Dorost prohrál s Olomoucí a vypadl z Extraligy

Vít Káňa | 26.02.2022

H A V Í Ř O V - V sobotu 26. ledna dorazili do GASCONTROL Arény Kohouti z Olomouce. Ti šli také hned v úvodní třetině do dvougólového vedení, trefili se Najman a Neoral. AZ přidal a bylo to na ledě vidět, jenže výborného Frgala ve druhém dějství, 17 střelami na branku, nepřekonal. Ve třetí dvacetiminutovce havířovští mladíci hráli dobře, jenže Kohouti skórovali potřetí Boškem. AZ v 54. minutě snížil Adamem Middletonem, jenže to bylo, co se týče gólů, všechno. Havířov prohrál doma s Olomoucí 1:3 a přišel tak o teoretickou možnost záchrany v Extralize dorostu.

Extraliga dorostu - 36.kolo so 26.2.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HC Olomouc
1:3
(0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Middleton (Valouch) – 10. Najman (Pastrnek, Bošek), 17. Neoral (Galvas, Pastrnek), 48. Bošek (Neoral). Rozhodčí: Rimmel – Kořistka, Piškoř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 40:19 (10:8, 17:5, 13:6). Průběh utkání: 03, 1:3.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Kisza, Valouch (C), Zielinski (A), Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič (A) – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Jarolím, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariáš, Toma. Trenér: David Svozil
HC Olomouc: Frgál (Čerbák) – Marek, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šenk, Miškovský (A), Hebar, Najman, Jeřábek (C), Pastrnek, Bošek, Konobejl, Neoral, Balan. Trenér: Jan Křivohlávek

Úvod prvního dějství měli lepší hosté, ti také měli výhodu přesilové hry, ale faul Jarolíma nepotrestali. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě JAKUB NAJMAN, který využil díru v obraně AZetu a prostřelil Maňáska, 0:1. Olomoucký Šenk pak dostal dvě minuty trestu za podrážení, ale domácí také odmítli přesilovku. Běžela 17. minuta, když VOJTĚCH NEORAL vystřelil a Maňáskovi z lapačky vypadla černá guma a dojela až za brankovou čáru, 0:2. Takto i skončila první třetina.

Havířovští ve druhé periodě přidali, měli i více střel. V polovině utkání měli i po faulu hostujícího Boška přesilovku, jenže tou pohrdli. Šance Junga, Jarolíma a Middletona počapal, výborný gólman Frgál. Na druhé straně měl největší možnost kapitán Kohoutů, toho ale vychytal Maňásek. Po 40 minutách hry platil stav 0:2.

AZ pokračoval v tlaku a ostřelování Frgálovy branky, Olomouc zase hrozila z brejků. Tento obraz hry platil až do 48. minuty, v ní přidal třetí branku Kohoutů LUKÁŠ BOŠEK, ten se z mezikruží nemýlil, 0:3. Hráči domácího týmu pokračovali v náporu a byli za svou aktivitu odměněni. V přesilovce, po faulu Konobejla, překonali Frgála, díky střele ADAMA MIDDLETONA, v 54. minutě to bylo 1:3. AZ vrhl všechno do útoku, ale do konce třetiny, ani při power-play, už branku nedal. Havířov tak prohrál doma s Olomoucí 1:3.

Jan Daneček (HC Havířov): Myslím si, že to bylo velice dobré utkání. Škoda, že jsme vstoupili do zápasu trošičku laxním způsobem, to se nám vymstilo. Inkasovali jsme dva laciné góly. Do druhé třetiny jsme vstoupili úplně jinak. Tak, jak jsme si to přáli od začátku zápasu. Dohrávali jsme ty situace a šla převaha na naši stranu. Myslím si, že zbytek utkání jsme měli pod svou kontrolou. Jen jsme zase doplatili na naši celosezónní slabinu. My prostě nejme schopni vstřelit góly s těmi slabšími soupeři a bohužel soupeř třikrát skóroval. Musím pochválit jejich gólmana. Ten předvedl neskutečný výkon, no a to také ovlivnilo celé to utkání.

Jan Křivohlávek: (HC Olomouc): Byl to pro nás těžký zápas, který rozhodla první třetina. My jsme byli schopni dát dva góly a od druhé třetiny, myslím si, byl Havířov lepším týmem. Nastoupili do druhé třetiny s tím, že chtějí bodovat a něco s tím utkáním udělat. Takový zápas jsme dlouho nehráli, bylo v něm hodně osobních soubojů. Nás i ten soupeř dostal pod tlak. Musím kluky dnes pochválit, předvedli obrovskou bojovnost a nasazení. Nám ve třetí třetině pomohl gól na 3:0, což nás mohlo trošičku zklidnit. Říkám, Havířov bojoval do poslední minuty a chtěli s tím něco udělat a nebyli horším týmem. Naopak od té druhé třetiny měli navrch, ale bohužel rozhodují góly. My jsme dali tři, oni jeden.