Havířov v Prostějově zabral a posunuje se zpět do čela tabulky!

David Motloch | 24.10.2012

Po zlepšeném výkonu přišel zákonitě i dobrý výsledek. Havířov v Prostějově zabral a po předchozích neúspěších si napravil reputaci. Vliv na výkon týmu neměla ani řada změn v sestavě. Hráči vstoupili do zápasu lépe, po pěti minutách již vedli o dvě branky, to se trefil Pechanec se Stránským. Dvoubrankový náskok si družina trenéra Potěšila držela dlouho, nakonec však doplatila na svou nedisciplinovanost. Jestřábi ve druhé třetině zabrali a využitli přesilovku 5 na 3, čímž se dotáhli na rozdíl jedné branky. Později Prostějov dokonce srovnal, ale poslední slovo si vzal Jan Kolařík. Domácím tak ani nepomohl hattrick Lubomíra Korhoně. Do sobotní odvety bude Havířov vstupovat jako vedoucí celek 2.ligy.

2. liga východ - 10.kolo st 24.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
3:4
(1:3, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Korhoň (Duba, Kumstát), 29. Korhoň (Novosad), 44. Korhoň (Novosad) - 3. Pechanec, 5. Stránský (Sztefek), 18. Prokop (Daneček, Maruna), 46. Kolařík (Pechanec). Vyloučení: 3:6 (navíc Petr Prokop (HAV) 10 min za nesp.). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.348. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Jedlička, Kolibár, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Finkes, Arnošt - Korhoň, Novosad, Duba, Černý, Šebek, Zachar, Stráněl, Kryl, Berčák, Handl.
AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Jonáš, Rimmel, Zientek, Balčík, Najdek, Maruna, Daneček, Klimša, Pechanec, Kolařík, Sztefek, Potočný, Stránský, Haas, Bursík, Pavlas.
Havířovští nastoupili do první periody jako uragán. Na ledě viděli fanoušci v podstatě pouze jedno mužstvo, Havířova byl plný led. Od prvních minut se hrálo na polovině Prostějova a hned po 172 sekundách se dostal Havířov do vedení, když chybu v prostějovské rozehrávce potrestal hbitý Antonín PECHANEC – 0:1.

Domácí brankář Adam vrba, jenž přišel k Jestřábům před letošní sezónou právě z Havířova, se nestačil ani pořádně nadechnout a už lovil druhý kotouč ze své klece. Michal Sztefek s Vítem STRÁNSKÝM jeli v přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný nekompromisně zvýšil na – 0:2. V tu chvíli, nebylo kromě fandů Havířova, na stadionu slyšet živáčka.

Hra se po druhé trefě hostí trošku uklidnila, nicméně měli stále převahu na svých holích havířovští. Byl to ovšem Prostějov, kdo pohnul s ukazatelem skóre. Posila Prostějova, Lubomír KORHOŇ, začal ve 14. minutě svůj mini zápas. Lukáš Duba dostal kotouč před Matouška, ten jej pouze vyrazil a Korhoň pohotově dorazil – 1:2. Kontaktní branka jako by nabudila opět hosty. Dvě a půl minuty před koncem první třetiny se prosadil Petr PROKOP a vrátil AZetu dvoubrankové vedení – 1:3.

Prostřední dějství začalo mírnější aktivitou domácích hokejistů, ke kontaktnímu gólu měl blízko Pavel Handl, ovšem jeho pokus skončil na tyči. V čase 27:40 dostali Jestřábi možnost přesilové hry 5 na 3. Prostějovští si vytvořili obrovský tlak a už to vypadalo, že přesilovka zůstane trestuhodně nevyužita. V kádru kouče Zachara je však nově, Lubomír KORHOŇ, jenž po akci Novosada snížil na – 2:3 a vsítil svůj druhý gól v utkání.

Rázem měli Jestřábi další příležitosti k vyrovnání. Šancí měli několik, jednou dokonce dostali touš za Matouška, konkrétně se prosadil Michal Černý, ale rozhodčí branku neuznal pro postavení hráče v brankovišti.

Co se nepovedlo Jestřábům ve třetině druhé, se jim povedlo na začátku závěrečné periody. Hattrick v čase 43:33 dokonal Lubomír KORHOŇ. Zkušený forvard dostal nabito od Zdeňka Novosada a nekompromisně vymetl horní růžek havířovské svatyně – 3:3.

Už se zdálo, že se Prostějov nadechuje k obratu, euforii na stadionu ale přibrzdil faul domácího hráče, kdy šel na trestnou lavici místo Tomigy, chybně Handl a Havířov trestal. Skvělou individuální akci Antonína Pechance zakončil Jan KOLAŘÍK, který měl díky svému šikovnému spoluhráči lehkou úlohu.

Hosté si po zbytek zápasu vedení hlídali precizní obranou a nedovolili se dostat Jestřábům do vážnějších příležitostí. Trenér Zachar zkusil i hru bez brankáře, avšak neúspěšně.

Havířov tak ovládl první duel sousedů v tabulce a připsal si důležité tři body. Tým Tomáše Potěšila se vrátil na první místo tabulky, o bod před Jestřáby. Oba celky se potkají znovu již v sobotu, tentokrát se karty obrací, doma hraje AZ.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Nám se vůbec nevydařil vstup do zápasu, kdy jsme udělali neskutečně hrubé chyby, po kterých jsme dostali góly a ty srazily manšaft do kolen. O přestávce jsme se pokusili kluky zklidnit a i díky přesilovým hrám jsme se ve druhé třetině dostali do zápasu. Znovu však přišly individuální propady, které nás připravily o body.

Tomáš Potěšil (trenér Havířova): Myslím, že první třetinu jsme hráli výborně, to jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vedli 3:1. Druhá třetina nás trošku dostala z tempa, měli jsme několik vyloučených hráčů, to znamenalo, že někteří naši kluci se moc nedostávali do hry a naštěstí jsme třetinu prohráli jen 0:1, což si myslím, že rozhodlo, jelikož právě tady měl Prostějov několik vyložených šancí. Tři body jsou pro nás důležité.