AZ podlehl Frýdku-Místku těsně 2:3

Jakub Piskoř | 02.10.2021

AZ ve svém šestém utkání Chance ligy 2021/22 opět nedokázal zvítězit za tři body. Do utkání z Frýdkem ovšem Havířov vstoupil lépe, když se prosadil Doktor. Rysi však ještě v první třetině dokázali vyrovnat a od té chvíle byli lepším týmem. Ve druhé třetině herní převahu přetavili v další dva góly a vedli po dvou třetinách 3:1. V poslední třetině AZ zabral, ale bylo z toho pouze snížení z hole Bednáře. V závěru si domácí vypracovali obrovský tlak, bohužel na vyrovnání to nestačilo. Další utkání sehraje AZ ve středu v Benátkách, doma se představí v sobotu 9. 10. proti Kolínu.

Chance liga - 7.kolo so 2.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Frýdek-Místek
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. J. Doktor (Chroboček, Paś), 55. L. Bednář (Lytvynov, Š. Kratochvil) – 13. R. Szturc (Bartoš, Michálek), 26. Lyszczarczyk (Teper, Martynek), 34. D. Krenželok (Teper, Zbořil). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Střely na branku: 44:18 (13:6, 16:11, 15:0). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

AZ Heimstaden Havířov: Fučík – Chroboček, Rašner, Lytvynov, Korím, Valenta, M. Hlaváč, T. Pastor – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – Bambula, Pechanec, L. Bednář – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Kunc, Maruna (C), Mrva.
HC Frýdek-Místek: Foltán – J. Michálek, Zbořil, Teper, Ciura, Matyáš, D. Krenželok, Z. Malík, J. Adámek – Lyszczarczyk, David Bartoš, R. Szturc – Martynek (A), Peterek, Christov (C) – Matiaško, Komorski, Klimša – Čmiel, Ján Blaško.

Na začátku utkání se hrálo opatrně, dlouho nebyla k vidění žádná šance. Až v 5. minutě se dostal ke střele z mezikruží domácí Kunc, jehož ránu zastavila tyč!

V polovině 8. minuty našel Bednář volného Bambulu, jenže Foltán jeho střelu vyrazil. O dvě minuty později už se domácí radovali, protože Jakub Doktor vyslal v přesilovce přesnou ránu z levého kruhu k protilehlé tyči a otevřel skóre utkání.

Vedení AZetu ale netrvalo ani tři minuty, protože se chytrou střelou zpoza branky odrazem o Fučíka prosadil Roman Szturc. V 18. minutě měli dobrou příležitost hosté, když po přečíslení dvou na jednoho Fučík zastavil pokusy Matiaška i Komorského.

V závěru třetiny měl gólovku Bednář, který ale netrefil odkrytou Foltánovu branku. Po první třetině tedy platil stav 1:1.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí, ale ze své herní převahy vytěžili jen nebezpečnou střelu Rašnera od modré čáry, kterou Foltán zastavil špičkou pravého betonu. To bylo ve 23. minutě. O tři minuty později ale přišel gól Frýdku-Místku, který dal v přesilovce Alan Lyszczarczyk, jenž vypálil od modré čáry a puk se po odrazu o obě tyče zastavil až v brance.

Ve 27. minutě mohl přidat třetí branku Rysů Szturc, jenže tváří v tvář Fučíkovi neuspěl. O dvě minuty později se do výborné palebné pozice dostal domácí Hudeček, ale mířil jen do hrudi Foltána.

Ve 34. minutě přišel třetí gól Rysů, když z trestné lavice vyskočil Daniel Krenželok, jenž dostal krásnou přihrávku od Tepera za obranu AZetu a nadvakrát překonal Fučíka mezi betony.

Na konci 36. minuty dokázal Lyszczarczyk, i když byl bráněn dvěma domácími hráči, vypálit, puk mířící pod horní tyč Fučík vyrazil ramenem!

Závěr třetiny patřil AZetu, ale Foltán své spoluhráče podržel. Na konci 39. minuty se dostal po chybném střídání Frýdku-Místku dostal před Foltána Dostálek, ale s forhandovým blafákem neuspěl.

Půl minutu před koncem druhé dvacetiminutovky zastavil hostující gólman puk po gólovce Bambuly a po čtyřiceti minutách tak vedli Rysi 1:3.

Ve třetí části AZ tlačil, pomohly mu k tomu i přesilovky, ale dlouho to bylo bez gólového efektu. Vyšlo to až na začátku 55. minuty, když Lukáš Bednář střelou od modré čáry početní převahu konečně využil.

Závěr utkání byl napínavý, protože minutu a čtvrt před koncem AZet odvolal brankáře a hrál se šesti hráči. Navíc byl vyloučen Zbořil za zdržování hry, když vyhodil puk mimo hřiště.

Domácí tak hráli v šesti proti čtyřem, ale gól nedali i proto, že půl minuty před koncem Dostálek v gólové šanci netrefil bránu. Frýdek-Místek si tedy odváží všechny body.

AZ sehraje další utkání ve středu 6.10. na ledě Benátek nad Jizerou. Utkání začíná v 17:30.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Byl to další vyrovnaný zápas a potřetí v řadě jsme prohráli o gól. Myslím si, že za předvedenou hru jsme si nějaký bod zasloužili. Prvních dvanáct minut jsme hráli velmi slušně a nepustili jsme Frýdek k ničemu, což vedlo k úvodní brance. Poté jsme paradoxně ubrali z čeho byla branka na 1:1. V druhé třetině jsme bohužel dostali dost nešťastné góly a bohužel jsme ve třetí třetině reagovali jen jedním. V závěru zápasu i v power play jsme šanci měli, ale bohužel ten zmar pokračuje. Musíme to změnit co nejrychleji.

Jozef Daňo (HC Frýdek Místek): Závěr jsme si zkomplikovali některými vyloučeními po kterých jsme potom byli pod tlakem. Nakonec to ale pro nás dobře dopadlo, že jsme ty góly z přesilovek nedostali. Pouze ten třetí tam padl 3 sekundy před koncem trestu. Chlapci si to ale dneska odbojovali, v závěru jsme se udrželi i při hře 6 na 4 a já jsem z dnešním výsledkem spokojený.