Azet Jestřáby nesestřelil, prohrál po nájezdech 1:2

David Motloch | 02.02.2013

H A V Í Ř O V - Tahle porážka bude nejspíš havířovské hráče hodně mrzet. V boji o celkové prvenství ve východní skupině 2. ligy se jim situace značně zkomplikovala. Přitom to proti Jestřábům dlouho vypadalo nadějně. Jan Kolařík se trefil z trestného střílení a nedal najevo jakékoliv zranění z Nového Jičína, brankář Matoušek podal famózní výkon. Přesto to nestačilo. Za hosty ve třetí třetině srovnal Šebek a v samostatných nájezdech se stal jediným úspěšným exekutorem Martin Kotásek. Jestřábi dnes havířovské střelce vygumovali, v čele skvělé obrany stál brankář Adam Vrba. Azet se bude snažit o reparát příští zápas proti Frýdku-Místku.

2. liga východ - 38.kolo so 2.2.16:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
1:2sn
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Kolařík (pen.) - 44. Šebek (Jedlička, Kumstát), 65. Kotásek. Rozhodčí: Czubaj - Vengřín, Rožánek. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1414. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
AZ Havířov: Matoušek (samostatné nájezdy Daneček L.) - Prokop, Zientek M., Krisl, Vydra, Zientek L., Rimmel, Hartmann - Haas, Říčka, Klimša, Kolařík, Kanko, Pechanec, Stránský, Diviš, Kasperlík, Maruna
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (samostatné nájezdy Raszka) - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Popelka, Ševčík, Handl, Duba, Kotásek, Černý, Šebek, Stráněl, Janota, Novák, Kryl

Do zápasu vkročili lépe domácí hráči, kteří využili domácího prostředí a zasypali brankáře Vrbu řadou střel. První vážnější situaci však musel řešit Petr Matoušek, když se v 6. minutě před ním zjevil osamocený Stráněl. Útočník Prostějova však narazil na lapačku. Prostějovští se ze začátku nechali často vylučovat, domácí však byli v zakončení jaloví. V 9. minutě se do velké šance dostal Pechanec, jeho dorážky před brankou však ke skórování nevedly. Tentýž průběh viděl i obránce Karel Vydra, který nakonec kotouč před brankou nedokázal usměrnit přesně.

Horko bylo i na druhé straně, když si domácí poprvé v zápase vyzkoušeli hru v oslabení. Martin Kryl se po velkém tlaku Jestřábů zjevil sám před brankou, v cestě mu však stál dobře postavený Matoušek. Lapačka Matouška byla ve střehu i o pár minut později, kdy na ní opět ztroskotal hostující Stráněl. Hned z protiútoku dostal možnost Říčka, jehož střela se pouze odrazila od vystrčeného betonu Adama Vrby. V závěru první třetiny se ještě snažil probít obranou Kasperlík, ale jeho aktivita skončila pouze ofsajdem.

Ve druhé části se nerozhodný stav snažil rychle změnit Kanko, Vrba mu však vystavil stopku. 25. minuta zápasu byla ve znamení přečíslení. Nejprve se do brejkové situace 2 na 1 dostal Černý se Šebkem. Akce skončila střelou a dorážející Šebek nebyl daleko od kýženého gólu. Na druhé straně ujel Diviš s Haasem, tato akce ovšem neskončila ani střelou, protože nahrávka Diviše byla příliš dlouhá. Série vyložených šancí ale nekončila. O tři minuty později se Duba ocitl sám před Matouškem, jehož vyrážečka zabránila prostějovské radosti.

Ve 31. minutě bylo po faulu Jiřího Krisla nařízeno trestné střílení. K němu se postavil Martin Kotásek. Přestože útočník Hanáků provedl kličku do bekhendu výborně, neuspěl. Matoušek jeho záměr vystihl a puk chytil. O dvě minuty později měl další šanci Šebek, který musel urazit dlouhou cestu za přihrávkou do brejku, maskovaný muž Havířova byl nakonec u puku dříve a celou situaci vyřešil. Ve 35. minutě přišla "odplata" Havířovských, kteří si mohli vyzkoušet trestné střílení po faulu Pavla Kumstáta. Postavil se k němu Jan Kolařík, a na rozdíl od Martina Kotáska nájezd proměnil, když se trefil mezi beton a lapačku brankáře Vrby. Zbytek druhé třetiny dohrával Havířov ve velkém tlaku, chybělo ovšem štěstí v koncovce. Pokusy Kasperlíka a Prokopa tak k brance nevedly.

Netrvalo dlouho a krátce po přestávce bylo srovnáno. Po sérii propagačních střel se v 44. minutě prosadil hostující David Šebek, který zpracoval přihrávku od Jedličky a za obranou mířil pod víko branky domácích. Hned na to se snažil odpovědět volný Říčka, Vrba jeho pokus vyrazil vyrážečkou. V 51. minutě se mohl stát překvapivým střelcem Černý, jehož střelu vyrazil Matoušek zmateně před sebe. Ani ne o minutu později upaloval sám na branku Popelka, ani on však nepochodil. Petr Matoušek sklapl betony a nedal prostor ke skórování. Poslední šanci třetí třetiny si připsal tři a půl minuty před koncem Jan Kolařík, jehož teč mohla být smrtící, nemířila však na branku.

V prodloužení se příliš vyhrocených momentů nedělo, výjimkou byla stoprocentní tutovka Radima Haase, který mohl v půlce nastavené části rozhodnout zápas. Zmiňovanému hráči ale přeskočil puk přes čepel, a tak se Adam Vrba mohl nakonec v klidu přesunout. Následovaly samostatné nájezdy, do kterých oba celky nasadily své náhradní brankáře. Branka padla až ve čtvrté sérii a byla vítězná, připsal si ji Martin Kotásek, jenž tak napravil neproměněné trestné střílení ze druhé třetiny. Prostějov vyhrál 2:1 po samostatných nájezdech.