AZ prohrál ve Vrchlabí

Jakub Piškoř | 28.02.2022

H A V Í Ř O V - Ve 46. kole nastoupili hokejisté AZetu ke svému poslednímu utkání na ledě soupeře. Domácí přetavili střeleckou převahu z první třetiny v úvodní branku utkání a šli do vedení. V druhé periodě Vrchlabí svůj náskok navýšilo a vedlo už 2:0. Snahu ještě něco udělat se zápasem ukončili havířovským Krakonoši hned pět minut po pauze, když dokázali přidat další dvě trefy. Dvě minuty před koncem zápasu tak Tyurin už jen kosmeticky upravil na konečných 4:1

Chance liga - 50.kolo po 28.2.18:00
HC Stadion Vrchlabí - AZ Heimstaden Havířov
0:5
(kontumačně)

Branky a nahrávky: 7. Chrtek (Pochobradský, M. Voženílek), 30. Matýs (D. Chalupa), 44. Matýs (Nedbal, T. Kaut), 46. Kusý (Matýs) – 59. Tjurin. Rozhodčí: Bejček, Vrba – Horažďovský, Roischel. Vyloučení: 3:4. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 690. Střely na branku: 15:5, 14:12, 9:5. Zblokované střely: 14:13. Vhazování: 38:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), O. Rohlík – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, T. Zeman – Matýs, D. Chalupa, Kusý. Trenér: Tomáš Jirků
AZ Heimstaden Havířov: Sejpal – Chroboček, G. Jansons, F. Kočí, T. Pastor, Mrva, Mrowiec, Zavřel – J. Doktor, Hotěk, Dostálek (A) – Křemen, Maruna (C), Tjurin – D. Luža, Damašek, L. Bednář – Krupa. Trenér: Tomáš Potěšil

Hned po dvou minutách hry byl vyloučen hostující Pastor. Kaut se sice dostal do šance, ale puk za záda Sejpala nedostal. Rohlík se pak dostal přes dva hráče a vypálil, ale Sejpal předvedl skvělý zákrok a pokus od Nedbala skončil v ochranné síti. V 7. minutě střílel Kynčl, ale netrefil se mezi betony brankáře. V čase 6:58 už se ale domácí fanoušci radovali. Ondřej CHRTEK dostal přesnou přihrávku od Pochobradského a puk dostal do hostující branky. V 9. minutě se do útočného pásma dostal Havířov, ale vrchlabskou branku nijak neohrozil. V 10. minutě se před Soukupa dostal Maruna, ale nebyl úspěšný. Poté si domácí zahráli druhou přesilovou hru po vyloučení Krupy. Pokus domácích skončil na Sejpalovi, Maruna pak puk vyvezl ven. Ani druhá přesilovka se HC Stadionu nepodařila. Maruna byl ale hodně při chuti, přihrál Tjurinovi, ten ale puk do branky nedostal. V 17. minutě trefil Kaut pouze tyčku. Následně Zeman vyjel až k brance, ale místo střely ještě přihrával. Domácím se ale nepodařilo vstřelit další gól, hosté se snažili vyrovnat skóre, ale neúspěšně.

Koffer se hned v úvodu po chybné rozehrávce hostů dostal k puku, ale byl blízko Sejpalovi a puk v síti neskončil. Ve 22. minutě hledal Machač Mrňu, ale puk sebral obránce Havířova. Linhart se pak dostal ke střele po přihrávce Matýse, ale Sejpal proti němu zakročil. Ve 25. minutě střílel Kajínek, puk tečoval před brankou Kaut. Poté následovalo vyloučení na domácí straně. Doktor z mezikruží minul branku, Vrchlabí se pak dostalo do potíží, protože musel minutu a půl bránit pěti hráčům ve třech. Pastor se pustil do střely, ta ale skončila na Soukupovi. Soukup pak ale musel několikrát zasáhnout, proto se Havířov usadil v útočném pásmu. Pak už byli domácí ve čtyřech, hosté ale zůstali v pásmu. Branka ale naštěstí pro HC Stadion nepadla. Ve 28. minutě přišlo další domácí vyloučení. Soukup musel vytáhnout beton proti střele Křemena, Bednář pak střílel pouze do tyče. V polovině utkání přestřelil domácí Lytvynov. O chvíli později už ale Vrchlabí svůj náskok navýšilo. V čase 29:37 díky Ondřeji MATÝSOVI, který dostal nabito od Chalupy. Sejpal možná nestihl ani mrknout. Na druhé straně zasahoval Soukup proti Marunovi. Puk ale měli většinou domácí, takže se musel Sejpal v brance otáčet. Byl úspěšný proti Zemanovi, a to hned dvakrát. Nepřekonal ho ani Kusý. Ve 35. minutě nahazoval puk před branku Chroboček, ránu ještě tečoval Hotěk. Poslední minuty druhé části byly ve znamení střel, a to na oba brankáře. Chalupa našel Matýse, ten ještě přihrával na Kusého, ale Sejpal si vyjel z branky a zasáhl. Ve 38. minutě dostal puk na hůl Pochobradský, který měl před sebou prázdnou branku, ale puk mu sjel z hole. V poslední minutě pak Maruna hledal Křemena, který tečoval puk před brankou – Soukup stále držet čisté konto.

Ve 42. minutě si domácí znovu mohli vyzkoušet přesilovou hru. Hosté ale dobře bránili a puk několikrát vyhodili ke svému brankáři. Už byl Havířov v plném počtu, kdy se za Vrchlabí prosadil znovu Ondřej MATÝS, a to v čase 43:25. Z levé strany vypálil na Sejpala a puk se dostal až do branky. Netrvalo dlouho a HC Stadion se radoval počtvrté. V čase 45:09 se trefil Denis KUSÝ, který si počkat na přihrávku. Mrňa pak ve 47. minutě sebral puk hostům, ale proti Sejpalovi neuspěl. V 50. minutě diváci viděli tyč, kterou na druhé straně trefil Maruna. Kaut bohužel branku netrefil, na druhou stranu ujížděl Luža. Mrňa pak přestřelil branku. V 55. minutě byl ještě vyloučen Bednář, jehož trest odpykal Krupa. Urbal trefil pouze Sejpala, ale byl ve velké šanci dál další branku. V 58. minutě ukázal skvělý zákrok Soukup proti Doktorovi. V čase 58:38 se i hosté dočkali branky. Konstantin TJURIN mířil přesně a prostřelil Soukupa. Zápas už se poté jen dohrával Vrchlabí porazilo AZ 4:0.

Filip Konštacký (AZ Heimstaden Havířov): „Budu velmi stručný. Myslím si, že toto utkání měli jednoznačně v rukou domácí. My jsme podali velmi špatný výkon, kromě brankáře nemůžu nikoho pochválit. Zasloužené vítězství Vrchlabí, můžu domácím jen pogratulovat.“