Junioři porazili Hodonín nakonec až v koncovce

Josef Nudera | 29.11.2013

Utkání domácí výborně začali a ve druhé třetině vedli už 3:0. Hosté i přesto zápas dokázali srovnat, i po jednom dost kuriózní gólu. AZ se ale nesložil a zásluhou Jana Diviše, který v dnešním utkání zaznamenal hned 4 branky, opět vedl. Pojistku přidali Havířovští v poslední minutě. Zápas s Hodonínem byl pro havířovskou juniorkou poslední v základní skupině na domácím ledě. V neděli hraje na Warrioru Brno a poté následuje druhá část ligy, kde se bude potkávat se silnějšími soupeři ze skupiny střed a západ.

LJ - 17.kolo pá 29.11.18:00
AZ Havířov - SHK Hodonín
5:3
(2:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. Diviš (Vyčesaný), 18. Matějek, 30. Diviš (Suchý), 53. Diviš (Suchý, Vyčesaný), 60. Diviš (Matějek, Jaroch) – 32. Černohous (Čavoj, Janota), 41. Prčík, 47. Čavoj (Černohous). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.
AZ Havířov: Slanina – Jaroch, Gawlas, Flamík, Graca, Potočný V., Weisser, Vyčesaný, Suchý, Lenomar, Caruk, Diviš, Matějek, Synek
SHK Hodonín: Zollpriester – Kukliš, Polesný, Frolek, Prčík, Duchoslav, Křivánek, Tomi, Rauš, Vanek, Janota, Sedlák, Čála, Černohous, Čavoj, Flora, Výmola
Už v 5. minutě se domácí dostali do velké šance, ale přihrávka Suchého Divišovi k tyčce jen proletěla do rohu kluziště. V 9. minutě se dostal ke střele z kruhu David Rauš, ale brankář Slanina si poradil po gymnastickém rozkleku.

Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Havířov využil přesilovou hru. Celou akci vypracoval Michal Vyčesaný, který objel celé pásmo a ještě přihrál puk na volného Jana Diviše. Ten už měl lehkou práci a puk doklepnul za záda brankáře – 1:0.

V 18. minutě předvedl havířovskému publiku pěknou sólo akci Tomáš Matějek. Vzal si puk ve středním pásmu, po povedené stahovačce se zbavil obránce. K tomu navíc ještě dokázal zakončit přesně pod horní tyčku – 2:0. V závěru třetiny se ještě ukázal Polesný, ale jeho střelu Slanina vyrazil do rohu.

Ve 22. minutě byl ve velké šanci Jan Diviš, ale sám u tyčky se prosadit nedokázal. Ve 26. minutě se do jasné pozice dostal Čavoj, ale jeho zakončení na několikrát vyrazil brankář Slanina, a to vleže. Na začátku 30. minuty se dostal Jan Diviš mezi kruhy, odkud prostřelil brankáře Zollpriestera – 3:0.

Ve 32. minutě se dostal k dorážce Vít Černohous a Hodonín v utkání poprvé skóroval – 3:1. Havířov pak nedokázal využít dvojnásobnou přesilovou hru, čehož málem využili hosté, ale všechny jejich pokusy vykryl Slanina.

Hodonín začal třetí třetinu kuriózní brankou. Od vlastní střídačky vystřelil Jan Prčík a puk k překvapení všech skončil za Slaninou – 3:2. Ve 47. minutě už bylo dokonce vyrovnáno. Od mantinelu vystřelil přes obránce Jan Čavoj a puk skončil nad rameny havířovského brankáře.

Havířov se pak chtěl do vedení vrátit a dělal pro to vše, co šlo. Suchý trefil v 53. minutě pouze brankáře, ale puk se odrazil až na hůl Jana Diviše, který už neměl problém zakončit, navíc touto brankou završil hattrick – 4:3. Hosté to pak zkoušeli všemožnými způsoby, ale Havířov chytře kouskoval hru.

V závěru to zkusili Drtiči dokonce v šesti, ale to se jim nevyplatilo. Pět vteřin před koncem utkání dojel volný puk Matějek, poslal ho na hůl volného Jana Diviše, který definitivně potvrdil zisk 3 bodů svou čtvrtou brankou v utkání.

Jaromír Venglář (HC AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili výborně, první třetina byla z naší strany skvělá. Ve třetí třetině se po chybách našeho brankáře podařilo soupeři vyrovnat, ale pak to kluci bojovností strhli zpět na naši stranu.

Dnešní výhrou jsme si zajistili postup do vyšší nadstavbové skupiny, což byl náš prvotní sezónní cíl. Vzhledem k tomu, že jsme hráli převážně na dvě a půl pětky je to veliký úspěch. Vděčíme za to zejména výborným hráčům ročníku 1993, které máme v kádru a kteří tým bodově táhli. Nyní už se těšíme, že si zahrajeme a užijeme kvalitní hokej s kvalitními soupeři a můžeme být v klidu, bez nějakých starostí se záchranou.

Jan Prčík (SHK Hodonín): Přestože jsme Havířov doma vysoko porazili, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a že to bude úplně jiné utkání. My jsme byli naopak oslabeni, někteří hráči jsou zranění jiní jsou těsně po nemoci. Po prohrané první třetině jsme se rozhodli zúžit sestavu a i když jsme ještě dostali třetí gól, podařilo se nám snížit a ve třetí třetině i vyrovnat. Bohužel hokej je hra chyb a my jsme jednu hned vzápětí udělali, když jsme neporyli před vlastní brankou odražený puk a domácí dali čtvrtou branku. Musím před soupeřem smeknout, protože vím, že většinu zápasů hraje ve velmi úzké sestavě a přesto předvádí výborný hokej.