Junioři v poslední minutě otočili vývoj zápasu a vyhráli

Petr Blakala | 10.01.2014

Havířovští junioři změřili své síly v páteční podvečer s Hodonínem. Utkání to bylo velmi vyrovnané až do závěrečných minut. AZet prohrával 2:1, avšak dokázal strhnout vedení na svou stranu třemi rychlými góly. Nejprve se trefili Cháňa s Křibíkem a vítězství Havířova pečetil 24 vteřin před závěrečnou sirénou Matějek.

LJ - 23.kolo pá 10.1.18:30
SHK Hodonín - AZ Havířov
2:4
(1:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. Flora (Rauš, Vrba), 50. Flora – 17. Matějek (Lenomar), 59. Cháňa (Křibik), 60. Křibik, 60. Matějek. Rozhodčí: Vaněk – Blaha, Wesley. Vyloučení: 6:2, navíc David Polesný a Jiří Sedlák [HOD] OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
SHK Hodonín: Zollpriester – Vanek, Polesný, Sedlák, Kulyk, Frolek, Výmola – Rauš, Flora, Vrba – Šála, Janota, Kučera – Prčík, Tomi, Černohous – Dufek, Hložánek
AZ Havířov: Gabler – Cháňa, Weisser, Potočný, Šmíd, Gawlas, Staš - Matějek, Caruk, Kribik, Diviš, Suchý, Synek, Vyčesaný, Lenomar, Taras

Do první třetiny vstoupily oba celky s aktivní hrou a především kvalitním forčekingem, což se projevilo hned při první brankové příležitosti zápasu. Domácí obránce Kulyk nechtěně připravil palebnou pozici pro Diviše, když se mu před vlastním brankovištěm zamotal kotouč pod nohama. Hostující kanonýr však naštěstí pro hodonínskou střídačku pouze otestoval kvalitu Zollpriesterovy výstroje. O minutu později se mohli Drtiči radovat z úvodní branky zápasu.

Pavel Flora těžil z výborného napadání svých kolegů, obkroužil Gablerovu klec a prudkou ranou poslal puk mezi betony havířovského brankáře. Zhruba v polovině první části hry mohl zvýšit domácí vedení Šála, který se dostal do tutové šance, jenže jeho dorážka našla pouze betony připraveného Gablera. A právě po vyloučení tohoto domácího útočníka se mohli z první trefy radovat i hosté, když se takřka bezchybným zakončením bekhendem prezentoval Tomáš Matějek.

Druhá dvacetiminutovka rozhodně žádné brankové hody nepřinesla, avšak o šance ke skórování nebyla nouze. Havířov byl po první přestávce mírně aktivnější než domácí tým a po pěti minutách hry se dostal do slibné příležitosti Jan Diviš. Ten rychle ujel obráncům kolem levého hrazení a nepříjemným projektilem postrašil Zollpriestera v bráně Drtičů. Stejný hráč o tři minuty později našel ukázkovým pasem zpoza brány sjíždějícího Weissera k bližší tyči, ale ani on nenašel na domácího gólmana recept.

Závěr této periody ale patřil Jihomoravanům, v jedenatřicáté minutě se šikovně uvolnil Vanek, který si troufnul na stahovačku na modré čáře a zaměstnal Gablera jedovatým pokusem. A když se neprosadil ani Kučera hbitým obtočením kolem pravé tyčky havířovské svatyně, vládnul vyrovnaný stav i po druhé třetině.

Závěrečnou pasáž načalo vyloučení hostů a následná přesilovka domácích, z níž ale Drtiči nic nevytěžili. Až po návratu vyloučeného Caruka se začaly dít zajímavé věci. A to před oběma brankami. Nejprve se zaskvěl Zollpriester, který zneškodnil šanci Šmída, následně se na druhé straně dostal do dobré příležitosti Kulyk, ale jeho střela mířila doprostřed brány Havířova.

Festival šancí pokračoval možností havířovského Vyčesaného, proti němuž ale opět parádně zasáhl mladý hodonínský golman. V polovině poslední třetiny se diváci branky přeci jen dočkali. Tlak domácích proměnil ve vedoucí branku Hodonína svou druhou trefou v zápase Pavel Flora. O čtyři minuty později byl ve výborné pozici domácí Vrba, ale také Gabler prokázal své kvality.

Hosté se snažili o vyrovnání a blízko k němu měl hned ve dvou velkých šancích v průběhu několika vteřin Matějek, ale na Zollpriesta nevyzrál. Zaslouženého vyrovnání se AZet dočkal necelé dvě minuty před třetí sirénou, když Křibík přihrál na modrou Michalu Cháňovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vše nasvědčovalo tomu, že se oba týmy podělí o body a v rozstřelu se poperou o to, kdo si nakonec připíše to tabulky body dva, ale opak byl pravdou. 59 vteřin před vypršením šedesáté minuty byl v úniku faulován Jak Křibik, sudí nařídil trestné střílení a mladý havířovský útočník poslal střelou k tyči svůj tým do vedení. Domácí to v závěru zkusil v šesti, ale hostující Tomáš Matějek dal výsledku konečnou podobu čtvrtým přesným zásahem AZetu do opuštěné domácí brány.

Jan Prčík (SHK Hodonín):
K mému milému překvapení jsme předvedli po přestávce velice bojovný výkon spojený s tvrdou hrou do těla, zápas měl opravdu nasazení, bruslilo se nahoru dolů. Bohužel nezvládáme závěry utkání, několikrát se nám to stalo v utkáních právě s Havířovem nebo s Porubou. Minutu před koncem si necháme ujet hráče a z následného trestného střílení padla rozhodující branka. Kluci by měli v posledních minutách hru výrazně zjednodušit.

Jaromír Venglář (AZ Havířov):
Dnešní zápas byl vyrovnaný na obě strany, zápasu by slušela spíše remíza. Ve třetí třetině jsme dostali dle mého názoru neregulérní gól, což kluky nakoplo, protože cítili křivdu a šli za vyrovnáním. V závěru utkání se na nás usmálo štěstí a dokázali jsme dotáhnout zápas do vítězného konce.