Ve vyrovnaném zápase byl šťastnější Přerov

Tomáš Vlček | 02.02.2019

Dnes AZ na domácím ledě sehrál dobré utkání, v první třetině svého soupeře přehrával, ale z tlaku vytěžil jen jednu branku, kterou dal Radek Pořízek. Přerov ve druhé třetině srovnal krok i skóre, když se prosadil Michal Gago. Na začátku třetí třetiny se pěkně trefil Vojtěch Tomi, čímž vystřelil Zubrům tři body. Hráči AZetu totiž nedokázali dostat puk za Klimeše ani při závěrečné power-play. Přerov si proto odváží tři cenné body a dotahuje se bodově právě na AZet. Další utkání sehrají naši borci v neděli 10.2. v Českých Budějovicích.

CHANCE LIGA - 53.kolo so 2.2.17:30
AZ Residomo Havířov - HC ZUBR Přerov
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Pořízek (Bambula, Gřeš) – 27. Gago (Weinhold, Moučka), 45. Tomi (Moučka, Gago). Rozhodčí: Obadal, Kašík J. – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2248. Střely na branku: 31:27 (12:7, 9:13, 10:7). Zblokované střely: 7:9. Vhazování: 16:39. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Matoušek – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas , Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, R. Veselý, O. Procházka.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala, Weinhold, Malina – Plášek ml., Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora, Sikora – Moučka, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvíl, Davídek, Gago

Souboj o patou příčku tabulky začal hned od úvodu zostra. Oba týmy předváděly bojovný hokej a patřičnou tvrdostí. Z několika úvodních šancí se ještě neurodilo, ale na konci 7. minuty už domácí otevřeli skóre. Krásnou výměnu puku po ose Gřeš-Bambula-Radek Pořízek zakončil třetí jmenovaný přesným zásahem nad levé Klimešovo rameno – 1:0. Za minutu to mohlo být 2:0, ale Kotalovi přeskočil puk  před odkrytou přerovskou brankou hokejku. Od 13. minuty měl AZ přesilovku a v ní další gólovku. Matai vyslal ránu od modré, Klimešovi puk propadl výstrojí a odkutálel se těsně vedle pravé tyče jeho branky! Zubři byli blízko vyrovnání v 18. minutě. Hejcman nahrával před branku najíždějícímu Goišovi, ale brankář Matoušek do nahrávky na poslední chvíli sáhl a akci zhatil.

Do druhé třetiny měli lepší nástup hosté, jenže Kratochvíl ani Hejcman z toho vyplývající šance nevyužili. Pak hrál AZ přesilovku, v níž nejprve Klimeš se štěstím zlikvidoval šanci Kotaly a pak mu pomohla při střele Bednáře dokonce tyč! Ve 27. minutě už bylo ale srovnáno. Weinholdovu střelu od modré Matoušek jen vyrazil před sebe a Michal Gago procpal zblízka puk po ledě za jeho záda – 1:1.

K podobné situaci došlo i o dvě minuty později, ale tentokrát hosté puk do branky nedostali. Od 32. minuty hrál AZ svou třetí přesilovku, ale největší šance se v ní rýsovala naopak hostům. Moučka s Gagem jeli 2 na 1, ale prvnímu jmenovanému zabránil v přihrávce na poslední chvíli obránce Chroboček. Až ve 35. minutě měl AZ dvě velké šance – nejprve pálil Pawliczek, jeho střelu Klimeš vyrazil, po něm to zkusil z mezikruží Veselý, ale jeho střela byla zblokována těsně mimo. Závěr třetiny už patřil herně, i díky dvěma přesilovkám, hostům ale branka již nepadla.

Začátek třetí části utkání trochu narušila oprava krytu reklamy na mantinelu, ale pak už se zase hrál svižný hokej. Ve 45. minutě šli hosté do vedení. Gago vyhrál buly v útočné třetině, Moučka nahrál puk na Vojtěcha Tomiho, a ten prudkou a přesnou střelou tahem ke vzdálenější tyči překonal Matouška – 1:2. Vyrovnáno mohlo být za dvě minuty, ale Bambula nedokázal dostat puk za Klimešova záda po forhendovém blafáku.

Podobně dopadl i Pořízek v 53. minutě, když se ocitl zcela sám pře Klimešem po Gřešově akci a přihrávce. O dvě minuty později šli na trestnou za hrubost společně Bednář a Goiš, ale hrálo se 5 na 5. Plášek ujížděl sám na Matouška, ale ten jej svým rychlým a širokým rozklekem vychytal. Dvě minuty před koncem to zkusili domácí bez brankáře. Nejprve měli velké štěstí, když Moučka netrefil v jasné pozici jejich odkrytou branku, ale pak taky smůlu, když v závěrečném náporu trefil Bořuta jen tyč.

Přerov tak vyhrál vyrovnaný zápas 2:1 a odváží si na Hanou velmi cenné tři body.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): První třetinu jsme odehráli výtečně, hráli jsme přesně to, co chceme - aktivně na zadním mantinelu. Možná to byla nejlepší první třetina v této sezóně. Škoda, že jsme nevyužili více šancí, včetně těch v přesilovkách. Za stavu 3:0 už by se Přerov asi těžko zvedal. Ve druhé třetině jsme dostali nešťastný gól, ustoupili jsme od té naší hry a soupeř srovnal krok. V celkovém hodnocení nás můžou mrzet naše nevyužité šance, protože jsme opět ztratili zápas o šest bodů, kterému by více slušela remíza.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začátek z naší strany nebyl dobrý, po první třetině jsme museli hráčům v šatně důrazně domluvit. Od druhé třetiny už byl náš výkon mnohem lepší. Důležité bylo, že jsme po celý zápas vydrželi hrát na čtyři útoky a tím pádem jsme v závěru měli dostatek sil. Taky musím pochválit kluky za obětavost a Lukáše v bráně. Zisk tří bodů z Havířova je pro nás samozřejmě výborný, ale je to jen jeden z mnoha zápasů, které jsme museli zvládnout pro postup do play-off. Nicméně věřím, že pokud budeme hrát takhle, tak to zvládneme.