AZ Havířov

Odkaz na on-line ticketing pro nákup vstupenek na zápasy ZDE.

AZ se z Vrchlabí vrací s prázdnou

Jakub Piskoř | 27.10.2021

AZ se po domácí otočce proti Přerovu vydal pro další body až do Vrchlabí. Utkání ale bohužel začalo lépe pro domácí, kteří vstřelili úvodní branku v oslabení. Zápas se nesl především ve znamení skvěle chytajících gólmanů a diváci už viděli pouze jednu další branku. Ta bohužel padla na konci druhé třetiny do kasy Havířova. V příštím zápase se AZeťaci představí doma proti Litoměřicím. Hrát se bude v sobotu 30.10. od 17 hodin.

Chance liga - 16.kolo st 27.10.18:00
HC Stadion Vrchlabí - AZ Heimstaden Havířov
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. O. Rohlík (Koffer), 38. T. Kynčl (P. Urban, T. Zeman). Rozhodčí: Zavřel, Veselý – Polák, Roischel. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 572. Střely na branku: 25:17 (9:8, 9:6, 7:3). Průběh utkání: 2:0.

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – Koffer, O. Rohlík, Hecl.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, Groch, Valenta, Mrowiec, M. Hlaváč, T. Pastor, F. Kočí – J. Doktor, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), Š. Kratochvil – Handl, Paś, Severa – Mrva, Maruna (C), Stuchlík.

Úvodní buly dostali hosté, ale nakonec se ke střele jako první dostal HC Stadion. Chalupa ale střílel tak, že puk k brankáři Havířova neprošel. Ve 3. minutě přišlo první vyloučení v zápase, a to na straně hostů. Vrchlabí se ale k ničemu nedostalo. Kajínek jen nahazoval před Štipčáka, v šesté minutě byl pak vyloučen i domácí hráč. V oslabení se jim ale dařilo, v čase 6:45 otevřel skóre utkání Ondřej Rohlík, kterému přihrával Koffer. Soukup musel zasahovat proti nahození Pastora, následně přišel pokus ještě od Hudečka. V 11. minutě střílel Pochobradský, ale nebyl přesný. Znovu byl u puku Rohlík, ale hostující obránci ho zablokovali. V 15. minutě přišla šance domácích, ale střela od Kajínka nakonec skončila v lapačce Štipčáka. O chvíli později to zkusit Zeman, ale hostující gólman byl znovu připravený. Na druhé straně musel ve 20. minutě zasahovat Soukup, protože Mrva dostal skvělou přihrávku. Poté přišlo ještě nahození od Kynčla, které si Štipčák pohlídal.

Havířov měl puk na holích také v úvodu druhé části. Hosté se ničeho nebáli a napadali vrchlabské soupeře. I tak se ale Vrchlabí dostalo k několika zakončením, Hecl ale Štipčáka nepřekonal. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Doktor, Mrňa pak jen o kousek minul branku. Ani druhá přesilovka nedopadla podle představ. Bučko sice střílel od modré čáry, ale trefil pouze mantinel za brankou. Ve 29. minutě měl před sebou poloprázdnou branku Pochobradský, ale minul. Druhou šanci dostal ve 32. minutě, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Na druhé straně zasahoval Soukup proti Grochovi. Ve 35. minutě měl gól na holi Urban, ale trefil pouze beton brankáře. Domácí pak ujeli 3 na 1, ale k Chrtkovi se nedostala přesná přihrávka. V čase 37:15 už ale Vrchlabí zúročilo svou aktivitu. Druhou branku HC Stadionu vstřelil Tomáš Kynčl, který nahazoval od modré čáry. Ještě ke konci třetiny se Vrchlabí snažilo vstřelit další branku, ale Chrtek byl vychytán. Na druhé straně Havířov trefil pouze břevno.

Začátek třetí třetiny přinesl HC Stadionu přesilovou hru, kvůli pozdnímu nástupu hostů do třetí třetiny. Ani tentokrát se Vrchlabí přesilová hra nedařila, ale ve 42. minutě byl Havířov poslán do tří. HC Stadion tuto možnost nevyužil. Hosté už byli ve čtyřech, když střílel Matýs. Ve 46. minutě přišla střela od Pochobradského, ale ten trefil jen Štipčáka a jeho beton. O chvíli později byl vyloučen také vrchlabský hráč. Ve 48. minutě mohl skórovat Dostálek, ale Soukup byl připravený. Na druhé straně ujel Koffer, ale na Štipčáka nestačil. Další pokus byl od Zemana v 51. minutě, ale brankář Havířov hodně podržel. HC Stadion byl ale velmi aktivní. Chrtek ani Koffer Štipčáka nepřekonali. Na druhé straně mohl skórovat Doktor, ale Soukup puk vyrazil. V 54. minutě přišlo současné vyloučení Vály a Pechance. Ani jeden z týmů se nedostal do velké šance, v 58. minutě pak Hecl přihrávat Kofferovi, ale ten mířil vedle. Poslední minutu se Havířov rozhodl odehrát v šesti hráčích na ledě a vstřelit kontaktní branku. Bohužel byl ale vyloučen Dostálek, který tak pohřbil šance na gól.

Autor reportáže: Raina Tomanová (hcvrchlabi.cz)

Ohlasy k utkání


Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): My jsme se připravovali na aktivní hokej od Vrchlabí a myslím si, že se nám je první dvě třetiny dařilo eliminovat. Soupeře jsme nepouštěli do vážnějších příležitostí, ale bohužel jsme dostali gól v naší přesilovce. Druhá branka padla ihned po vhazování, kdy byl puk při nahození možná ještě tečovaný. Ve třetí třetině jsme ještě výborně ubránili oslabení, ale pak už si to domácí pohlídali a došli si pro tři body.


Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): My jsme chtěli na Havířov vlítnout a udržet se na puku ve třetině. Víceméně jsme se k tomu ale nedostali. My jsme nebyli důrazní a soupeř dostával puky jednoduše ven. Tohle nám dělalo problémy, protože jsme potom zbytečně propadali. Soupeř měl opticky za první dvě třetiny více ze hry, ale my jsme dali dva góly. Třetí třetinu už to bylo v pohodě, a i když to nebylo dneska nic hezkého z naší strany, tak jsme rádi za tři body.

Instagram Youtube
×
Dnes v 12:00 | Jun.
AZ Havířov
PSG Berani Zlín