AZ v Edenu nedohnal manko

Jakub Piskoř | 08.01.2022

AZ ve 35. kole nastoupil v pražském Edenu a start do utkání to pro něj byl hrozivý. Slavisté vstřelili, v první minutě, hned dvě branky. To ale od Pražanů nebylo vše a v úvodní periodě přidali ještě další dva slepené góly. I vstup do druhé části přinesl branky, tentokrát však do sítě domácího celku. Ve 23. minutě se nejprve trefil Křemen a o minutu později ještě Dostálek. Ve zbytku zápasu už ovšem diváci žádný gól neviděli, AZ si tak z Edenu odváží porážku 4:2.

Chance liga - 35.kolo so 8.1.15:00
HC Slavia Praha - AZ Heimstaden Havířov
4:2
(4:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Veber (Kružík), 1. Mikuláš Hovorka (T. Duda, P. Machač), 10. Jaroslav Brož (P. Machač), 12. Kružík (T. Knotek, P. Kafka) – 23. Křemen (Tjurin, Lytvynov), 24. Dostálek (Hudeček, J. Doktor). Rozhodčí: Wagner, Bejček – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 815. Střely na branku: 24:26 (13:5, 5:10, 6:11). Průběh utkání: 4:0, 4:2.

HC Slavia Praha: R. Málek – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Vlček, R. Havel – P. Kafka, T. Knotek, Kružík – Šteiner, P. Machač, Jaroslav Brož – J. Doležal, Poletín, Kern – D. Petrov.
AZ Heimstaden Havířov: Lukáš – Kadeřávek, M. Hlaváč, Korím, E. H. Jansons, G. Jansons, Lytvynov – J. Doktor, Hudeček, Dostálek – J. Žolobov, Maruna, L. Bednář – Křemen, Hotěk, Tjurin – Damašek.

Na první gól jsme dlouho nečekali. Už po dvaceti vteřinách hry se bombou z modré čáry prosadil Václav Veber. Hned po první střele zápasu se sešívaní radovali.

Uběhlo dalších dvacet vteřin hry a slávisté se radovali podruhé. Z podobného místa, jako při první brance červenobílých, se prosadil Mikuláš Hovorka. I on si najel metr za modrou čáru a nachytal hostujícího gólmana Lukáše podruhé. Mladý obránce Hovorka se tak gólově prosadil už ve čtvrtém utkání v řadě.

Snová první třetina ale nekončila jen dvěma rychlými góly. Po rychlém úniku Jaroslava Brože a Patrika Machače si sešívaní vypracovali už tříbrankové vedení. Tomáš Knotek pak přesnou přihrávkou do předbrankového prostoru našel Daniela Kružíka, který rychlou střelou bez přípravy zvýšil na 4:0.

Hosté ale po první přestávce zlepšili hru a odměnou jim byl vstřelený gól z hole Adama Křemena. Havířovský útočník poslal zblízka puk nechytatelně do horního prostoru branky domácích.

Půl minuty poté se navíc hostům podařilo přidat i druhý gól. Kombinaci do volné branky zakončil Vlastimil Dostálek. Sešívaní po dvou inkasovaných brankách nepůsobili na ledě tak dravě a spíše to byli hosté, kteří udávali tempo druhé třetiny.

Ve třetí herní části byla hostům nabídnuta dvacetivteřinová přesilovka pět na tři. Obě vyloučení ale nakonec zůstala nepotrestaná. Havířov v závěru zkusil hru se šesti hráči a volnou brankou. Několik vteřin před koncem ale Roman Málek zabránil dalšímu inkasování a dovedl tak slávisty k výhře.

autor reportáže: Michael Schuster (hc-slavia.cz)

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Rozhodlo se už v první třetině, konečně jsme měli dobrý vstup do zápasu. Hned první dvě střely nám tam spadly a to nás uklidnilo. Zbytek třetiny jsme hráli velmi solidně. Bohužel od druhé třetiny jsme si chtěli hrát s kotoučem v obranném pásmu a to se nám nevyplatilo. Zbytečně jsme si to zdramatizovali, o konci mělo být rozhodnuto daleko dřív.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): Do utkání jsme vstoupili totálně nekoncentrovaní. Náš herní projev po první třetině byl katastrofální až ostudný. V kabině jsme si k tomu něco řekli a pak nám pomohli dva vstřelené góly ve druhé třetině. Nakonec jsme to utkání dohráli se ctí, myslím že i v poslední třetině jsme byli lepším týmem. Ztrátu z první třetiny se nám ale nepodařilo stáhnout.