Juniorka vyhrála v Brně a udržela si první místo ve skupině

Vít Káňa | 29.09.2019

Dnes od třinácti hodin se na ledě brněnských Warriors odehrál zápas pátého kola REDSTONE Extraligy juniorů. Havířov přijel do Brna po páteční domácí výhře se Vsetínem v roli favorita. A tuto roli, byť s obtížemi, nakonec naplnil.

Extraliga juniorů - 5.kolo ne 29.9.12:45
Warriors Brno - AZ Residomo Havířov
2:4
(0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Karpíšek (Sedláček, Mudrych), 57. Karpíšek – 3. Tomeček (Kočí, Vlček), 39. Juhász (Šěvěček, Horváth), 44. Pindel (Revaj, Ivašenko), 55. Tomeček (Horváth, Juhász). Rozhodčí: Kohoutek – Bernard, Zapletal. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely: 16:34 (4:11, 6:11, 6:12). Diváci: 62. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

Warriors Brno: Kašpar – Klimeš, Staněk, Rašovský, Mahdal, Sedláček – Vysloužil, Marčík, Bocián (C), Holotík, Karpíšek (A), Mudrych (A), Hrstka, Ludvík, Antonů.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Pavelek, Hrček, Kočí, Uhlíř, Koubek, Thiel, Topolanský, Šěvěček (A) – Pindel (C), Tomeček, Revaj, Mrkvica, Čempel, Ivašenko, Juhász, Vlček, Byčkov, Horváth.

Utkání začalo pro AZet dobře hned ve třetí minutě se totiž prosadil havířovský Daniel Tomeček po přihrávce Kočího a bylo to 0:1. Pak začala hra poněkud upadat. Tempo se najednou vytratilo, ve hře byla vidět nervozita na obou stranách. AZet navíc hrál dlouhou sérii oslabení, ale měl i šance. Za zmínku stojí šance Revaje. Neproměné šance Azetu mohli domácí několikrát potrestat, naštěstí nepřekonali gólmana Štipčáka.

Druhá třetina nezačala pro Havířov dobře, na hráčích byla vidět velká nervozita a i nedisciplinovanost. První oslavení ještě Azet přežil, ale ve druhé přesilové hře ve 36. minutě vyrovnal na 1:1 domácí David Karpíšek. To havířovští junioři prožívali asi nejhorší chvíle v zápase, nedařilo se jim téměř nic a když už se jim podařilo probojovat na útočnou polovinu Brna, tak jim vystavil stopku domácí gólman Kašpar. Ve druhé třetině hráli hráči AZetu čtyřikrát v oslabení. Naštěstí pro ně se Brno střelecky vícekrát neprosadilo. Naopak ve 39. munutě druhý gól Azetu přidal Lukáš Juhász a bylo to 1:2. Druhý gól přinesl havířovským uklidnění před třetí třetinou.

Ve třetí třetině jako by na led vyjel jiný tým. Hráči AZetu začali mnohem lépe bruslit a napadat. Najednou jich bylo plné hřiště a snad poprvé v zápase byla vidět kvalita našeho týmu. Ve 44. minutě se prosadil kapitán Vojtěch Pindel - 1:3. Pro Vojtěcha je to šestý gól v třech zápasech. Brněnští Warriors měli po obdrženém gólu sérii tří dvouminutových vyloučení. Toho AZet využil v 55. minutě. Podruhé v zápase se prosadil Daniel Tomeček a bylo to 1:4. Gól měl přinést uklidnění do řad havířovských, ale brněnští Warriors přidali a ve vlastním oslabení v 57. minutě podruhé v zápase skóroval David Karpíšek - 2:4. Azet na chvíli znervózněl, ale domácí hráči se vlastní nedisciplinovaností připravili, kvůli oslabení, o možnost pořádného závěrečného tlaku. Nakonec z utkání, ve které se první dvě třetiny hráči Azetu protrápili, odváží z Brna tři body za výhru 2:4.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Utkání se mi nehodnotí příliš dobře. Do zápasu jsme vstoupili vlažně. Přizpůsobili jsme se hře soupeře a vlastní úroveň utkaní byla mizerná. Není možné, abychom v každém utkaní měli deset vyloučených hráčů. Na jednu stranu jsme schopni se Vsetínem hrát hru, kterou po klucích chceme. A pak hrajeme s Brnem a není v tom vůbec nic našeho. Pokud i proti takovým soupeřům, jako je Warriors Brno, kluci nebudou hrát srdcem a bruslit, tak naše výkony budou pomalu upadat.