Šťastná výhra juniorů nad Přerovem

Petr Miklas | 23.09.2011

H A V Í Ř O V - Dnešní zápas nabídl vyrovnaný souboj, ve kterém vyčnívali Havířovští hráči Pechanec s Brezanim. Tito dva hráči měli spoustu šancí, mnohé z nich v oslabení, ale nedokázali je přetavit v góly. Havířovské branky museli zajistit jiní hráči – dvakrát se trefil Jaroch, po góle přidali Glos a Lešiga. Přerov třikrát v zápase vedl, ale domácí Azet dokázal vždy odpovědět a nakonec i vstřelit vítězný gól, když si 34. vteřin před koncem třetí třetiny obránce Přerova srazil Lešigovu střelu.

Liga juniorů - 3.kolo pá 23.9.18:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
4:3
(2:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 9. Glos (Čaja, Kostelník), 17. Jaroch (Pechanec, Brezani), 47. Jaroch (Glos, Čaja), 60. Lešiga - 6. Loupal (Kocan), 12. Tomeček, 42. Gazda (Vávra). Rozhodčí: Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
AZ Havířov: Matoušek - Barnošák, Čaja, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Moržol, Ovčaří, Patrman, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún, Pechanec.
HC ZUBR Přerov: Vrzala (6.-8.Loučka)- Vávra, Sklenář, Drábek, Malínek, Vaněk, Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Loupal, Tomeček, Adámek, Šťastný, Gazda, Javora, Kocan, Kebza, Bosák, Vodák, Chovanec.

První velkou šanci měli hned v úvodních vteřinách zápasu hosté, když Vávrova střela od modré skončila na tyči Matouškovy branky. Azet získal brzy poté výhodu přesilové hry, ale kromě Čajovy střely těsně mimo levý horní růžek Vrzalovy branky, si šance nevytvořil. V 6. minutě udeřili hosté, když se po vhazování v obranném pásmu domácích dostal k puku Kocan, jehož střelu dorazil za Matouškova záda Loupal. Po vstřelené brance se vystřídali gólmani hostí, Vrzala měl problémy s výstrojí, na 2 minuty jej nahradil Loučka. V deváté minutě bylo vyrovnáno, Vrzala kapituloval po nenápadné střele Pavla Glose. Chvíli po této brance měl Azet možnost přesilové hry, ale Přerov se v pohodě ubránil, navíc těsně po jejím konci sám skóroval – Jaroslav Tomeček nahodil kotouč na bránu, Matoušek nic neviděl, a tak se zastavil až o síťku v brance.

V 17. minutě se už domácím přesilovku využít podařilo, když Pechanec naznačil střelu a našel úplně volného Tomáše Jarocha, který střílel do prázdné branky. O minutu později mohli jít domácí do vedení, když při vlastním oslabení ujel Pechanec, ale Vrzalu bekhendovým blafákem nepřekonal a započal tím svou sérii spálených šancí. Nikdo další už skórovat nedokázal a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 2:2. Druhá třetina byla soubojem obran, i když se nějaké mezírky našly – Přerovský Vávra se řítil sám na Matouška, ale ten mu svým odvážným vyjetím z brány šanci zneškodnil. Ve 25. minutě hráli domácí opět v oslabení a mohli vidět aktivní hru dvojice Pechanec-Brezani, právě druhý jmenovaný se zjevil sám před Vrzalou, gólman hostí jej vychytal. Další přesilovka hostí na sebe nenechala dlouho čekat, stejně jako další spálená šance několikrát zmiňované dvojice. Tentokrát jeli dva na jednoho, Brezani se dostal k zakončení, ale nevyšel mu blafák.

I hosté si dokázali vytvářet slibné příležitosti, za zmínku stojí šance ze 33. minuty, když Kocan nedokázal usměrnit nastřelený puk do poloodkryté Matouškovy branky. Ve 39. minutě se dostal k dobré střele po Pechancově příhře Moržol, ale Přerovský Vrzal předvedl parádní zákrok lapačkou a brance zabránil. Ve druhé třetině tedy branka nepadla a tak po čtyřiceti minutách stále platil nerozhodný stav. Ten však vzal za své záhy po začátku druhé třetiny, když Přerovský Martin Gazda dokázal dostat puk za Matouškova záda potřetí. Ve 44. minutě rozzvonil tyč Havířovský Putniorz, o dvě minuty později jsme viděli šanci na opačné straně - Vávra se zjevil před Matouškem, ten však jeho bekhendový blafák lapil. A chvíli na to toho určitě litoval, neboť Azet zásluhou Tomáše Jarocha vyrovnal.

Od této chvíle začali domácí přebírat otěže zápasu, ale stále se jim nedařilo to nejdůležitější – střílet branky. Šance však měli slibné – Čajovu bombu ukryl Vrzala v lapačce, Glos jej nepropálil, přestože byl ve velmi výhodné pozici a v 54. minutě neprošlo Smržova rána, přestože se už Vrzala ohlížel za sebe. O dvě minuty později mohli znovu strhnout vedení na svou stranu Přerovští, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali Tomeček s Adámkem, ale Matoušek vyrazil bekhendový pokus druhého jmenovaného lapačkou nad. V 58. minutě spálil tutovku Kopún, jeho rána šla vysoko nad. Přišly ještě dva malé náznaky šancí na obou stranách, ale nic z toho nebylo. Když už se všichni chystali na prodloužení, vyslal Daniel Lešiga, na Vrzalu střelu, kterou si obětavý obránce Přerova, při pokusu padnout do střely, sám srazil do branky. Hned poté si domácí vyžádali oddechový čas, po jehož uplynutí si už výhru vzít nenechali.

Dalibor Pasker (trenér HC AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili mizerně, naproti tomu soupeř hrál velmi dobře. Od druhé třetiny jsme se ale výrazně zlepšili a cílevědomě šli za vítězstvím. Brzdilo nás však neproměňování šancí. Vzhledem k průběhu druhé a třetí třetiny si myslím, že je naše vítězství šťastné, ale zasloužené.

Petr Dočkal (trenér HC Zubr Přerov): Myslím, že to bylo nadprůměrné a celkově vyrovnané utkání ve kterém byli nakonec šťastnější domácí. Sahali jsme minimálně po bodu, ale chyba v defenzívě nás o něj připravila.