AZ Havířov

Informace rodičům: Vzhledem k tomu, že mládežnické kategorie hrají v této sezóně utkání v Polsku, chtěli bychom rodiče upozornit na to, že hráče musí připojistit pro případ zranění. Ani svaz ani klub totiž pro utkání v Polsku není pojištěn. Děkujeme.

Dorostenci vezou ze Zlína další čtyři body

Tomáš Vlček | 03.11.2018

14. kolo ELIOD extraligy dorostu zavedlo havířovské mladíky na led čtvrtého týmu tabulky PSG Berani Zlín. Už v první třetině si vybudovali náskok, který ještě postupně navyšovali a nakonec utkání dovedli k vysoké výhře 8:3. Další bod si připsali v nadstavbě a upevnili si tak pozici v čele východní skupiny extraligy. Další zápas sehraje AZ až po reprezentační pauze ve čtvrtek 15.11. doma s Přerovem.

ELIOD Extraliga dorostu - 14.kolo so 3.11.12:00
Aukro Berani Zlín - AZ Residomo Havířov
3:8
(1:2, 0:1, 2:5 – N 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Mojžíš (Čechmánek), 51. Tomeček (Frömel), 52. Laciga (Chludil, Frömel) – 11. Becher (Moškoř, Pavlačka), 13. Pavlačka (Moškoř), 34. Moškoř (Pavlačka), 44. Vojkuvka (Kusak M., Wlodara), 46. Horváth (Szturc, Bárta), 51. Szturc (Horváth, Kubíček P.), 55. Horváth (Kubíček P., Szturc), 57. Horváth (Szturc, Kubíček P.), rozh. náj. Vojkůvka. Rozhodčí: Blaha – Wesley, Smetková. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 25:35 (8:10, 5:8, 10:13, 2:4). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6, 3:8.

Aukro Berani Zlín: Synek – Nábělek, Sýkora, Burian, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík.
AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, P. Kubíček, R. Kubíček, Zmarzlák – Belan, Pavlačka, Moškoř, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkuvka, Kusak, Szturc, Bárta, Horváth.

Zápas proti lídrovi tabulky. Soupeř, který zatím prohrál jen jednou jedinkrát, a to až po prodloužení a shodou okolností proti Zlínu v prvním vzájemném utkání sezony. Tyto skutečnosti naznačovaly, že by Zimní stadion Luďka Čajky mohl hostit velmi zajímavé mládežnické utkání. A také se tak stalo.

Charakteristickým rysem první třetiny byla zlínská vyloučení. Domácí usedli na trestnou lavici hned čtyřikrát, což se projevilo i na skóre. První vážnou šanci, dorážku z vrcholu brankoviště na začátku druhé minuty, ještě Ondřej Becher nevyužil, ovšem v polovině třetiny už se prosadil. V početní výhodě zůstal opomenut zlínskými obránci a po přijetí rychlé přihrávky před odkrytou branku poslal kotouč do sítě.

O dvě minuty později hosté vstřelili druhou branku, tentokrát při hře pět na pět. Martin Pavlačka vystřelil z levého kruhu pro vhazování přesně nad vyrážečku zlínského gólmana Tobiáše Synka, čímž rozvlnil zlínskou síť podruhé. Domácí hokejisté si nevytvořili v první části tolik příležitostí, také oni se však ještě před první pauzou trefili. Matěj Mojžíš necelé tři minuty před sirénou zamířil přesně nad lapačku gólmana Štěpána Zlatnického a snížil na 1:2.

V úvodu druhé části nejprve hosté přestáli zlínský nápor, jehož vrcholem byla šance Tomečka. Domácí forward se ocitl sám s pukem mezi okruhy, ovšem nezvedl puk dostatečně vysoko, aby prošel do sítě. Postupem času se Havířov stával aktivnějším týmem na ledě a několikrát zavřel mladé ševce v jejich pásmu. Jediný gól v této části vstřelil Jan Moškoř, který se prosadil ihned po vhazování v útočném pásmu. Hosté se tak vrátili do dvoubrankového vedení, které udrželi až do druhé přestávky.

Druhá část se ukázala být pomyslným tichem před bouří, neboť ve třetí části spustily oba týmy, především tedy Havířov, střelecký festival. Padlo dohromady sedm gólů! Všechno to začalo úspěšným vstupem hostů do třetiny. Marek Vojkůvka nejprve využil přesilovku, když si sjel mezi kruhy pro vyražený kotouč a tvrdou ranou jej poslal do sítě. O necelé dvě minuty později zakončil Kevin Horváth rychlou akci po vhazování tak dobře, že Synkovi nezbylo než vytáhnout kotouč ze sítě.

V polovině třetiny začala asi nejdivočejší pasáž. Nejprve Šimon Frömel získal díky dobrému napadání kotouč a dostal se do úniku. Jeho akci pak dokončil Michal Tomeček, který dojel ze druhé vlny pro vyražený kotouč, poslal ho přes ležícího gólmana do sítě a upravil na 2:5 z pohledu Zlína. Za necelou půlminutu vrátil hostům čtyřbrankové vedení Gabriel Szturc povedeným zakončením nad lapačku. O pětatřicet vteřin později však Adam Laciga snížil na 3:6 a dodal svým spoluhráčům aspoň kapku naděje.

Zlín poté dostal k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužil. Naopak záhy po jejím skončení inkasoval. Kevin Hortváth ujel obráncům, položil si Synka, potáhl puk do strany a bezpečně zavěsil. Tři minuty před koncem pak opět Kevin Horváth přidal osmou branku svého týmu a definitivně uzavřel vysoké vítězství hostů.

Strhující podívaná pokračovala také v nadstavbě. Zlínští šli vinou dvojího vyloučení do oslabení tří proti pěti, ale paradoxně to bylo právě domácí mužstvo, které si vytvořilo největší šanci pětiminutového nastavení. Frömel vystihl přihrávku hostů před vlastní brankou a dostal se do samostatného úniku. Hrdinou okamžiku se však stal brankář Zlatnický, který jeho pokus zastavil.

O vítězi nadstavby nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Zlín se hned v první sérii ujal vedení zásluhou Čapky, havířovský Horváth však ve třetí sérii vyrovnal a v poslední, páté sérii pak Marek Vojkuvka přesným zakončením mezi betony strhl vítězství a bonusový bod na stranu Havířova.

Autor reportáže: Vojtěch Jurák, www.hokej.zlin.cz

Ohlasy k utkání


Tomáš Jankovič (PSG Berani Zlín): Havířov dnes vyhrál zaslouženě, chtěli to daleko víc. My jsme k utkání nepřistoupili úplně ideálně. Vždy nám chyběl nějaký ten půlkrok, Havířov byl daleko agresivnější, šel si víc za výhrou. Strašně mě mrzí, že jsme nedokázali alespoň z poloviny zopakovat ten výkon, který jsme předvedli ve čtvrtek v Přerově.


Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Já jsem rád a děkuju klukům za vítěztví, které vypadá možná jednoznačně, ale vůbec se nerodilo snadno. Tak, jak jsem spokojen, s plným bodovým ziskem, tak nejsem spokojený s výkonem, který jsme předvedli. Ta pokora, týmový výkon a poctivá tvrdá práce se nám vytrácí ze hry. Spokojeni jsme, že jsme dali 8 branek a se hrou v útočném pásmu. Hokej je ale rychlá celoplošná hra, a my musíme hrát poctivě na obou stranách kluziště. Jsme rádi za reprezentační přestávku, v níž se v první řadě musíme dát zdravotně dohromady, spadnout zase nohama na zem, pořádně potrénovat a dál zápas od zápasu předvádět naši hru.

Instagram Youtube