AZetu se odveda povedla, z Frýdku-Místku veze výhru

Petr Miklas | 13.08.2019

Dnes sehráli naši hráči už třetí přípravný zápas. Ve čtvrtek hokejisté Havířova na domácím ledě Frýdku-Místku podlehli, dnes mu porážku na jeho stadiónu oplatili. Sice od 6. minuty prohrávali, ale třemi brankami otočili průběh utkání a nakonec zvítězili 2:3. Dvěma brankami se o to zasloužil Radek Veselý, další gól přidal Jakub Kotala. Domácí dokázali jen snížit.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 13.8.18:00
HC Frýdek-Místek - AZ Residomo Havířov
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kaukič (Motloch), 52. Martynek (Flok, Hrachovský) – 14. Veselý (Dvořák), 29. Kotala (Maruna), 30. Veselý (Dvořák, Bochnak). Vyloučení: 3:3, navíc Bednář (AZ) 10 min OT. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

HC Frýdek-Místek: Loubal – Hrachovský, Zahradníček, Michálek, Kudla, Rufer, Adámek J., Flok – Przybyla, Mikulík, Martynek, Kaukič, Motloch, Stuchlík, Havránek, Kalus, Konečný.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Matai, Mrowiec, Chroboček, Ševěček, Malina, Nepokoj – Tomi, Kotala, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Maruna, Pořízek, Bambula, Bochnak, Cihlář, Krejčí, Juhász.

Zápas začal nabírat tempo už od první minuty. Hráči Havířova se dostali do dvou nebezpečných situací už v úvodních dvou minutách. Následně přejali iniciativu Slezané. Vyslali na brankáře AZetu několik puků, ale gólman byl stoprocentní, a to až do 6. minuty. Hráči AZetu vyrobili hrubou chybu a Frýdek–Místek se dostal brejku. Lukáš Motloch přihrál před branku volnému Lukáši Kaukičovi a ten už zasunul kotouč mezi Stezkovy betony. Nebezpečná střela ve dvanácté minutě orazítkovala břevno Loubalovy branky.

Až do patnácté minuty drželi Rysi vedení a šance Havířova ničili ještě v zárodku. Pak ale nastalo nedorozumění v obraně, Radek Veselý se octl před Matějem Loubalem úplně sám a srovnal skóre zápasu. V poslední minutě se ještě Frýdku-Místku nabídla možnost přesilovky, když byl Lukáš Bednář vyloučen na 2+10. Jenže pár sekund poté se nechal vyloučit i Jakub Michálek a hrálo se čtyři na čtyři. Stav do konce třetiny už zůstal neměnný.

Ve druhé třetině začal o něco aktivněji Havířov. Nabídla se mu také přesilovka, ve které si ale moc šancí nevytvořil a dokonce dovolil jednu nebezpečnou střelu Slezanům. Tu však pokryl brankář Aleš Stezka. Dále jsme viděli pár nevýrazných kombinací a akcí, které branku neohrozily. Až ve 12. minutě druhé třetiny se mohli opět radovat hosté. Skóre otočil na stranu AZetu Jakub Kotala, který objel branku a zakončil. Gól hosty nabudil a o necelé dvě minuty poté se radovali potřetí. Radek Veselý totiž přibruslil až před branku a propálil Loubala.

Hráči Havířova navíc přidávali další nebezpečné střely, které ale pokryl domácí gólman. Po chybě hostů se sice Rostislav Martynek dostal do samostatného úniku, ale jeho úmysly zmařil Stezka povedeným zákrokem. Na opačné straně zase samotného soupeře skvěle vykryl Loubal. Soupeř byl ve druhé třetině lepší a frýdeckomístečtí působili nesehraně. Jediné, co šlo domácím skvěle, byly oslabení. Ze tří početních nevýhod neinkasovali ani jednou.

Slezané museli ve třetí třetině dotahovat dvougólové manko. Jenže už pár sekund po startu si soupeř vytvořil hodně nebezpečnou šanci. Loubal ale dobře zakročil. A dost práce měl při následujících šancích Dominika Pawliczka a dalších havířovských, kteří dotírali a ve střelecké aktivitě nepřestávali. Potom se dostali do šancí i domácí, ale Stezka jasně naznačil, že kotouč za svá záda pustit nehodlá. Střelecké statistiky se Slezanům vylepšily také v následující přesilovce, ve které vystřelili hned několikrát.

Hra se hodně vyrovnala a oba mančafty si vytvořily zajímavé příležitosti, ale taky dost chybovaly a z toho pramenily následující protiútoky soupeře. Na časomíře zbývalo osm minut a třicet čtyři sekund, když si Frýdek-Místek vytvořil dobrou šanci, k odraženému puku se dostal Rostislav Martynek, vypálil a skóroval.

Utkání tak ještě zdramatizoval a Slezané jako by dostali nový dech. K dobru jim přišla i následná přesilovka, ve které měl Stezka pořád co dělat. Z dalšího útoku Jan Kalus zazvonil na tyčku. Následné tři obrovské šance AZ mohly definitivně rozhodnout. Nejdřív Lukáš bednář napálil puk do Loubala, poté Jakub Kotala vystřelil puk, který po odrazu od brankáře jen těsně minul horní část branky a Radek Veselý mohl zkompletovat hattrick, ale proti byla tyč. Odkrytou branku na konci utkání Havířovští těsně minuli a další pokus zablokoval hráč domácích.

AZ tak po dramatickém závěru vybojoval výhru 2:3 a vrátil Frýdku-Místku porážku z ledu GASCONTROL Arény. Další přípravný zápas sehraje AZ už ve čtvrtek 15.8. na ledě Krakova.