AZ Havířov

Vstupenky online je možno zakoupit ZDE

Na jednu desítku s... Díl 22.

21.09.2023 | Lukáš Jandora

Po třech měsících je naše rubrika u konce. Hráč, kterého dnes představíme jako posledního, který nám poslal 10 svých odpovědí, tak učinil už na konci června. Však na řadu přichází jako úplně poslední. Možná i proto, že se jedná o jednoho z nejoblíbenějších plejerů havířovských fanoušků, který prakticky každé střídaní budí pozornost. A my jsme si jisti, že pozornost budou budit také některé jeho odpovědi. Začtěte se do nich, o Jakubovi mnohé napoví...

22letý Jakub Mrva je ostravským rodákem, proto i logicky odchovancem vítkovického hokeje. Ve Vítkovicích strávil celá svá mládežnická léta, v posledním roce v juniorce byl kapitánem. Do světa mužského hokeje nakoukl poprvé v Havířově, kde si letos odkroutí už svou 4. sezónu, tentokrát navíc i jako zástupce kapitána. Fanoušci na tribunách Jakubovu hru milují. Mrvič, jak mu řekne prakticky každý, se nebojí srážet, bořit o hlavy větší soupeře, střemhlav se v oslabení vrhat do střel, tohle všechno z něj dělá velkého oblíbence tribun. Tak uvidíme, nechme se překvapit, zda k této nadstavbě své hry letos připíše i dostatek kanadských bodů, loni jich ve 40 zápasech bylo 31, se 16 vstřelenými brankami byl Jakub dokonce druhý mezi havířovskými střelci. Třeba i proto v rozběhnuté sezóně nakoukl do Chance ligy, ve které odehrál jeden zápas v dresu prostějovských Jestřábů. Dočká se této odměny i letos?   

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Bylo to ještě na Ledňáčku ve Vítkovicích, který sloužil jako druhá hala pro Ostravar arénu, než postavili tehdy novou multifunkční halu. K hokeji mě dovedl taťka, který je vášnivý fanoušek, a já se s ním chodil poctivě koukat na hokej již odmala. 

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Já bych se viděl asi ve všech sportech (s úsměvem - pozn. autora). Jsem hrozně soutěživý typ a v každém sportu, i když jej zkouším prvně, se snažím být co nejlepší (opět se viditelně usmívá - pozn. autora). Docela dobře si dokážu sám sebe představit v rugby jako nějaké útočné křídlo nebo running back v americkém fotbale, protože se nebojím soubojů a dokážu i vyvinout určitou rychlost (zase úsměv - pozn. autora). Ale také již dlouho tak nějak přemýšlím, jaké by to bylo, stát se světovým šampionem UFC jako náš Jirka BJP Procházka. 

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Vybral bych si číslo jaké mám, tudíž 57, která ke mně už nějak pasuje a líbí se mi.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Konkrétní zápas asi nemám, ale čerstvě se mi vybaví loňský 3. zápas s Havl. Brodem v Play-off, který byl tady, u nás doma. Dlouho byl stav vyrovnaný a pak jsme jej ke konci zápasu překlopili na svoji stranu, docela i šťastným, ale o to víc vydřeným, gólem. Nakonec jsme celou sérii zvládli. Lidi nás hnali dopředu a my si to užívali. 

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Rád bych si ještě někdy zahrál s klukama z vítkovické mládeže, se kterými se scházíme a tvoříme partu dodnes. Až na jednoho prošli Havířovem. Ať už to je Péťa Fridrich, Vojta Lednický, nebo Honza Bernovský v útoku, no a v obraně samozřejmě Marcel Kunc, který udělal dobře a přišel před rokem za mnou do Havířova. Nebo pro lidi asi neznámý Šimon Bílý, který spolu s Frigem (Petr Fridrich - pozn. autora) hrál se mnou již odmala a nyní hraje "Kraj" za Bohumín. Bohužel je nás 6, někdo by se nevlezl do pětky a musel by čekat na svou šanci. Takže bychom asi tahali sirky o to, kdo by tzv. rybařil (opět a zase se smíchem - pozn. autora).

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Asi bych se definoval jako srdcař, bojovník a neúnavný buldok. Sice to nejsou přímo hokejové vlastnosti, ale jak jsem říkal, v každém sportu bych se snažil nějak vyniknout a tyto vlastnosti mě k tomu určitým způsobem předurčují.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Asi jsem se přímo na někoho nezaměřoval, hokej je hra týmu a ne individualit, takže jsem sledoval spíše týmové výkony. Samozřejmě, že momentálně je absolutně odskočený McDavid oproti zbytku, na něj je radost pohledět. 

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

V první řadě bych Ti vypl Play Station a zapnul Xbox (úsměv - pozn. autora). A pak bych si vybral nějaký německý klub, nejlépe Leverkusen, protože tam působí Schick a Hložek z Česka. Miluju německý fotbal a jejich fotbalové prostředí, především atmosféra na fotbale tam je ohromující. Těším se na Euro v Německu, kam určitě zavítám. 

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Neměnil bych nic. Samozřejmě, kdyby šlo se vyhnout zraněním, tak to udělám. Ale to je osud... Celý život jsem makal, abych podával nejlepší výkony, a tak se nemusím ohlížet a něco si vyčítat, protože jsem vždy odvedl poctivou práci.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Jelikož miluju větu "Roztáhni mi nohy a já ti ho tam šoupnu", tak se tím i řídím (velký úsměv od ucha k uchu - pozn. autora).

A o kom jste si mohli přečíst v předchozích epizodách? Postupně to byl celý tým, který se v sezóně bude rvát o co nejlepší umístění, o to, abychom si zahráli třeba i ligové finále. Četli jste, a pokud ne, tak stále tak můžete učinit, o Davidu Sachrovi či Martinu Šindelkovi, z obránců jsme vám nabídli Marcela Kunce, Petra Ščurka, Ondřeje Ševčíka, Tomáše Havlíka, Tomáše Valentu, Davida Vosátka a Dominika Ficka, z útočných řad jste pak mohli malinko více poznat Matouše Ćmiela, Jiřího Tvrdého, Šimona Pavlíka, Dominika Pawliczka, Daniela Spratka, Jakuba Apolenáře, Jana Křivohlávka, Tomáše Franka, Lukáše Bednáře, Davida KlimšuŠimona KratochvilaMarka Haase nebo dnes již mnohokráte zmíněného Jakuba Mrvu. Ať se klukům daří. 

AZet do toho !!!  

Youtube
×
Dnes v 17:00 | Muži
AZ Havířov
Horácký klub Velké Meziříčí