SDO: Nadějné vedení AZ ve Vítkovicích neudržel

David Motloch | 12.12.2015

28. kolo NOEN extraligy staršího dorostu zavezlo starší dorostence na půdu nedalekých Vítkovic. Přestože se právě hráči Havířova dostali do vedení prostřednictvím úvodní branky Pavla Lenomara a načali tak utkání parádně, postupně však ztratili půdu pod nohama. Ještě do konce první třetiny Vítkovice otočily stav ve svůj prospěch a za 60 minut dohromady udeřili čtyřikrát. V brance AZetu se nakonec protočili oba dva brankáři, jak Jiří Matoušek, tak i Václav Sonnek.

ELSD - 28.kolo so 12.12.13:00
HC Vítkovice Ridera - AZ Havířov
4:1
(2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Richtár (Franz), 19. Bartek (Maxner), 30. Šala (Baláž, Veřmiřovský), 60. Šala – 7. Lenomar (Pecka, Aulehla) Rozhodčí: Libiger – Hlavatý, Štefková. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1.
HC Vítkovice Ridera: Daňa – Kaláb, Veřmiřovský, Šulák, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Vícha, Franz, Kosina
AZ Havířov: Sonnek (od 21. Matoušek) – Adámek, Aulehla, Frojda, Szturc, Srníček, Mrowiec – Janeček, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Raček, Pawliczek, Cihlář

Hosté z Havířova vstoupili do utkání lépe a po zásluze skórovali jako první. V 7. minutě se prosazoval po úspěšné akci hostí Pavel Lenomar. Radost AZetu příliš dlouho nevydržela. Už v 15. minutě utkání totiž bylo srovnáno. O vyrovnávací branku se po individuální akci postaral Jan Richtár.

Ještě do přestávky stihli domácí hokejisté Vítkovic otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, když si branku do šatny po přesilovkové trefě připsal Jan Bartek. Téměř přesně v polovině utkání, ve 30. minutě, Matěj Šala.

Hosté se snažili o zdramatizování zápasu, ale za 60 minut hry se nezmohli na více než jednu vstřelenou branku. Když tak v 60. minutě střílel za Vítkovice čtvrtou branku dvougólový Matěj Šala, bylo hotovo. Konečný stav zápasu tedy zní - 4:1 pro Vítkovice.