Starší dorost nestačil na Oceláře z Třince

David Motloch | 10.12.2011

Havířovský starší dorost po dlouhé bitvě v Třinci nakonec svému soupeři podlehl. Tón zápasu udal v 5. minutě exhavířovský David Pastrňák. Ve druhé třetině sice dokázal srovnat Dominik Kozaczka, ale hosté se ze vsítěné branky radovali pouze krátce. O chvíli později totiž vrátil domácím vedení opět David Pastrňák. No a aby toho nebylo málo, ve 47. minutě tento hráč završil hattrick. V 52. minutě živil naděje na srovnání Filip Gawlas, jehož střela prošla za záda Němce. Více už ale Havířov nestihl a tak jej nezachránila ani trefená tyčka Pisarika. Na konečných 4:2 pro Třinec pak upravil ve vlastním oslabení Marek Růžička.

Extraliga staršího dorostu - 27.kolo so 10.12.12:00
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Pastrňák (Mičulka), 35. Pastrňák (Mičulka), 48. Pastrňák (Cienciala D., Pisarik), 57. Růžička (Jaroš) - 24. Kozaczka (Křibík), 53. Gawlas. Rozhodčí: Šír - Hrubec. Řezáč. Vyloučení: 9:6 navíc Flamík (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 96. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Oceláři Třinec: Němec - Pisarik, Heider, Mičulka, Valíček, Zahradníček, Běhal, Foltýn - Cienciala D., Růžička, Samek, Kasala, Pěnčík, Kofroň, Rataj, Kovařčík, Ohera, Pastrňák, Jaroš
AZ Havířov: Šimeček - Gawlas, Matěj, Synek, Plhoň, Křibík, Bureš, Staš, Flamík, Potočný, Pořízek, Klečka, Caruk, Bahounek, Stanislav, Kozaczka, Vyčesaný, Školoud, Bednář, Ryška, Graca

Již od prvních okamžiků utkání měli více ze hry domácí. Jejich hra přinesla ovoce v páté minutě první dvacetiminutovky, když exhavířovský David Pastrňák přijal před brankou přihrávku Mičulky a trefil se přímo do víka havířovské brány. Hosté ohrozili třineckého strážce svatyně jen minimálně. Nejdříve to dvakrát zkoušel Školoud. Klečkovi, který se ocitl tváři v tvář s Němcem, se také nepodařilo překonat pozorného třineckého brankáře. Ke konci třetiny domácí nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru, proto do šaten odcházeli hráči za stavu 1:0.

Třinec vstoupil do druhého dějství s převahou hráče v poli, přesilovou hru se domácím nepodařilo využít. Větší štěstí měli hosté, když po vyloučení Zahradníčka ve dvacáté čtvrté minutě využil závaru před brankou Dominik Kozaczka a vyrovnal stav utkání na 1:1. Na havířovskou bránu vyslali domácí dvakrát více střel, ale výsledek se stále neměnil. Až v 35. minutě se opět trefil do branky bývalých spoluhráčů David Pastrňák a poslal Oceláře opět do vedení.

Poslední dvacetiminutovka byla nejzajímavější částí utkání. V úvodu třetiny nevyužili hosté naservírovanou dvojnásobnou přesilovou hru. Ve 48. minutě, kdy současně vyloučení Ohera s Burešem udělali více prostoru na ledě, poslal Cienciala puk Davidu Pastrňákovi před branku a ten se nemýlil. V polovině třetiny ujel havířovský Samek před branku, byl zastaven sekáním, proto bylo nařízeno trestné střílení. Ondřej Plhoň trestné střílení ovšem neproměnil. V 53. minutě tečoval puk do vlastní branky Alex Pisarik. Branka byla připsána Filipu Gawlasovi. Pisarik chtěl svou chybu, co nejrychleji napravit, ale trefil jen dolní tyč havířovské branky. Ke konci utkání ujel ve vlastním oslabení Marek Růžička a zastavil stav na konečných 4:2. Hostům nepomohla ani závěrečná power play, proto odjížději z Třince s prázdnou.

Miroslav Macháček (Třinec): Je vidět, že jsme hráli páté utkání v deseti dnech. Zápas byl už utahaný. Bohužel musíme pozítří ještě jet na jeden zápas do Brna. Doufám, že ho také zvládneme.

Darek Stránský (Havířov): Hráli jsme aktivně, hráči plnili instrukce. Chvílemi to fungovalo, ale sem tam si někdo bohužel z klíčových hráčů dělal, co chtěl. Třinec je mužstvo, které je výborné na kotouči a každou drobnou chybičku potrestá. Nemyslím si, že bychom měli ze hry míň, ale chyběla nám prostě šikovnost v koncovce, což Třinci ne. Hráči jako Pastrňák, když se dostanou ke kotouči, jsou schopni zakončit. V závěru jsme začali tlačit, ale udělali jsme chybu v založení a dostali jsme na 4:2. Zkoušeli jsme to ještě v power play, ale domácí si stav udrželi. Myslím si, že Třinec je mužstvo, které patří, tam kde je. Bude hrát určitě velkou roli ve finálové skupině, proto mu přeji mnoho štěstí.

V dnešním utkání vsítil tři branky odchovanec havířovského hokeje David Pastrňák.
„Já jsem Davida dva roky trénoval. Vím, že to je hráč, který si užívá hru jako takovou. Je to hráč, který pokaždé ví, co má s kotoučem udělat. Z toho pramení, že střílí góly. Mám radost, že takový hráč mi prošel rukama. Myslím si, že pokud nezačne nějak blbnout, má našlápnuto daleko a vysoko“, hodnotí hru nadějného útočníka trenér Havířova.