havířovské Opava. AZet měl v utkání velké množství šancí, které ale nedokázal využít. Na úvodní branku jsme čekali až do druhé třetiny, to se do vedení dostala Opava. Havířov vývoj utkání srovnal v závěru, ale Slezan si druhou brankou zápas získal definitivně na svou stranu.

ELMD - 4.kolo ne 22.9.13:15
AZ Havířov - HC Slezan Opava
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 57. Sojka (Kalus, Kurovský) – 37. Bohanos (Frydrych), 59. Bohanos. Rozhodčí: Golaň – Janda, Parma. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ Havířov: Kováč – Kalus "C", Pawlas, Srníček, Kozubek, Szturc, Folwarczný – Hysek, Pawliczek "A", Rzekanowski, Konečný, Lenomar, Cháňa, Frojda "A", Sojka, Kurovský, Cihlář
HC Slezan Opava: Huzlík – Kupka, Cibulka, Štěpánek "C", Lelek, Janošek, Šafarčík, Hadamczik – Bohanos, Langer, Frydrych, Fajkus, Hladoník, Kvasnica, Kosina "A", Blecha, Döhner

Začátek zápasu moc velkých šancí nenabídnul. Za zmínku stojí jen pokusy Štěpánka a na druhé straně Frydrycha. Ve 12. minutě si dojel vyhozený puk Dominik Cihlář, obešel obránce, ale přestřelil branku. Když přestřelil Kozubek branku a Štěpánkovo nahození skončilo mimo tři tyče, bylo jasné, že třetina už úspěšný pokus nenabídne. Opava byla herně o něco lepší.

Okolo 24. minuty utkání jsme viděli dvě velké šance. Cihlář byl sám u zadní tyčky, ale nedokázal přehodit beton Huzlíka. Ve druhé šanci byli hosté. Frydrych jel sám na Kováče, zamířil mezi betony, ale puk tam také zůstal.

Ve 37. minutě jsme se dočkali první branky utkání. Svatopluk Bohanos se vytočil na kruhu do střelecké pozice a vyslal pohotovou střelu k pravé tyčce – 0:1. Havířov mohl ihned zareagovat, ale Kurovský v samostatném úniku Huzlíka nepřekonal.

I ve třetí třetině pokračoval AZet v mnoha šancích, ale opět se příliš nedařilo. Kurovský i Pawliczek opět dostali velkou šanci, ale Huzlík uspěl. V 57. minutě využil Havířov přesilovou hru, do Kalusovy střely vložil Kristián Sojka hůl a usměrnil puk pod horní tyčku – 1:1. Opava ale dokázala ještě zareagovat. Druhou branku v utkání vsítil Svatopluk Bohanos po hrubé chybě ve středním pásmu – 1:2.

V závěrečné power-play měl Havířov ještě velkou šanci na vyrovnání, ale Opava dokázala zápas, i přes oslabení, ubránit. Havířov i nyní odchází z utkání bez bodů.

Martin Janeček (trenér HC AZ Havířov 2010): Dnes jsme vstoupili do utkání s tím, že chceme konečně bodovat. Věděli jsme, že máme proti sobě silnou Opavu. Kromě počátečního tlaku soupeře, jsme byli po celý zápas aktivnější, ale zklamala nás koncovka. Vytvořili jsme si mnoho šancí a samostatných úniků na to, abychom vstřelil více branek. Je potřeba jít více do střelby a důrazně do branky.