Azet deklasoval Jestřáby a vrací se do čela tabulky!

David Motloch | 14.11.2012

První třetina rozhodla o výhře Havířova nad, před zápasem, ještě vedoucím celkem soutěže. Azet se prosadil hned dvakrát po úvodních čtyřech minutách, což donutilo rozhozeného Adama Vrbu opustit brankoviště. Jenže ani jeho náhradník si nevedl o moc lépe. Po první třetině již nebylo o co hrát a ve zbytku zápasu si domácí jen bránili pohodlný náskok. Sami pak nakonec do konce první třetiny přidali ještě tři branky a ve zbytku zápasu společně nastřádali neuvěřitelných 11 branek! Na hattrick sahali Jan Daneček, Najdek, Pechanec, Kolařík a Prokop, nakonec všem pomyslná třešnička na dortu chyběla. Výsledek 11:1 je však více než výstižný!

2. liga východ - 16.kolo st 14.11.18:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
11:1
(5:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pechanec), 4. Pechanec (Bursík), 8. Pechanec (Kolařík), 9. Prokop (Najdek), 14. J.Daneček (Sztefek), 22. Sztefek (J.Daneček, Najdek), 26. J.Daneček (Sztefek), 35. Kolařík (Krisl), 56. Najdek (J.Daneček, Sztefek), 59. Prokop (Stránský), 59. Najdek (Krisl, J.Daneček) - 39. Kryl (Kaluža). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:6 navíc Pavel Kumstát (PRO) 10 min. za nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 650. Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1.
AZ Havířov: L. Daneček - Prokop, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Balčík, Hartmann, Graca - Sztefek, Najdek "A", J. Daneček, Bursík, Kolařík, Pechanec, Potočný "A", Pavlas, Stránský, Mráz, Putniorz
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (od 4. Vydržel) - Dufka, Kaluža, Kumstát "A", Arnošt, Tomiga, Finkes - Korhoň, Handl, Novosad "A", Duba "C", Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Berčák

Úvodní buly, rychlá útočná akce, gól. Tak lze popsat rychlý vstup do utkání z pohledu Havířova. Jan Kolařík skóroval se štěstím, když mu puk poskakoval pod nohama a ten nakonec skončil až za zády Adama Vrby. Brankářská jednička Jestřábů to vůbec neměla jednoduché. Tak velkou převahu domácích již na začátku utkání nečekal snad nikdo. Už po čtyřech minutách byl rozdíl ve skóre hned o dvě branky, když se z podobné situace prosadil Antonín Pechanec. Druhý poměrně šťastný gól Azetu vyhnal znechuceného Vrbu na střídačku a do branky se postavil náhradník Lukáš Vydržel.

Těžko říct, jak by vypadal obrázek hry, kdyby v 7. minutě neztroskotal na bravůrní vyrážečce Danečka Lubomír Korhoň, na kdyby se ale nehraje. O minutu později se z protiútoku prosadil Antonín Pechanec, když v ideální pozici dorážel za záda Vydržela. To nebyl ani zdaleka konec. Za pár vteřin byl ve stoprocentní šanci Stránský, ale jeho střela bez přípravy postrádala přesnost. V 9. minutě zápasu byl rozdíl mezi oběma týmy alarmují - o tři branky. Šťastlivcem se tentokrát stal Petr Prokop, který využil zkušeností Roberta Najdka a jeho přihrávku dokázal využít.

Gólové hody ale pokračovaly. Ve 14. minutě zvyšoval náskok domácích Jan Daneček po skvělé spolupráci s Michalem Sztefkem. Trenér Prostějova Petr Zachar musel být místy na prášky. V 16. minutě se například dostal do šance Najdek, jenž podpořil spoluhráče v přečíslení skvělým zdvojením, finální střela však Vydržela neohrozila. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Už po minutě a půl se ve druhé třetině prosadil Michal Sztefek, když se puk po střele Jana Danečka otřel o jeho chránič a na tuto změnu směru byl brankář svatyně hostů krátký.

Ve 26. minutě se diváci zvedali ze sedaček po sedmé. V akci byli dva předešlí hráči, tentokrát však střílel Jan Daneček, který se po skvělé přihrávce spoluhráče ocitl sám před Vydrželem. Poté se do větších šancí dostali Prostějovští. Šebek ve velké příležitosti nepřekonal Danečka, o chvíli později mohl skórovat Korhoň, ale k němu se nakonec puk po skvělém zákroku brankáře Azetu nedostal. Ve 34. minutě mohl Michal Černý přetrhnout střeleckou smůlu proti Havířovu, ale jeho střela tahem orazítkovala pouze tyč svatyně domácích.

O minutu později padl další gól a opět to bylo na straně Havířova. Na 8:0 zvyšoval po využité přesilovce skvělou tečí Jan Kolařík. Domácí byli i nadále při chuti, důkazem toho byla příležitost Pavlase, další brance tentokrát zabránil Vydržel, který si pohlídal i následné dorážky. Konec druhé třetiny byl alespoň o trochu příjemnější pro Jestřáby. Čestný gól totiž zaznamenal z přečíslení 3 na 1 Martin Kryl.

Poslední třetina zpočátku další branky nepřinesla a to bylo způsobeno především faktem, že utkání postrádalo náboj. Po třech minutách hry si mohl Michal Černý zapsat další zářez do kolonky gólů, ale mířil pouze do boční sítě. Po delší odmlce diváci viděli další gólovou příležitost až o deset minut později, to se do šance dostal Vydra, jenže chystanou střelu neseřídil dobře. V již exhibičním duchu zvyšoval na 9:1 Robert Najdek a nutno dodat, že na jeho přehození puku z bekhendu na forhend z prostoru před brankovištěm nebyl Vydržel schopný reagovat.

Do konce zápasu už byli vidět pouze domácí. V 57. minutě ujel sám na brankáře Jan Kolařík, jeho možnost na vstřelení hattricku ale zhatil gólman Prostějova. Samotný závěr utkání byl jinak jasně v režii Azetu. Nejprve minutu a půl před koncem utkání skóroval po druhé v zápase Petr Prokop, když ukázal, že i obránce se může prosadit z tak netradičního prostoru, jako je brankoviště. Střeleckou listinu utkání uzavřel o půl minuty později Robert Najdek. Pozápasové rozhovory s oběma trenéry, útočníkem AZetu Antonínem Pechancem můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.