MDO: AZet nedokázal překonat tuhou obranu Olomouce

Petr Miklas | 28.02.2016

Havířovští hráči byli aktivnější, svého soupeře přestříleli, ale body si odvezli Kohouti, kteří využili dvě své šance v první třetině a pak výbornou obrannou hrou drželi svůj náskok. Naděje domácího Havířova na vyrovnání držel nad vodou mladý brankář Tomáš Trvaj, který pochytal několik nebezpečných střel Olomouce. Příští zápas sehrají mladší dorostenci ve čtvrtek 3.3. od 17 hodin na domácím ledě. Soupeřem jim bude Šumperk.

ELMD - 36.kolo ne 28.2.13:00
AZ Havířov - HC Olomouc
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Kořenek (Klesla), 16. Palinek (Hladiš). Rozhodčí: Fiala – Moravec, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 62. Střely na branku: 29:17. Průběh utkání: 0:2. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:0.

AZ Havířov: Šembera (od 15. Trvaj) – Pavelek, Grygar, Máca, Adámek, Čípera, Ševěček – Janeček, Szturc, Del Favero, Tomeček, Lednický, Damps, Čempel, Juhász, Malysz, Pindel, Zíka, Byčkov, Revaj.
HC Olomouc: Machatý – Klesla, Harabiš, Mader, Hladiš, Vosátko, Bahounek, Dupal – Kalač, Kořenek, Dvořák, Štefka, Palinek, Skřivánek.

Od začátku utkání byli aktivnější domácí hráči, ale žádnou ze svých šancí nevyužili. Naopak Olomouc se příliš do šancí nedostávala, ale hned dvě z nich využila. První branku dal v 15. minutě Matěj Kořenek, který pálil po Kleslově zadovce přesně k tyči Šemberovy branky. Po této brance AZet vystřídal brankáře, Daniela Šemberu nahradil Tomáš Trvaj. O minutu později už hosté vedli o dva góly, když se pěkně uvolnil a střelou nad rameno překonal domácího brankáře Martin Palinek. Po první části tak hosté vedli 0:2.

Havířov byl opět aktivnějščím týmem, Olomouc se spíše soustředila na bránění svého náskoku. Přesto si domácí vytvořili šance – Juhász byl ve 25. minutě sám před Machatým, ale netrefil branku. Ve 33. minutě pak mířil jen do tyče Janeček. Hosté si žádnou velkou příležitost nevytvořili a tak i po čtyřiceti minutách stále platilo skóre 0:2.

Ve třetí třetině Olomouc pokračovala ve výborné obranné hře, se kterou měl AZet obrovské problémy. Když už se domácí Juhász v 51. minutě prokličkoval až před Machatého, přestřelil branku. V 56. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když při přesilovce pálil Bahounek, ale Trvaj předvedl parádní zákrok a šanci zhatil. V závěru třetiny Olomouc kontrolovala puk a domácí se tak ani nedostali k power-play. Proto si hosté odvážejí tři body.