Mladší dorost vysoko prohrál se Zlínem

Petr Miklas | 17.10.2013

H A V Í Ř O V - Druhý Zlín byl soupeřem Azetu v zápase 9. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu a hned od začátku ukazoval, proč je v tabulce tak vysoko. Hned po půlminutě otevřel skóre Mikulec, další dvě branky přidali hosté v druhé polovině třetiny. Prostřední část patřila opět hostům, i když Havířov zásluhou Pacoňe snížil, tak Zlín nastřílel další čtyři branky. Závěrečná část žádné drama nepřinesla, pouze Zlínský Jiří Karafiát završil svůj hattrick a upravil na konečných 1:8.

ELMD - 9.kolo čt 17.10.17:30
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
1:8
(0:3, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Pacoň (Szturc) – 1. Mikulec (Karafiát), 13. Kenša (Kotek, Fridrich), 17. Karafiát (Jenáček), 25. Karafiát (Mikulec), 30. Jenáček (Krejčiřík), 36. Krejčiřík (Urbanec), 37. Bainar (Urbanec), 44. Karafiát. Rozhodčí: Stonavský - Kuchař, Patrman. Vyloučení: 4:6 navíc Urbanec (ZLN) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 19:47. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:8.
AZ Havířov: Kováč – Kalus, Hudeček, Pawlas, Srníček, Kozubek, Frojda, Szturc - Hysek, Pacoň, Honsa, Pawliczek, Rzekanowski, Konečný, Lenomar, Cháňa, Mrowiec, Folwarczný, Kurovský, Cihlář.
PSG Berani Zlín: Odložilík – Kotek, Fryšara, Václavek, Richter, Kowalczyk, Hefka, Mikulec, Jenáček, Nevřela, Kenša, Klauda, Vodák, Krejčiřík, Budil, Karafiát, Sedlák, Bainar, Urbanec, Fridrich.

Zlínští od začátku předváděli, proč jsou favority celé soutěže a hned po odehrané půlminutě se radovali poté, co Jan Mikulec zamířil mezi betony domácího brankáře Kováče. Poté se domácí trochu otřepali a trochu i zahrozili. V 10. minutě přišly největší šance Azetu – nejprve Pacoň hledal chytrou přihrávkou Kurovského, ale tomu zablokoval hůl jeden ze Zlínských, poté se sám Kurovský dobře uvolnil, obešel obránce, ale mířil jen do tyče.

Zlín měl potom několik přesilovek, první z nich nevyužil, ale těsně po jejím konci se prosadil Michal Kenša, jenž dorazil Kotkovu střelu. V 17. minutě hráli Zlínští mladíci další přesilovku a tentokrát úspěšně - Jiří Karafiát se dosta k odraženému puku a nadvakrát jej propasíroval za Kováčova záda.

Druhou třetinu hosté zahájili s výhodou přesilové hry tu sice nevyužili, ale ve 25. minutě už vedli 4:0, když přesně mířil Jiří Karafiát. O minutu později sice Azet v přesilovce snížil, když Szturcovu střelu od modré tečoval Miroslav Pacoň, ale prim i nadále hráli hosté.

Ve 30. minutě se do zajímavé situace se dostali Zlínští Jakub Jenáček a Radek Nevřela, kteří jeli sami na brankáře. Prvně jmenovaný se rozhodl střílet a trefil přesně pravý horní roh Kováčovy branky.

Za dalších 6 minut zvýšil na 6:1 Vojtěch Krejčiřík a ve 37. minutě upravil na hrozivých 7:1 Viktor Bainar.

Závěrečná část už tak divoká nebyla, Havířov se snažil utkání aspoň korigovat, stále bojoval, ale kýžený úspěch to nepřineslo. Naopak ve 44. minutě završil Jiří Karafiát svůj hattrick, když se prodral do útočného pásma a z těžkého úhlu poslal puk nad Kováčovo rameno.

Poté už jsme mnoho šancí neviděli, domácí bojovali, ale Zlín je do vyložených šancí nepouštěl, výjimkou byla situce z poslední minuty, kdy Kurovský pálil do odkryté branky, ale ležící Vilém Odložílek předvedl neuvěřitelný zákrok holí a puk vyrazil.

Zlín tak zaslouženě vyhrál 8:1 a odváží si tři body.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Dnes jsme opět narazili na top soupeře, který od první minuty odhaloval naší slabinu v obranné fázi. Hráči opět propadali v situacích 1 - 1 a až hloupě je řešili. Musíme na nich trpělivě dál denodenně pracovat a tuhle část hry zlepšit. Dál bylo vidět obrovský rozdíl v kvalitě zakončení. Zlínští hráči byli v koncovce doslova nekompromisní a to je také fáze, kdy si naši hráči sice brankové příležitosti vytvoří, ale ne s potřebnou šikovností a důrazem. Teď už nás zajímá nedělní utkání s Vítkovicemi, na které se musíme, víc než stoprocentně, připravit.

Radek Pšurný(HC PSG Zlín): Byli jsme lepší a vyhráli jsme zaslouženě.