Z Rožnova vezou junioři podle předpokladů jasné vítězství

Tomáš Vlček | 27.11.2011

V 18. kole ligy juniorů jeli havířovští mladíci na led posledního Rožnova pod Radhoštěm jako velký favorit. Svou roli herně potvrzovali už od počátku a po osmi minutách vedli díky brankám Brezaniho 2:0. Pak ale, díky střelecké nemohoucnosti havířovských, bylo skóre zápasu dlouho pro domácí nadějné. Teprve v závěrečné třetině AZet dalšími čtyřmi brankami posunul skóre směrem k jasnému a zaslouženému vítězství 6:1.

Liga juniorů - 18.kolo pá 25.11.16:00
HC Rožnov pod Radhoštěm - AZ Havířov
1:6
(0:2, 0:0, 1:4)
Branky a nahrávky: 54. Slovák (Černobila) - 3. Brezani, 8. Brezani (Weisser), 45. Brezani (Čintala), 51. Barnošák (Lešiga, Čintala), 54. Patrman (Glos), 55. Čintala (Brezani). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 37. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
HC Rožnov pod Radhoštěm: Dohnálek - Švrček, Fryšara, Černobila, Paťava, Macháček, Vyvijal, Skopal, Slovák, Martyčák, Bukovjan, Křenek, Raszyk, Hajda, Krátký, Soška.
AZ Havířov: Matoušek (od 21. Dohnal) - Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Kostelník, Lešiga, Majda, Matějek, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Smuž, Szewieczek, Weisser, Brezani, Kopún.

AZet měl do zápasu výborný vstup, což už po necelých třech minutách potvrdil první brankou zápasu po samostatné akci Mario Brezani. Stejný hráč pak po příhře Filipa Weissera zvýšil v 8. minutě na 2:0 a to dokonce při vlastním oslabení. To bylo ale v úvodní části zápasu od havířovských střelců vše. Neprosadili se ani ve třech přesilovkách a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení AZetu.

Druhá část zápasu by se dala nazvat třetinou zmařených šancí. Neboť zejména hostující útočníci několikrát ukázali, že zahodit se dá i téměř nemožné. V brance AZetu dostal poprvé šanci zachytat si za havířovské juniory Jakub Dohnal a svou roli zvládl velmi dobře. Moc práce sice neměl, ale předvedl několik pěkných zákroků. Domácí byli pod velkým tlakem, ale přesto šli do závěrečné třetiny s poměrně nadějným stavem 0:2.

V závěrečné třetině se opět probudili střelci AZetu. Ve 45. minutě dovršil hattrick Mario Brezani. V 51. minutě stačilo Dominiku Barnošákovi dvacet vteřin k využití přesilovky a bylo to 0:4 a za další tři minuty se prosadil Vít Patrman. Pak hostující obrana dovolila Rožnovským vsítit čestný úspěch, o který se postaral Jiří Slovák. Poslední slovo však měl pět minut před koncem havířovský David Čintala, který uzavřel skóre na konečných 1:6 pro AZet.