V Prostějově AZet prohrál brankou v poslední minutě

Tomáš Vlček | 06.10.2012

Dnešní zápas AZetu v Prostějově přinesl, jako tradičně v duelu těchto soupeřů, kvalitní hokej hraný v rychlém tempu a navíc s velmi dramatickou koncovkou - bohužel nešťastnou pro Havířov. AZet totiž nejprve, po inkasování v oslabení, skóre brankami Honzy Danečka a Roberta Najdka otočil ve svůj prospěch. Ale v závěrečné třetině se dvakrát prosadili domácí, přičemž vítězný gól padl 25 vteřin před koncem, a to znamená, že body zůstaly tentokrát na Hané.

2. liga východ - 5.kolo so 6.10.17:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
3:2
(1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Zachar, Černý), 45. Kolibár (Handl), 60. Zachar (Černý) - 20. Daneček (Prokop, Vydra), 26. Najdek (Rimmel, Potočný). Vyloučení: 6:6, navíc Najdek (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.230. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Kaluža, Tomiga, Kolibár - Novosad, Duba, Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl, Berčák, Finkes, Dufka.
AZ Havířov: Matoušek - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann - Maruna, Daneček, Najdek, Říčka, Pechanec, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Kolařík, Haas, Pavlas.

První střelecký pokus si ve šlágru kola připsal havířovský Říčka. Jeho střela však nebyla z těch nejnebezpečnějších a Vrba si s ní poradil. Až do poloviny sedmé minuty byl Havířov častěji na puku a útočníci hostí si připsali i několik střel. Největší příležitost zaznamenal Pechanec, který vybruslil z rohu, prorval se před branku, ale prostějovský golman byl znovu na místě. Vzápětí se do úniku dostal Potočný, ani ten však neuspěl.

Prostějov pokračoval tak jak začal v Porubě: lepším výkonem v obraně. Velmi dobrým zákrokem se prezentoval například Arnošt, který přes sebe nepustil nebezpečnou nahrávku. Následovalo několik minut, které toho kromě zranění Kolibára způsobené pukem, moc nepřinesly.Vše ale bylo jinak ve 14.minutě. Pavel Kumstát dostal přihrávku zpoza brány a i přesto, že se mu střela úplně nepovedla, dostal Jestřáby do vedení. Minutu nato se dostal k nebezpečné střele Jedlička, vedení Jestřábů však nenavýšil. Havířov mohl naopak využít přesilovku. Kolařík ani Pavlas se však prosadit nedokázali. Hosté se však přece jen dočkali. Čtyři vteřiny před koncem třetiny ujel domácím hráčům Prokop, který naservíroval před odkrytou bránu Janu Danečkovi, a ten se nemýlil.

Druhá třetina začala úplně jinak než ta první-vyloučeními. Přesilové hry si vyzkoušeli jak prostějovští, tak havířovští hokejisté a druzí jmenovaní byli nakonec úspěšní. Prostějov i přes velkou kanonádu sice přežil dvojnásobné oslabení, při hře pět na čtyři se však Havířov zásluhou Roberta Najdka prosadil a poprvé v zápase vedl. Dalších šest minut Havířov domácí do ničeho nepustil, větší šance si však hosté nevytvořili. Postupně se tak hra znovu vyrovnala a oba týmy měli až do konce třetiny více ze hry jen při svých přesilovkách. Ani Duba na jedné, ani Rimmel na druhé straně si však s brankáři neporadili. V poslední minutě druhé periody se ještě blýskl David Zachar, který skočil bekovi Havířova na poslední chvíli do střely.

Do posledního dějství vstoupili lépe Jestřábi, kterým v tom pomohla i přesilová hra. Ta se jim však nepovedla, Matouška tak vyzkoušel až po konci početní výhody David Šebek, ten však v koncovce neuspěl. Mrzet ho to však příliš nemuselo, o vyrovnání stavu utkání se totiž o minutu a půl později zasloužil Jan Kolibár. Ten zkusil střelu z větší vzdálenosti a ta Matouškovi propadla mezi betony. Utkání tak rázem bylo vyrovnané a bylo zaděláno na pořádné drama. Do vedení mohl AZ znovu poslat Radim Haas, Vrba však špičkou betonu jeho pokus vyrazil. Zápas se v následujících minutách uklidnil, oba týmy už jistě uvažovaly o prodloužení. Jiného názoru byli Lukáš Duba se Zdeňkem Novosadem, kteří zle zatopili hostující obraně a vynutili si faul. Ten však nebyl poslední. Před brankou Havířova se totiž strhla po faulu na Zachara bitka, která skončila vyloučením na obou stranách.

Hra čtyři na čtyři sedla více Jestřábům. Nejdříve to sice vypadalo, že oba týmy už se nebudou hnát do útoku, poslední slovo však řekl David Zachar. Ten projel přes celé hřiště a protáhl se až do zakončení, které okořenil brankou. AZ se ještě nechtěl vzdát a v jedné z šancí trefili hosté tyčku. Vyrovnat se však už Slezanům nepodařilo a Havířov tak ztratil první body v letošní sezoně. Jestřábi naopak navázali na vítězství v Porubě a bodově se dotáhli na dnešního soupeře.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Nutno objektivně říct, že Havířov nás bruslařsky předčil a myslím si, že díky jeho vyrovnaným čtyř pětkám byl minimálně o krůček herně lepší než my. My jsme se soustředili hlavně na obranu a na brejky, hráli jsme trpělivě zezadu, oni ty svoje šance nevyužili a nám to potom v závěru vyšlo.

Tomáš Potěšil (trenér Havířova): Musím poblahopřát Prostějovu k vítězství. Myslím, že jsme jim k tomu hodně pomohli, jednak jsme ve druhé třetině měli takovou sérii tří šancí do prázdné brány, tam jsme to neproměnili. Hráči k utkání přistoupili laxně, po zásluze jsme prohráli, takhle se o body nehraje. Jak říkám, domácí berou výhru zcela zaslouženě.