Havířov remizoval se Zubry v nedohraném utkání 3:3

Josef Nudera | 24.08.2017

Ve čtvrtek vyjeli hráči AZ Havířov ke druhému domácímu přípravnému utkání. Soupeřem jim byl Přerov, který v přípravě předváděl skvělé výsledky. Havířov otočil utkání z 0:1 na 3:1, když se postupně trefili Cihlář, Sikora a Postnikov, ale následně ztratil dvoubrankové vedení. Ve třetí třetině byl ve 47. minutě ulomen kolík, který držel domácí branku pevně v ledové ploše. Týmy se tak domluvily na nájezdech, které měly původně vyplnit jen chvíli k opravě kolíku, ale nakonec po nich byl zápas i ukončen.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 24.8.18:00
AZ Residomo Havířov - HC ZUBR Přerov
3:3
(2:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Cihlář (Bambula), 14. Sikora (Beránek), 24. Postnikov (Beránek, Fronk) – 5. Václavek (Mokrohajský, Běhal), 29. Ferenc (Kratochvíl M.), 36. Goiš (Kratochvíl M.). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 605. Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.

AZ Residomo Havířov: Šimeček – Krisl, Dudek, Petran, Ševeček, Chroboček, Postnikov, Mrowiec – Gřeš, Sikora, Beránek - Fronk, Kotala, Illéš - Maruna, Malina, Pořízek - Bednář, Cihlář, Bambula
HC ZUBR Přerov: Šimboch – Novotný, Ferenc, Gazda, Malina, Chmelíř, Běhal – Goiš, Kratochvíl M., Kratochvíl Š. - Navrátil, Motloch, Tomaník – Mokrohajský, Václavek, Kovařík

Po výhře nad Trenčínem nastoupil Havířov hned na druhý den proti svému soupeři z WSM Ligy Přerovu. Havířov sice začal zápas lépe po šanci, kterou měl Bambula, ale první udeřili Zubři. Puk se v 5. minutě utkání dostal na pravý kruh k Janu Václavíkovi, jenž vystřelil na vzdálenější tyčku – puk tam také dokonale zapadl, Šimeček neměl šanci – 0:1. Havířov, ale ani v tomto utkání nemusel na vyrovnání dlouho čekat. V 8. minutě si po parádní střele do šibenice připsal svou premiérovou branku za A tým AZ Havířov Dominik Cihlář – 1:1.

Ve 12. minutě vytvořil Gřeš i Sikora na Šimbocha velký tlak na brankovišti, ale puk za jeho záda neprocpali. O dvě minuty později to už ale Marku Sikorovi vyšlo. Dostal přesnou přihrávku od mantinelu na zadní tyč a puk pod betonem poslal za čáru – 2:1. Havířov branka nakopla a v samotném závěru první třetiny se mohl prosadit Beránek, ale jeho střela jen lízla horní tyčku!

Havířovští výborně vstoupili i do druhé třetiny. Nejprve se snažil dorážet Pořízek, následně skončila teč Cihláře mimo branku. Ve 24. minutě se ale poprvé prosadil ruský obránce Viktor Postnikov – dostal ideální přihrávku zpoza branky a zblízka zakončil přesně mezi betony Šimbocha – 3:1.

Azet pokračoval velmi dobře i nadále, ale ve 28. minutě přišlo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledové ploše a Přerov z této přesilovky o minutu později udeřil. Střela Jakuba Ference od modré čáry skončila v šibenici havířovské branky, Šimeček zde moc šancí neměl – 3:2. Ve 32. minutě mohlo být vyrovnáno. Václavek se řítil zcela sám na Šimečka, ale ten dokázal jeho střelecký pokus vyrážečkou dostat mimo tři tyče.Ve 36. minutě už ale bylo vyrovnáno. Zubři sice nevyužili přesilovou hru, ale následně zužitkoval rychlou akci Jiří Goiš – 3:3. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

První polovina třetí třetiny moc velkých šancí nepřinesla. Ve 47. minutě posunul Šimeček po svém zákroku branku a bohužel se i ulomil kolík, který branku drží. Po dohodě obou týmů se jely samostatné nájezdy na druhou branku – velmi kuriózní situace. Zápas po nich byl po dohodě obou týmů s rozhodčími nakonec ukončen!

V nájezdech se dokázal jako jediný trefit Petr Beránek, ale na výsledek nedohraného utkání to nemělo vliv.

Martin Janeček (AZ Havířov): Přerov dnes přijel v šestnácti lidech a v oslabené sestavě, ale ani my jsme nebyli zdaleka v nejsilnějším složení. Začátek jsme měli dobrý, pak se soupeř, hrající na tři pětky, dostal do tempa a chvíli byl i lepší. Nicméně zápas jsme měli pod kontrolou, vedli jsme 3:1, ale přišel náš výpadek. Začali jsme hrát po rozích, měli jsme málo střelby a soupeř srovnal. Nakonec už z toho byl takový hokej nevalné úrovně.

Zápas ukončila technická závada, což je na pováženou, když se střetávají dva týmy WSM ligy. Toto by si měli kompetentní osoby uvědomit. Původně nám bylo řečeno, že náhradní díl na branku k dispozici nemáme a tak jsme se domluvili na nájezdech. Pak se sice díl našel, ale domluvili jsme, že zápas už bude přesto ukončen.

Petr Dočkal (HC Zubr Přerov): V dnešním utkání jsme chtěli dát prostor mladším hráčům. Kromě úplného úvodu utkání, kdy jsme byli pod tlakem, jsme odehráli vyrovnané utkání. Od druhé třetiny jsme soupeře přestříleli, mladí hráči nás překvapili zodpovědným výkonem. Vytvořili jsme si i dost dalších šancí a i když jsme je neproměnili, tak je určitě přínosem, že mladí hráči toto utkání zvládli.

Nedohrání zápasu bych nijak zvlášť neřešil, takové věci se stávají. Jednalo se pouze o přátelské utkání, a němelo smysl vracet hráče do hry po nájezdech.