V utkání s mnoha šancemi udolali junioři Frýdek-Místek po nájezdech

Josef Nudera | 18.01.2013

H A V Í Ř O V - V dalším kole ligy juniorů přivítal AZ Havířov na svém ledě celek Frýdku-Místku. Jednalo se o důležité utkání z hlediska celkového umístění v tabulce (Havířov ztrácí 4 body na tuto druhou pozici). První třetina přinesla řadu brejků na obou stranách, ale do vedení se dostal Havířov, když se prosadil Mráz. Druhá třetina nám nabízela rovněž zajímavý hokej, kde jsme mohli vidět dvě využité příležitosti. Nejprve srovnali hosté, ale vedení vrátil Havířovu nazpět Pavel Glos. Hosté se nevzdávali a ve třetí třetině se jim podařilo opět srovnat. V nájezdech se trefil za Havířov Matějek a Mráz, což znamenalo výhru za dva body.

Liga juniorů - 25.kolo pá 18.1.14:00
AZ Havířov - HC Frýdek-Místek
3:2sn
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Mráz (Glos), 38. Glos (Mráz, Mihal), 65. Mráz - 30. Minařík (Alina, Vacula), 46. Slovák (Suchý). Rozhodčí: Jeřábek - Patrman, Gančarčík. Vyloučení: 6:5 (z toho 2+2 za Vys. hůl Masarovič (FRM)). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 39:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
AZ Havířov: Gabler (od 65. Tomšů) - Dýrr, Flamík, Glos "C", Graca, Kostelník, Křibík, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří "A", Patrman, Přívara "A", Řehulka, Smuž, Szewieczek, Weisser
HC Frýdek-Místek: Baldík - Golasovský "C", Kurajsky, Teper, Alina, Minařík, Souchý, Slovák, Blažek, Fiala, Vacula, Mamula, Masarovič, Mičulka, Kočko, Hamhalter, Čintala
První třetina tohoto utkání přinesla možná pohledný hokej pro diváka, ale už o to méně pro oba trenéry. Hrálo se často nahoru dolů a k vidění byla řada brejkových situací dva na jednoho. V 6. minutě rozjásal všechny havířovské příznivce Tomáš Mráz. Právě v brejkové situaci nastřelil Pavel Glos puk do Baldíka, s úmyslem odražení puku na hůl Mráze! Vše vyšlo dokonale a Mráz z druhé vlny puk za záda Baldíka procpal – 1:0.

Hosté se pak dostali hned do několika nebezpečných situací, ale jmenovitě ani Kočko ani Mičulka nedokázali odčarovat kouzlo Gablera. Na konci třetiny nevyužil Havířov dlouhou, dvě minuty trvající, přesilovou hru. I přesto se nádhernou střelou z jedničky prezentoval od modré čáry Daniel Graca, puk orazil horní tyč!

Na začátku druhé třetiny musel vyrážet Gabler Čintalovu nízko-letící střelu, to byla pro havířovského brankáře velmi těžká práce, kterou ale zvládnul. AZ začal ve druhé periodě hrát nedisciplinovaně a pouštěl Frýdek-Místek do přesilových situací. Nejprve trefil Slovák Gablerovy betony, pak se do úniku dostal Ondřej Fiala, který měl luxusní pozici, mohl vystřelit nebo přihrát, rozhodl se pro blafák, který ale jen orazil pravou tyčku!

O chvíli později se podařilo Gablerovi vykrýt hned několik nebezpečných pokusů soupeře. Ve 30. minutě už hosté sklidili úspěch, na modrou dostal puk Radim Minařík, který vůbec neváhal a posla puk na Gablera, kterému prošel někde pod lapačkou, těžko říci, ale Minařík trefil přesně skulinku – 1:1.

V polovině druhé periody to vypadalo, jakoby hrál AZ přesilovku, ale nedokázal ze svého tlaku nic vytěžit. Ve 38. minutě, když zbývaly poslední vteřinky z přesilové hry, dokázal dostat puk na volného spoluhráče na zadní tyčce Tomáš Mráz a kapitán Havířova Pavel Glos puk jen doklepnul za brankovou čáru – 2:1. V závěru třetiny se dostal Frýdek-Místek do přesilové hry, kterou ale nedokázal nijak využít.

Ve třetí třetině jsme především na samotném začátku neviděli tolik šancí, ale pokusy Mráze nebo Glose nebyly vůbec špatné, ale na konci stál výborný Baldík. Ve 46. minutě dokázali hosté potrestat další faul AZetu. Před Gablerem se ocitl úplně sám Jiří Slovák, kterému poslal přesnou přihrávku Suchý. Tuto pozici vyřešil vstřelením vyrovnávací branky, zde se téměř nemohl mýlit – 2:2.

Ze třetí třetiny by se ještě dal vypíchnout pokus Mihala, ale jeho střela rychle proletěla těsně kolem branky. Havířov měl i velké štěstí, když ve výborné pozici zlomil Teper při střele svou hůl. V 57. minutě se vytáhnul Gabler úžasným zákrokem lapačkou proti střele Mičulky. V závěru ještě našel Křibík nádhernou křižnou přihrávkou přes celé hřiště Matějka, ale ten v koncovce neměl jak Baldíka překonat, ten vykryl dokonale úhel.

Zápas skončil po 60 minutách nerozhodně, a proto musely rozhodovat samostatné nájezdy. Do branky se postavil Tomšů a uspěl parádně. Havířov byl lepší, nejprve proměnil povedenou střelou svůj nájezd Matějek. Suchému se sice sebevědomou střelou podařilo srovnat, ale poslední slovo měl na hokejce Tomáš Mráz, který se trefil přesně nad rameno Baldíka – 3:2!