Junioři už otočit zápas v Hodoníně nestihli

Tomáš Vlček | 04.02.2013

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehráli havířovští junioři v Hodoníně. Trenér Dalibor Pasker sebou vzal i pětici dorostenců a byli to právě oni, kdo jako jediní drželi střelecký prapor AZetu v první třetině. Domácí však byli mnohem produktivnější a stihli si vybudovat dvoubrankový náskok, který ve druhé třetině ještě třikrát navýšili. Až v závěrečné třetině se konečně probudili tradiční střelci v dresu AZetu a nechybělo mnoho k vyrovnání. Nakonec domácí svůj náskok těsně udrželi a AZet tak jede z jihu Moravy bez bodu.

Liga juniorů - 29.kolo ne 3.2.
SHK Hodonín - AZ Havířov
7:6
(4:2, 3:0, 0:4)
Branky a nahrávky: 10. Čavoj (Fojtík, Kukliš), 11. Tomi (Charvát), 13. Smetana (Tomi), 17. Smetana (Tomi, Charvát), 24. Horinka (Smetana, Charvát), 31. Tomi (Charvát), 39. Charvát (Horinka) - 14. Caruk (Sonnek), 20. Synek (Adamík), 42. Křibik (Přívara, Matějek), 46. Matějek (Křibik), 49. Matějek (Jaroch, Přívara), 60. Matějek (Přívara, Ovčaři). Rozhodčí: Volf - Linhart, Lošťák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:6.
SHK Hodonín: Luner - Horinka, Kukliš, Polesný, Miklík - Charvát, Buřič, Tomi, Duchoslav, Čavoj, Sedlák, Fojtík, Výmola, Smetana
AZ Havířov: Tomšů (od 31. Gabler) - Bureš, Graca, Jaroch, Kostelník, Ovčaři, Szewieczek, Adamík, Chroboček - Dýrr, Glos, Křibík, Matějek, Mihal, Mráz, Přívara, Řehulka, Smuž, Caruk, Sonnek, Synek

Domácí mladíci v úvodu zápasu přežili přesilovou hru Slezanů, ustáli i první dvě velké příležitosti Mráze a Synka, aby pak sami udeřili. A to hned třikrát v rozmezí necelých čtyř minut. Postupně rozvlnili síť za zády hostujícího brankáře Ondřeje Tomšů dorážkou ze skrumáže Jan Čavoj, pak pohotovou střelou po buly Jakub Tomi a do třetice i doklepnutím u tyčky Radoslav Smetana.

Až pak se ke slovu dostali také hosté. Jan Sonnek udělal kličku obránci, zatáhl kotouč do útočného pásma, zadovkou jej předložil Martinu Carukovi a jeho razantní střela znamenala snížení. V 17. minutě ale domácí Radoslav Smetana potrestal, svou přesilovkovou trefou do šibenice, faul hostujícího Jarocha a vrátil svému týmů třígólový náskok. Poslední branku úvodní části zápasu zaznamenal dvanáct vteřin před přestávkou, po pěkné individuální akci zakončené bekhendovým blafákem, Dominik Synek.

Druhá část zápasu byla téměř celá v režii oranžovo-modrých, kteří si třemi ranami do černého vypracovali pětigólový pohodový náskok. Nejprve se ve čtyřiadvacáté minutě prosadil Ondřej Horinka, jehož střelu ztečovala do hostující branky rukavice obránce Přívary. V polovině zápasu pak prostřelil Tomšů podruhé Jakub Tomi, a i když si havířovská střídačka následně vzala oddechový čas a do branky nastoupil za Tomšů Erik Gabler, nepomohlo to. Ve 39. minutě překonal Glabera dorážkou Horinkovy střely do tyče Matěj Charvát. Do poslední třetiny se tedy šlo za stavu 7:2, ale hosté se však ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdali.

Po dvou minutách závěrečné třetiny hosté zásluhou Jana Křibíka snížili. V šestačtyřicáté minutě to už bylo jen o tři branky, když se ranou pod horní tyč prosadil Tomáš Matějek. A když v devětačtyřicáté minutě ten samý hráč po úniku a rychlé střele zápěstím snížil na rozdíl pouhých dvou branek, bylo zaděláno na solidní drama.

Gólostroj hostí se pak, i díky dvěma oslabením zasekl. V poslední půlminutě to Havířov zkusil v šesti, ale na víc než třetí přesnou trefu Tomáše Matějka, dorážkou v předposlední vteřině, v zápase už Slezanům nezbyl čas. Drtiči v divokém utkání nakonec uhájili těsné vítězství nad AZetem v poměru 7:6.

Jaroslav Crlík (hlavní trenér SHK Hodonín):
Nezačali jsme vůbec špatně, po dvou třetinách jsme vedli 7:2, ale nakonec jsme se museli strachovat o vítězství. Havířov dojel prakticky s celou pětkou ze staršího dorostu a tito mladí kluci nehráli vůbec špatně, hlavně trápili naši třetí lajnu, která dnes nehrála v optimální pohodě. Budu se opakovat z předešlých zápasů, ale celou dobu spoléháme akorát na první útok. Zastihla nás marodka, tento zápas jsme odehráli pouze se čtyřmi obránci, kteří toho určitě měli "plné zuby" a ke konci zápasu už nestíhali. Pocity z tohoto duelu mám velmi smíšené, protože místo toho, abychom dali ve třetí třetině ještě jednu branku, tak jsme inkasovali čtyři a to se prostě nesmí stávat, byť je téměř rozhodnuto o tom, kdo bude postupovat a naopak sestupovat. Pořád zůstává šest zápasů do konce a je pořád o co hrát, hlavně ty kluky by to mělo bavit, o čemž ta poslední třetina nevypovídala. Naši hráči to posledních dvacet minut na ledě jenom odklouzali a mysleli si, že to mají v kapse, jenže hokej se hraje šedesát minut a my tu koncovku zápasu nezvládli.

Dalibor Pasker (hlavní trenér AZ Havířov):
První polovina utkání vypadala tak, že jsme ještě v autobuse. Nemohli jsme se dostat do tempa, nechodili jsme do soubojů, neměli jsme hlad po kotouči, zkrátka umožňovali jsme soupeři, aby si na ledě dělal, co chtěl. Soupeř je šikovný, co se týče koncovky, takže naše chyby trestal a odskočil nám do výrazného brankového rozdílu. Museli jsme v průběhu utkání stáhnout sestavu a dát prostor hráčům, kteří chtěli hrát a nutno říct, že jsme šli za obratem v utkání, ale bohužel nám to nevyšlo.